• „DLA DOBRA ZWIERZĄT”

• 25.03.2022 08:17
      • Seria: zajęcia otwarte. Standard II - klimat społeczny w szkole.

DLA DOBRA ZWIERZĄT”

O tym, że zwierzęta zasługują na godziwe traktowanie wie zapewne każdy człowiek a ich przywiązanie do niego od zawsze stanowi najważniejszą cechę. O przyjaźni człowieka i zwierząt oraz o ich wzajemnej integracji wspominała na zajęciach otwartych w świetlicy szkolnej podczas

Miesiąca Miłośników Zwierząt pani Anna Gawlik.

W ramach tematu”Dla dobra zwierząt” przypomniała najważniejsze cechy przyjaciela zwierząt, a przybliżając postać św. Franciszka i fragmenty jego życiorysu wskazała jak niewiele potrzeba, aby i Pan i jego ukochane Zwierzę po prostu byli szczęśliwi. Formą zajęć były: zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, film dydaktyczny oraz zabawy z historyjką i nutką humoru, który spontanicznie wnosiły dzieci podczas konstruowania fabuły kolejnych opowiastek.

Przedstawiony temat będzie ciągle aktualny, goście-obserwatorzy i dzieci-uczestnicy zajęć byli pochłonięci tematem do reszty, mamy więc nadzieję, że w życiu dokonają tylko dobrych wyborów i będą czynić wszystko co najlepsze dla dobra zwierząt.