Nawigacja

 • NASZA PRZYSZŁOŚĆ MA POMARAŃCZOWO - CZARNE BARWY

  Projekt "Nasza przyszłość ma pomarańczowo - czarne barwyprowadzony jest przez cztery uczennice II Liceum Ogólnokształcącego pod patronatem ogólnopolskiej akcji „Zwolnienie z teorii”. Celem projektu jest przybliżenie dzieciom, jak ważna jest obecność pszczół w przyrodzie i jaką rolę pełnią w ekosystemie. Zajęcia przeprowadzono w formie warsztatów. Jako eksponat przedstawiono ul wielkopolski oraz produkty wytwarzane przez pszczoły. Dwie Natalie, Maja i Julia wystąpiły w pszczelarskich kombinezonach ochronnych. Omówiono, jak postępować aby ludziom i pszczołom żyło się lepiej.

 • JASEŁKA 2018

  W czas poprzedzający święta dzieci z klasy III c i I a przygotowały dla swoich koleżanek i kolegów z klas I-III i IV-VIII jasełka. Występ bardzo podobał się wszystkim dzieciom. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Dzieci do występów przygotowała panie Hanna Prusiecka i Hanna Szwoch. 

 • XXVII OGÓLNOPOLSKI KOCIEWSKI KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

  Jak co roku nasi uczniowie wzięli udział w XXVII Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową oraz w XXVII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na Kociewską Kartkę Pocztową o Tematyce Bożonarodzeniowej. Laureatem pierwszego konkursu został Łukasz Drobiński z klasy III c, który zajął II miejsce. Natomiast w drugim konkursie wyróżnienia otrzymały:
  Amelia Adamczyk, Agata Mikulska i Aleksandra Niedziela z kl. II d oraz
  Michalina Toczek z kl. II e
  Uroczystość wręczenia nagród poprzedził koncert kolęd.
  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „SPOTKANIA Z KULTURĄ KOCIEWIA”

  Miło nam poinformować, iż nasze uczennice biorące udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Spotkania z kulturą Kociewia” zostały laureatkami konkursu.
  Nagrody otrzymały:
  Zofia Kamysz, Agata Mikulska i Agata Cwajda z klasy II d
  Nadia Wilk, Ewa Stolarz i Michalina Toczek z klasy II e
  Uroczystość wręczania nagród odbyła się we wspaniałej atmosferze i nastróju. Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Brawo!

 • ŚWIETLICOWE ZAJĘCIA Z SZYCIA "TAŃCOWAŁA IGŁA Z NITKĄ"

  W każdy czwartek w świetlicy szkolnej od godz 8.00 do 9.30 odbywają się zajęcia z szycia "Tańcowała igła z nitką". W zajęciach biorą udział dzieci korzystające z świetlicy szkolnej i zainteresowani nimi uczniowie. Swoją pasją dzieli się z dziećmi pani Patrycja Zieman. Podczas zajęć tworzone są ciekawe prace, m.in. piękne maskotki wykonane ręcznie z różnych materiałów, w tym filcu. Dzieci  uczą się kreatywności, rozwijają swoją wyobraźnię oraz zdolności manualne.

 • WSPÓLNE KOLĘDOWANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

  Klasa III a gościły grupę "Wiewiórki" z Miejskiego Przedszkola nr 5 im. Janusza Korczaka. Przywitaliśmy naszych małych gości kolędami i pastorałkami. Przedszkolaczki ochoczo włączyły się do śpiewu. Kolejno pod bacznym okiem starszych koleżanek i kolegów "Wiewióreczki" wykonywały kartki świąteczne. Po wspólnej pracy był czas na zabawę. Kolejne spotkanie zaplanowano po Nowym Roku, tym razem u przedszkolaków.

 • WYNIKI KONKURSU "ZWIERZĘTA I ŚWIĘTA"

  19 grudnia został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Zwierzęta i święta” zorganizowany przez świetlicę szkolną pod patronatem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddział w Starogardzie Gdańskim.
  Nagrody otrzymali:
  z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4:
  I miejsce Albert Stuba klasa IIc
  II Miejsce Michalina Toczek klasa IIe
  III miejsce Sonia Serocka klasa Ia
  Wyróżnione prace
  Adrian Suchewicz klasa Ic
  Nina Ossowska klasa IIa
  ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego:
  I miejsce Jakub Czechowski
  II miejsce Szymon Walędzik
  Wyróżnione prace
  Artur Kropidłowski
  Miłosz Buchholc
  Karol Formela
  Agata Majer
  Dodatkowo upominki otrzymali:
  Wiktoria Wąsik Id, Dżesika Nowak IIIc, Helena Klinkusz Ia, Weronika Cejrowska Ie, Zuzanna Kulaszewicz IIc, Stasiu Jędrzejewski Ic, Eliza Cymanowska Ib, Mikołaj Kobryńczuk Id, Aleksandra Woźniak Ic, Alicja Lempkowska IIe, Maja Zaworska Ic, Kornelia Tecław IIc, Julka Jankowska IIa, Natalia Dunst Ie, Magdalena Zielke IIIa, Paweł Leszczyński Ic, Maja Michałowska IIa, Jan Duzowski Ic, Ines Lewandowska IIe, Magdalena Miecznikowska Id, Iga Olszowa Ia
  Gratulujemy !!

 • ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW KLASY III A

  Dnia 18 grudnia uczniowie klasy III a zaprosili rodziców na wspólne kolędowanie. Trzecioklasiści przygotowali bożonarodzeniowe opowieści biblijne, które przeplatane były kolędami. Później razem wykonywaliśmy łańcuch z kolorowego papieru, który posłuży do ozdobienia szkoły. Teraz przygotowujemy zajęcia dla przedszkolaków.

 • Poznajemy zawody naszych rodziców

  18 grudnia dzieci klas I - III miały okazje poznać tajniki zawodu kolejnego rodzica. Tym razem były to zadania i obowiązki żołnierza. Gościem był tata jednego z uczniów klasy II - Alberta.
  Pan Darek zaprezentował mundur, podstawowe wyposażenie żołnierza i przeprowadził mini ćwiczenia wojskowe. Mogliśmy zadawać pytania, przymierzać części umundurowania i sprawdzać zawartość plecaka. Było nam bardzo miło gościć pana Darka. Dziękujemy.

 • Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

  W poniedziałek, 17 grudnia na zaproszenie przedszkolaków z MPP "Tęczą malowane" klasa II a dała kociewski występ. Przy pięknej, błyszczącej, dużej choince na występ czekały wszystkie grupy przedszkolne. Zaprezentowaliśmy kociewskie kolędowanie. Po występie pani dyrektor przekazała nam podziękowania i słodycze, a my podarowaliśmy przedszkolakom pierniczki do dekoracji choinki. Pierniczki ofiarowała nam mama Kacpra. DZIĘKUJEMY.

 • KONKURS "MIKOŁAJ MOICH MARZEŃ"

  Dnia 17 grudnia dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w uroczystości podsumowującej konkurs organizowany przez Straż Miejską, pod patronatem Prezydenta Miasta „Mikołaj moich marzeń”. Laureatkami konkursu zostały Kornelia Tecław z II c, Nina Cejrowska, Agata Mikulska i Emilia Reszka z II d, Antonina Banasik i Natalia Śliwicka z II e oraz Anastazja Radomska z klasy III c. Uroczystość uświetnił występ Jana Doriana, który swoją energią, pomysłowością i wspaniałymi piosenkami zachęcił wszystkich uczestników do zabawy. Wspólne śpiewanie znanych kolęd stworzyło świąteczną atmosferę. Nasza szkoła została wyróżniona przez pana Józefa Olszynkę za wspaniałe prace, które zachwyciły komisję oceniającą. Jesteśmy dumni z naszych małych artystów.

 • KOLĘDY I PASTORAŁKI DLA SENIORÓW

  W środę, 12 grudnia klasa II a gościła w Spółdzielczym Domu Kultury. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym Klubu Seniora. Było wspólne śpiewanie kolęd i przypomnienie kociewskich tradycji bożonarodzeniowych. Za występ wszyscy otrzymali podziękowania i słodkości. Dziękujemy!

 • ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

  Uczniowie klas I - III wzięli udział w żywej lekcji przyrody. Bohaterami były ptaki. Opiekun zwierząt w bardzo ciekawy sposób opowiedział o ich budowie i warunkach życia. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy pokaz ptasich umiejętności. Odpowiadaliśmy też na pytania dotyczące wysłuchanych informacji. Nagrodą były zdjęcia ptaków. Po ciekawej lekcji każdy pozował do zdjęcia.

 • ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW I DZIADKÓW W KLASIE III B

  Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. I właśnie po to, aby w naszej szkole zagościła świąteczna atmosfera, uczniowie klasy III b ze swoimi paniami zorganizowali zajęcia otwarte z udziałem rodziców i dziadków. Sala zamieniła się na ten czas w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Dorośli odkrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem. Powstały piękne i niepowtarzalne dekoracje świąteczne. Kolędy i pastorałki umiliły szybko upływający czas. Dziękujemy wszystkim obecnym na zajęciach. Bardzo cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców. 

 • MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPORTOWY

  Dnia 6 grudnia wszystkie dzieci z klas I wzięły udział w Mikołajkowym Turnieju Sportowym. Celem imprezy była integracja uczniów podczas zabaw i gier sportowych. Turniej rozpoczął się wspólnym śpiewaniem mikołajkowej piosenki i tańcem na rozgrzewkę. Dzieci zmagały się w różnych konkurencjach, które z jednej strony umożliwiły wykazanie się sprawnością fizyczną i kreatywnością, a z drugiej strony okazały się wspaniałą zabawą z pozytywną dawką adrenaliny. W ramach turnieju uczestnicy zostali podzieleni na drużyny, które rywalizowały ze sobą w ciekawych dyscyplinach. Konkurencje sportowo - plastyczne były podzielone na 5 stacji, w których dzieci musiały m.in. zapakować i dowieźć prezenty w parach, wyruszyć w podróż w specjalnym zaprzęgu, pokonać tor mikołajkowy, wykonać specjalne zadania z piłkami, a także  stworzyć w grupach piękne dekoracje świąteczne. Zabawy i śmiechu było co niemiara! Po zakończeniu współzawodnictwa wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali wyjątkowe niespodzianki.

 • MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

  6 grudnia w szkole pojawił się Mikołaj. Odwiedził wszystkie klasy i przygotował dla uczniów słodki poczęstunek. Dzieci były zachwycone! 

 • SREBRNY MEDAL AGATY I ANI SZURGOT W FINALE WOJEWÓDZKIM

  Dnia 27 listopada w Gdyni odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Dziewcząt. W zawodach uczestniczyło 6 najlepszych zespołów z województwa pomorskiego. Dziewczęta trafiły do grupy B, gdzie musiały zmierzyć się z drużynami z Somonina oraz Sycewic. Po bardzo zaciętych pojedynkach, Agata i Ania wygrały obydwa mecze 3:2. Dzięki temu zajęły pierwsze miejsce w grupie i awansowały do finału. W meczu o I miejsce nasze zawodniczki zmierzyły się ze szkołą z Gdańska. Po bardzo emocjonującym spotkaniu dziewczęta przegrały mecz 3:1. Mimo, że mecz finałowy zakończył się takim wynikiem, to było wyrównane i zacięte spotkanie. Dziewczęta pokazały duże umiejętności oraz wolę walki. Srebro to historyczny sukces dla powiatu. Nasze uczennice co roku dostarczają nam medalowych emocji, za co im serdecznie dziękujemy. Sukces ten nie byłby możliwy bez odpowiedniego przygotowania. Dziewczęta na co dzień trenują w klubie KS Beniaminek 03 pod okiem trenera Piotra Szurgota.
  Ogromne gratulacje dla dziewcząt i trenera za wysoki poziom sportowy oraz podziękowania za reprezentowanie szkoły i miasta. 

 • PROJEKT "MATEMATYKA Z KLASĄ"

  Po realizacji projektu „Technologie z klasą” uczniowie klas III z panią Mariolą Ross-Peplińską przystąpili do projektu edukacyjnego "Matematyka z klasą 3" zorganizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Dzieci w czasie realizacji poszczególnych zajęć obejrzą film z udziałem mistrza sportu - Mateusza Kusznierewicza. W projekcie pojawi się również bohaterka (rówieśniczka dzieci). Bohaterowie podzielą się swoim doświadczeniem: sportowiec opowie o tym, jak wygląda jego codzienne życie, a dziewczynka odnajdzie w tych opowieściach różne wątki matematyczne, które będą pretekstem do wspólnej nauki matematyki.

  Na kolejnych zajęciach szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Co to jest współpraca? Dlaczego warto współpracować? Czy współpraca się opłaca? Jakie role możemy pełnić w grupie? Jak uczyć się współpracy? Zdobytą wiedzę wykorzystaliśmy do budowy „jajkodromu”.  Udało się. Wspólna praca zaowocowała. Wszystkie grupy zrealizowały zadanie.

 • KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS IV – VI

  Dnia 15 listopada 2018 odbył się konkurs ortograficzny klas IV –VI. Zadaniem uczniów było napisanie dyktanda pełnego pułapek ortograficznych.
  Oto mistrzowie ortografii.
  KATARZYNA GLANER VI g - I MIEJSCE
  AGATA RESZKA VI a - II MIEJSCE
  SANDRA KINDER V e - II MIEJSCE
  LENA GUZ - WYRÓŻNIENIE
  LENA WALCZAK - WYRÓŻNIENIE
  NATASZA BUNIEK - WYRÓŻNIENIE
  Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. GRATULUJEMY!

 • ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA

  Nie jest tajemnicą, że wszystkie dzieci i te duże, i te małe są fanami pluszaków i po prostu je uwielbiają. Dlatego od wczesnych godzin porannych 26 listopada w szkole roiło się od pluszowych przytulanek, które towarzyszyły uczniom podczas zajęć, tworząc miłą i przyjazną atmosferę. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, różowe, wprost bajecznie kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy. Obchody Światowego Dnia Misia stanowiły nie tylko okazję do doskonałej zabawy, ale także umożliwiły realizację określonych celów edukacyjno - wychowawczych. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, samorzutnie wyrażały swoje myśli, odczucia i przeżycia, uczyły się poszanowania zabawek. Podczas zadań muzyczno -ruchowych i plastycznych dbały o zgodną i efektywną współpracę z rówieśnikami.

strona:
liczba odwiedzin: 165288

 

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliusza Słowackiego
  al. Jana Pawła II 4
  83-200 Starogard Gdański
 • tel./fax (058) 5622081

Mapa