• W KWIETNIU BĄDŹ NIEBIESKI

• 05.04.2023 13:13

W KWIETNIU BĄDŹ NIEBIESKI

W poniedziałek 3 kwietnia, obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przygotowali jeden z symboli autyzmu – puzzle. Pani Iwona Cieślik wraz z Panią Elizą Wojewódką przybliżyła dzieciom temat, czym jest zaburzenie ze spektrum autyzmu oraz jakie są przykłady częstych zachowań u takich osób. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli filmik dotyczący tego jak wspierać oraz starać się ich zrozumieć. Uczniowie wykazali empatię, otwartość i zrozumienie dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wychodząc z zajęć dzieci otrzymały niebieskie serca, które wskazywały na jedność z osobami ze spektrum autyzmu oraz z dumą prezentowały je, wśród społeczności szkolnej.