• ZDROWIE WAŻNA SPRAWA – W BIBLIOTECE WYSTAWA

• 08.04.2020 19:39
      • Zespół nauczycieli biblioteki szkolnej: pani Beata Komorowska i pani Justyna Belicka zorganizowały i zaprosiły nauczycieli oraz uczniów, na wystawę zorganizowaną w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie.

• Wystawa doskonale przygotowana pod względem wizualnym, zgodnie z założeniami programu odzwierciedlała zasoby książkowe biblioteki i czytelni w trzech obszarach:

• Na sportowo: potrzeba ruchu fizycznego
        • Sztuka motywacji: poszanowanie siebie i drugiego człowieka, motyw tolerancji, prawo i obowiązek dbałości o zdrowie psychiczne i fizyczne
        • Zdrowe odżywianie: przygotowywanie wartościowych posiłków

Zgłoszone wcześniej klasy wraz z wychowawcą po przybyciu na miejsce mogły liczyć na prelekcję nauczycieli biblioteki, którzy w wyczerpujący i pasjonujący sposób przekazali sedno tematu, zainteresowali nowościami, a także zaznajomili z nietypowymi, zamiennymi nazwami niektórych owoców i warzyw.  Ciekawe, kto pamięta: „anielski owoc” - to który? A który z owoców nazwany jest „owocem młodości”? Przypomnijcie sobie, które warzywo nosi miano „pokarmu dla oczu”. Powodzenia.

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ