• O ZASADACH HIGIENY W SANEPIDZIE SIĘ DOWIEMY

• 10.06.2020 18:07
      • Miło nam powspominać wycieczkę klasy I e z wychowawcą panią Iwoną Szwoch do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Starogardzie Gdańskim, którą zainicjował jeden z rodziców,  pani Wioleta Czerska.

•  Dzisiaj mamy wrażenie, jakby była to zapowiedź tematu koronawirusa, który niechybnie pojawił się na całym świecie i nie ominął także naszego kraju.

Po stacji oprowadzali nas pani Karolina Muchowska oraz pan Bartłomiej Baruchowski, którzy w bardzo ciekawy sposób opowiadali o zasadach pracy:  Laboratorium Badań Środowiskowych oraz Laboratorium Bakteriologii.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z urządzeniami i przedmiotami wykorzystywanymi do pracy laboranta, oglądali bakterie pod mikroskopem, uczyły się używać pipety ale najwięcej entuzjazmu wywołało  mieszanie różnych cieczy, aż do zmiany ich zabarwienia.

Tę ciekawą lekcję o pracy sanepidu na długo zapamiętamy i do przestrzegania zasad higieny wszystkich zachęcamy.

Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ.