• „CHWILA   DLA   MOTYLA”
      • „CHWILA DLA MOTYLA”

• 12.04.2022 12:56
      • Seria: zajęcia poznawcze i twórcze.

„CHWILA   DLA   MOTYLA”

„Dzień motyla”

przypadający 14 marca był okazją do zorganizowania zintegrowanych zajęć twórczo-poznawczych

i przybliżenia uczestnikom świetlicy więcej wiadomości o motylach.

Prezentacja multimedialna przedstawiona przez panią Patrycję Zieman zawierała ciekawostki z życia i świata motyli

a także podstawy ich budowy i etapy ewolucji.

Pani Emilia Jetka w przygotowanym przez siebie kąciku czytelniczym zaprezentowała pozycje książkowe o motylach i innych owadach, które można spotkać w szkolnej bibliotece. Pani Emilka tak ciekawie opowiadała, że już w tamtej chwili chciało się wziąć te książki do ręki i dowiedzieć samodzielnie jeszcze więcej.

Pani Katarzyna Konkolewska na zakończenie zajęć podobnie jak w cyklicznych wtorkowych zajęciach przeczytała dla wszystkich opowiadanie „Niebieski motyl”.

Nasza chwila z „motylim tematem” minęła bardzo szybko i była równie ulotna jak spotkanie motyla na żywo, jednak pozyskane i przedstawione wiadomości z zajęć pozostaną w naszych wspomnieniach zapewne nieco dłużej.