• „ KOSTKA  RUBIKA  NA  WIELE  SPOSOBÓW”
      • „ KOSTKA RUBIKA NA WIELE SPOSOBÓW”

• 25.03.2022 09:30
      • Seria: zainteresowania i talent.                        Standard II: klimat społeczny w szkole.

„ KOSTKA  RUBIKA  NA  WIELE  SPOSOBÓW”

Tymoteusz z klasy VII c

od kilku lat miłośnik zafascynowany układaniem Kostki Rubika, zgodził się podzielić swoim zapałem z uczestnikami świetlicy szkolnej.

Opowiadał jak stawiał pierwsze kroki i nie od razu zaprzyjaźnił się z układanką ale po jakim czasie jak sam wspominał miał już w swojej kolekcji niezły dorobek Kostek Rubika w wielu odmiennych wersjach i wciąż nie przestają go fascynować.

Każdy, kto zaczynał kiedyś naukę układania tej kostki wie doskonale, że to nie jest układanka dla każdego. Potrzeba mnóstwo zapału, motywacji, cierpliwości, logicznego myślenia oraz doskonałej pamięci aby pochłonęła nas do reszty, nie wszystkim się to udaje.

Organizując coroczne Zawody w Układaniu Kostki Rubika na czas mamy świadomość, że uczestnicy nie zgłoszą się masowo,

to zaledwie kilkanaście uczniów tej szkoły.

Tymek za pośrednictwem swojej kolekcji pragnął zainteresować i namówić do spróbowania pracy z kostką.

Satysfakcja z osiągnięcia celu: gwarantowana i warta poświęcenia. Uczniom, którym się udało często wspominają, że jest to jedna z niewielu dziedzin, gdzie umiejętnościami i zapałem można zachwycić chociażby swoich rodziców, co często sami rodzice potwierdzają.

Gratulacje.