• TOWARZYSTWO  OPIEKI  NAD  ZWIERZĘTAMI  -  CZUWA  NAD  DOBREM  ZWIERZĄT
      • TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI - CZUWA NAD DOBREM ZWIERZĄT

• 12.04.2022 14:00

TOWARZYSTWO  OPIEKI  NAD  ZWIERZĘTAMI  -  CZUWA  NAD  DOBREM  ZWIERZĄT

„Dzień Zwierząt Bezdomnych” - 4 kwietnia był przypomnieniem, aby porozmawiać o bezdomnych zwierzętach

oraz zwierzętach potrzebujących pomocy z powodu zaniedbań człowieka.

Tego dnia  gościliśmy prezesa TOZ – Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w oddziale Starogardu Gdańskiego panią Mariannę Mazurowską,

która przybliżyła uczestnikom świetlicy szkolnej temat pomocy zwierzętom w potrzebie, apelowała o czujność i pozytywną reakcję na ich krzywdę.

W przedstawionej przez panią Mariannę prezentacji multimedialnej dzieci potrafiły dostrzec różnicę pomiędzy zaniedbanymi i dobrze zaopiekowanymi zwierzętami, potrafiły wskazać jaki element na zdjęciach zagraża życiu zwierząt a co zaprzecza ich prawidłowemu funkcjonowaniu  wśród naszej społeczności. Lekcja wywarła na dzieciach ogromne wrażenie, wzbudziła cel nieustannej czujności i otwartości na niesienie pomocy. Wspólna pogadanka pokazała, że temat prawidłowej opieki nad zwierzętami jest doskonale uczniom znany, domyślać się można, że jest to zasługa dobrej i empatycznej edukacji.

W przygotowywaniu zajęcia głównego z udziałem zaproszonego gościa pomagała pani Patrycja Zieman, która jest inspektorem w organizacji TOZ a jej gotowość działania dla dobra zwierząt jest bezcenna.