• KAŻDY UCZEŃ W  ŚWIETLICY  Z PIRAMIDĄ ZDROWIA SIĘ LICZY
      • KAŻDY UCZEŃ W ŚWIETLICY Z PIRAMIDĄ ZDROWIA SIĘ LICZY

• 08.04.2020 19:39
      • Tematy promujące zdrowie często przedstawiane są w świetlicy szkolnej.

Pani Patrycja Zieman na głównym spotkaniu pod tematem „Cieszmy się zdrowiem” zajęła się kwestią żywieniową.

• Podjęła próbę różnicowania nowej Piramidy Zdrowia z tą, która była dopuszczona i stosowana w poprzednim okresie. Omówiła wpływ witamin na nasze zdrowie, a także jakie produkty dostarczają ich najwięcej naszemu organizmowi. Nie obyło się bez przypomnienia o produktach mało użytecznych, szkodliwych albo wręcz zakazanych do spożywania zwłaszcza dla dzieci.

Pani Mirela Pietrzak podczas zajęcia głównego zajęła się przede wszystkim tematyką pierwszego i najważniejszego etapu Nowej Piramidy Zdrowia, a mianowicie aktywnością fizyczną. O tym, jak pożyteczny wpływ na nasze zdrowie i życie ma sport, nie trzeba nikomu przypominać, ale są jeszcze osoby, których trzeba do tego namawiać.

Na lekcji pani Mireli towarzyszyła przeglądarka elektromagnetyczna - pomoc dydaktyczna z Projektu Unijnego, dzięki któremu przedstawiony temat cieszył się podwójnym zainteresowaniem.

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ