• BEZPIECZNIE do CELU

• 19.10.2022 10:27

BEZPIECZNIE do CELU

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest sprawą priorytetową.
        W jaki sposób bezpiecznie i z korzyścią dla zdrowia używać ulubionych gadżetów sportowych opowiadał i przypominał pan Tomasz Kłos, który każdego roku przeprowadza w naszej placówce egzamin dla chętnych uczniów klas IV na uzyskanie Karty Rowerowej. Przepisy o ruchu drogowym dokładnie określają sposoby korzystania z roweru, hulajnogi zwłaszcza elektrycznej, monocykla deskorolek, rolek czy wrotek. Posiadając taki sprzęt sportowy należy przed użytkowaniem zapoznać się gdzie bezpiecznie i zgodnie z przepisami będziemy go użytkować, stan techniczny również jest istotny.
        Pytań związanych z bezpieczeństwem było oczywiście mnóstwo,  a przedstawiony temat dostosowaliśmy do Europejskiego Tygodnia Mobilności, dawniej zwanym Tygodniem zrównoważonego transportu. Zatem korzystajmy zdrowo, mądrze i bezpiecznie.