• „HEALTHY  BREAKFAST  –  ZDROWE  ŚNIADANIE”
      • „HEALTHY BREAKFAST – ZDROWE ŚNIADANIE”

• 24.03.2022 11:35
      • Seria: zajęcia otwarte. Standard I – promocja zdrowia.

„HEALTHY  BREAKFAST  –  ZDROWE  ŚNIADANIE”

„Czwartki z językiem angielskim” – taki jest cykliczny plan zajęć głównych w świetlicy szkolnej, które prowadzi pani Natalia Wrycza-Tygar.

Tym razem podjęła wyzwanie organizując zajęcia otwarte „Healthy breakfast”o tematyce zdrowego odżywiania, a w szczególności śniadania, oczywiście zapoznając dzieci z tematycznym słownictwem w języku angielskim.

Okazało się, że uczniowie mają zadowalającą wiedzę na temat zdrowego odżywiania, dobór i komponowanie cennych dla zdrowia elementów śniadania bez problemu potrafiły łączyć w jedną całość.  W realizacji tematu pojawiły się wspólne wywody o zdrowym śniadaniu, piosenka, quiz, oraz ciekawostki na temat spożywania śniadań przez Brytyjczyków.

Warto więc przypominać o randze spożywania śniadań jako pozytywnej energii na cały dzień nie tylko 8 listopada podczas ogólnopolskiego święta „Dnia Zdrowego Śniadania” lecz każdego dnia.