• „ O   BAŁTYKU   SŁÓW   KILKA”
      • „ O BAŁTYKU SŁÓW KILKA”

• 12.04.2022 13:42
      • Seria: zajęcia poznawcze i twórcze.

„ O   BAŁTYKU   SŁÓW   KILKA”

Dzień 22 marca to Święto Ochrony Morza Bałtyckiego”,

i chociaż tematyka Bałtyku pojawia się cyklicznie co roku w świetlicy szkolnej jest wciąż o czym rozmawiać.

Apel w sprawie szeroko pojętej ochrony i dbałości morza nadal należy podejmować.

Pogadanka uświadomiła uczniom, że warto działać i nie zaprzepaszczać dotychczas pozyskanej wiedzy,

że warto rozmawiać i myśleć o zapobieganiu zanieczyszczeniom oraz ochronie rzadkich gatunków w naszym morzu.

Pani Emilia Jetka podzieliła się opowieścią o największym bursztynie i jego właścicielu pozyskanym na polskich plażach

Aleksandra z klasy III c zaprezentowała część swojej kolekcji znad Morza Bałtyckiego, którą nazbierała wraz z rodziną podczas spacerów,

widać było że ma do niej wielkie przywiązanie i wspomnienia.

Okazało się, że mamy również kolekcję książek o tematyce morskiej z naszej świetlicowej biblioteczki i postanowiliśmy ją wyeksponować.

Kącik postaci wykonanych z drobnych muszelek też się dzielnie prezentował. Jednak głównym bohaterem  morskiego tygodnia była figurka ryby z muzyczną pozytywką śpiewająca dwa utwory w języku angielskim, które pani Natalia Wrycza - Toygar wykorzystała do nauki wspólnego śpiewu.

Jak zawsze uczniowie nie byliby sobą,  gdyby nie konstruowali prac mozaikowych z dostępnych w świetlicy układanek.

Edukacja o morzu podjęta, problemy zasygnalizowane, juz wiemy co dalej robić i jak działać.