• „MUZYKA  NA  KAŻDĄ  OKAZJĘ”
      • „MUZYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ”

• 25.03.2022 11:48
      • Seria: zainteresowania i talent.                         Standard II: klimat społeczny w szkole.

„MUZYKA  NA  KAŻDĄ  OKAZJĘ”

O talentach muzycznych dzieci można stale mówić, podziwiać, wzdychać a nawet pozytywnie zazdrościć.

Na szczęście co roku w świetlicy doświadczamy miłych niespodzianek muzycznych goszcząc utalentowane muzycznie dzieci, zwłaszcza w dziedzinie gry na instrumentach.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że przybycie z instrumentem do szkoły to często pokonywanie pewnych barier natury praktycznej,

to zaangażowanie i pomoc rodziców, dlatego tak szczególnie to doceniamy. Na czas „muzycznych gości” nasza sala w świetlicy zamienia się w swego rodzaju salę koncertową, a przynajmniej robimy wszystko jako organizatorzy, aby tak się stało.

W tym roku w świetlicy grę na instrumentach prezentowali:  Dominika oraz Kacper z klasy Va.

Jak zawsze przy takiej okazji pytamy o początki tej muzycznej drogi, zadajemy wiele pytań o instrument i naukę gry na nim i oczywiście domagamy się jeszcze więcej muzyki. Nauka gry na instrumencie to oczywiście dydaktyka ale, bez talentu, bez tzw. słuchu muzycznego zapewne byłaby tylko częścią osiągniętego sukcesu i ogromnej pracy.

Gratulujemy muzycznej pasji muzykom: Dominice i Kacprowi  i wciąż ponownie zapraszamy.