• „ŚWIATOWY   DZIEŃ   NALEŚNIKA”
      • „ŚWIATOWY DZIEŃ NALEŚNIKA”

• 25.03.2022 09:01
      • Seria: zajęcia praktyczne kulinarne.                                                                                                                     Standard I – promocja zdrowia.

Standard II – klimat społeczny w szkole.

„ŚWIATOWY   DZIEŃ   NALEŚNIKA”

„Dzień Naleśnika” obchodzony jest 28 lutego i stał się inspiracją do zorganizowania zajęć kulinarnych, chociaż kilka dni później.

Lekcja rozpoczęła się od wyjaśnienia pochodzenia nazwy naleśnika, opowiadaliśmy uczniom o rodzajach ciast naleśnikowych,

pokazaliśmy naturalne sposoby wzbogacania kolorem i smakiem ciasta.

Przykładów inspiracji dekorowania było mnóstwo a okazję do samodzielnego tworzenia zostawiliśmy uczniom.

Ich zapał i zaangażowanie rodziców w powodzenie tej lekcji się opłaciło.

Pieczenie okazało się demonstracją spokoju i cierpliwości, ale oczywiście dzieci były przekonane, że było warto. Naleśnikarka pełniła rolę pokazu, jako nietrudnego, bezpiecznego i zdrowego urządzenia w pełni służenia koneserom naleśników.

Takie zajęcia to 100% integracji społeczności świetlicy: nauczycieli, dzieci i rodziców. Dziękujemy, bo lekcja na pewno zostanie powtórzona.