Nawigacja

 • Spotkanie klas pierwszych z Policją i Strażą Miejską

  W naszej szkole, 18 września odbyło się spotkanie ze stróżami porządku z Policji oraz Straży Miejskiej. Przemiłe panie przypomniały pierwszakom, jak prawidłowo poruszać się po przejściu dla pieszych. Odpowiadały o zasadach zachowania bezpieczeństwa oraz zagrożeniach, z jakimi mogą spotykać się dzieci w drodze do szkoły. Na zakończenie obdarowały naszych pierwszoklasistów odblaskami oraz workami. Całe spotkanie przebiegło w przemiłej atmosferze. Dziękujemy.

 • Pasowanie na ucznia

  9 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Uczestniczyli w niej uczniowie wszystkich klas pierwszych, dyrekcja szkoły, wychowawcy, rodzice oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Wioleta Strzemkowska-Konkolewska. „Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” – ślubowało 111 uczniów. Po części artystycznej przygotowanej wspólnie przez uczniów klas trzecich i pierwszych nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała dyrektor szkoły pani Danuta Pawlisch. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i pozowali do zdjęć. Po uroczystości dzieci udały się do klas na słodki poczęstunek. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka. Wszystkim uczniom życzymy ogromnego zapału do nauki, wielu radosnych chwil spędzonych w szkole, bardzo dobrych wyników w nauce oraz poznania wielu wspaniałych kolegów.

 • Konkurs gawędziarzy kociewskich

  13 października 2018 r. w Skarszewach odbył się Jesienny Dzień Kociewia, podczas którego przeprowadzono konkurs gawędziarzy kociewskich. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły, Michał Negowski z klasy VI h, zdobył w nim I miejsce. Michał brał także udział w konkursach gawędziarzy podczas wakacji. W kategorii recytacji w Przeglądzie Gwary Kociewskiej „Kociewski Skowronek” zdobył II miejsce. Podczas Walnych Plachandrów w Piasecznie w kategorii śpiewu także zdobył II miejsce. Do wszystkich konkursów Michała przygotowała pani Aleksandra Miczek oraz tata, pan Piotr Negowski. Serdecznie gratulujemy Michałowi sukcesu.

 • Projekt edukacyjny - Lekcje z klasą IV

  Klasa IV c z p. Wioletą Czerską przystąpiła do projektu edukacyjnego "Lekcje z klasą 4" zorganizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Podczas zajęć realizowanych w ramach tego projektu w roku szkolnym 2018/2019 dzieci będą uczyć się, jak dobrze nawiązywać relacje z innymi, jak poczuć świadomość własnych emocji, twórczo myśleć, prawidłowo komunikować się.

 • Sadzenie drzew

  Między 08 a 12 października odbyło się sadzenie drzew w różnych miejscach naszego miasta. Klasa IV c wraz z wychowawcą p. Wioletą Czerską i opiekunem p. Marią Nowak posadziła 14 lip drobnolistnych przy ul. Mickiewicza, nieopodal Hotelu Bachus. Każdy z uczniów oznakował drzewo, które posadził karteczką ze swoim imieniem. Zachęcamy do spacerów i zobaczenia efektów naszej pracy. 

 • Zajęcia przyrodniczo - fotograficzne "Biofotka"

  Istotne znaczenie w nauczaniu mają zajęcia terenowe, czyli zajęcia odbywające się poza budynkiem szkolnym, w jego najbliższym otoczeniu. W sobotnie popołudnie takie zajęcia zorganizowały panie Lucyna Radtke i Mariola Ross-Peplińska, w ramach bezpłatnych zajęć dodatkowych  BIOFOTKA. Celem obserwacji były piętra lasu i ich przedstawiciele. Zajęcia terenowe umożliwiły uczniom nawiązanie bezpośredniego kontaktu z przyrodą, z żywymi roślinami i zwierzętami w ich środowisku. Zajęcia przyrodniczo-fotograficzne były doskonałą okazją do poszukiwania informacji na temat fotografowanych obiektów i zjawisk przyrodniczych oraz uchwycenia i utrwalenia ich piękna. Kolejne zajęcia „Jesienne zbiory” już w październiku.

 • Sprzątanie świata

  Corocznie we wrześniu uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami włączają się w Międzynarodową Akcję Sprzątania Świata. Wyruszają na pobliskie tereny, aby oczyścić naszą Ziemię. W tym roku szkolnym (21.09) była ona realizowana pod hasłem: „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”
  Dzień wcześniej, by zachęcić wszystkich uczniów do tej akcji, wszyscy wysłuchali audycji przez szkolny radiowęzeł. Poprowadziły ją uczennice klasy VII C (Marysia, Nadia i Julia) pod nadzorem pani Wiolety Czerskiej.

 • Akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

  Dnia 20 września klasy III naszej szkoły gościły przedstawicieli Straży Miejskiej. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi przypomnieli uczniom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Takie spotkanie jest dla dzieci zawsze dużą atrakcją i zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. To także okazja do przekazania dzieciom różnego rodzaju materiałów profilaktycznych, np. elementów odblaskowych, książeczek do kolorowania, itp.

 • Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

  Co roku, w dniach 16-22 września wszystkie europejskie kraje, biorą udział w wydarzeniach związanych z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu. Celem tej akcji  jest zwrócenie uwagi na problemy związane z poruszaniem się po miastach, a także na kwestie dotyczące zdrowia i jakości życia mieszkańców europejskich miast. Klasa III a wzięła udział w plenerze plastycznym połączonym z Dniem Przedszkolaka.

 • Sukces naszej nauczycielki pani Magdaleny Lenz

  Nasi uczniowie hucznie powitali nauczycielkę wychowania fizycznego panią Magdalenę Lenz, która niedawno zajęła 7. miejsce w kategorii wiekowej 30-34 kobiet na Mistrzostwach Świata w triathlonie, IRONMAN 70.3 w Republice Południowej Afryki.

  Pani Magda była bardzo wzruszona, kiedy uczniowie naszej szkoły przybiegli, by pogratulować jej sukcesu. W imieniu rodziców gratulacje złożyła pani Wioleta Strzemkowska-Konkolewska. Dzieci przygotowały plakaty, na których pojawiły się hasła, głoszące, jak bardzo są dumne ze swojej nauczycielki. Nie zabrakło kwiatów, balonów, tortu oraz piosenki „We are the champions”. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły ogromnie gratulują takiego sukcesu!!!

 • Uroczyste rozpoczęcie roku 2018/2019

  3 września 2018 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. W tym roku szkolnym po raz pierwszy w naszej szkole pojawiły się klasy ósme. Przed nimi wytężony rok pracy zakończony egzaminem. Wszystkich serdecznie powitała pani dyrektor Danuta Pawlish. Szczególnie ciepło przywitaliśmy uczniów klas pierwszych. Uczniom życzymy wysokich wyników w nauce, a nauczycielom i pracownikom satysfakcji z pracy.

  Zdjęcia - Serwis Internetowy "Nasz Starogard". Uroczyste rozpoczęcie roku 2018/2019 - Obrazek 1

 • Konkurs matematyczny dla klas piątych "O figurach wiem wszystko"

  W naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla klas piątych. Zgłosiło się do niego 14 osób. Uczniowie mieli możliwość napisania testu na swoich smartfonach, komputerowo lub w wersji papierowej. Czworo uczniów wybrało formę papierową, pięcioro komputerowo i pięcioro rozwiązało go na swoich telefonach.
  WYNIKI    KONKURSU:

  L.p.
  Nazwisko i imię uczestnika
  Liczba dobrych odp. (na 52 możliwe)
  Wynik w %
  1
  Landowska Stefania
  42
  81
  2
  Melka Kacper
  41
  79
  3
  Walczak Lena 
  39
  75
  4
  Osowski Paweł
  39
  75
  5
  Obernikowicz Maja
  39
  75
  6
  Menczykowska Amelia
  33
  63
  7
  Oller Zofia
  32
  62
  8
  Jabłońska Oliwia
  31
  60
  9
  Adamowski Nikodem
  27
  52
  10
  Walczak Paweł
  28
  54
  11
  Brzezińska Aleksandra
  37
  71
  12
  Glaner Katarzyna
  52
  100
  13
  Kortas Anna 
  49
  94
  14
  Bartoszewski Kamil
  44
  85
  I miejsce  - Katarzyna Glaner – klasa 5g
  II miejsce - Anna Kortas – klasa 5g
  III miejsce – Kamil Bartoszewski - klasa 5e
  Wyróżnienie - Stefania Landowska - klasa 5f
  Konkurs przygotowały i przeprowadziły pani Anna Kalinowska i pani Justyna Peplińska.
 • Program „Technologie z klasą” w klasie II a

  Z radością informujemy, że klasa II a zdobyła certyfikat programu "Technologie z klasą"! Serdecznie gratulujemy!
  Klasa II a przystąpiła do programu „Technologie z klasą”. Zrealizowaliśmy już jeden z zaproponowanych tematów „Do czego człowiek wykorzystuje roboty?”. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć się: Co potrafi robot? Jak powstawały samochody 100 lat temu? Co to jest automatyzacja? W trakcie realizacji tematu stworzyliśmy ręczne stanowisko montażowe. W czasie pracy dzieci dowiedziały się jak wyglądał warsztat, w którym Henry Ford pracował ręcznie nad swoim pierwszym prototypem samochodu.

 • Wielkie Malowanie Ortografii

  Na przełomie maja i kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs Wielkiego Malowania Ortografii, który polegał na kolorowaniu ortogramów metodą Ortofrajdy. Laureatami konkursu zostali:
  w klasach IV - Mistrzowie Kolorowej Ortografii - Lena Guz z kl. IV d i Natasza Buniek z kl. IV b
  w klasach V - Mistrzowie Kolorowej Ortografii - Miłosz Hryniuk z kl. V d i Anna Kortas z V g
  w klasach VI - Mistrz Kolorowej Ortografii - Marta Alechniewicz z VI h, Wicemistrz - Nikodem Górczyński z VI j
  w klasach VII - wyróżnienia- Mateusz Juźwik z kl. VII a i Seweryn Elas z VII e
  W dodatkowej kategorii:
  Mistrz Kolorowej Ortografii - Andrzej Palmowski z V g oraz Amelia Burczyk z V h
  GRATULUJEMY!!!
  Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie Justyna Belicka i Aleksandra Miczek

 • Kultura moją wizytówką

  W dniach 14 – 18 maja nauczyciele bibliotekarze, wychowawcy świetlicy wraz z uczniami objętymi opieką świetlicową realizowali projekt pod hasłem ”Kultura moją wizytówką”. Pracowaliśmy nad kulturą osobistą z panią psycholog Magdaleną Szopińską. Określaliśmy cechy i zachowanie dobrego mówcy i słuchacza. Projektowaliśmy ubiór na różne okoliczności z uwzględnieniem pory roku. Doskonaliliśmy kulturę przy stole, przygotowaliśmy dekoracje stołów na wybrane okazje. Prezentowaliśmy zachowania w scenkach dramatycznych wyróżniając pozytywne wzorce. Projekt podsumowaliśmy prezentując dokonania uczniów w czytelni szkolnej w obecności zaproszonych gości: pani dyrektor Małgorzaty Godyckiej – Ćwirko i pani psycholog Magdaleny Szopińskiej. Projekt sporządziły i koordynowały pracownice biblioteki: panie Beata Komorowska i Teresa Wostal.

 • Zawody powiatowe w 4- boju dziewcząt Igrzysk Dzieci

  Dnia 22 maja na stadionie im. K. Deyny w Starogardzie Gd. odbyły się zawody powiatowe w 4 - boju dziewcząt Igrzysk Dzieci organizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Nasz zespół dziewcząt reprezentował nie tylko szkołę, ale również miasto Starogard Gdański. Po bardzo wyrównanych zmaganiach zespół naszej szkoły zdobył srebrny medal przegrywając z liderem minimalnie dwoma punktami.
  Skład srebrnych medalistek POWIATOWYCH IGRZYSK DZIEWCZĄT W 4 - BOJU LA:
  KARCZ LENA VI g – NAJSKUTECZNIEJSZA ZAWODNICZKA PSP4 Starogard Gdański (III MIEJSCE W POWIECIE)
  PRZEPIERA KATARZYNA VI e
  ZDROJEWSKA MARIETTA VI e
  MISZEWSKA PAULINA VI g
  NOWICKA WIKTORIA VI g
  BURCZYK AGATA VII b
  Każda z dziewcząt otrzymała pamiątkowy medal oraz baton.
  opiekun: Piłat Weronika
  SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 • Igrzyska w 4 - boju dziewcząt i chłopców

  Dnia 27 kwietnia na Stadionie Miejskim im. K. Deyny odbyły się IGRZYSKA DZIECI w 4 - boju dziewcząt i chłopców. Reprezentacje naszej szkoły po sportowej walce zajęły:
  I miejsce i ZŁOTE MEDALE  skład dziewcząt oraz III miejsce i BRĄZOWE MEDALE skład chłopców.
  ZŁOTA SIÓDEMKA: 
  KARCZ LENA VI g
  PRZEPIERA KATARZYNA VI e
  DANIELEK OLIWIA VI g
  MISZEWSKA PAULINA VI g
  NOWICKA WIKTORIA VI g
  BURCZYK AGATA VII b
  SZULC KORNELIA VII b
  Dziewczęta uzyskały awans na zawody powiatowe ponadto w złotej czwórce najlepszych spośród wszystkich szkół znalazły się aż trzy dziewczęta z naszej szkoły:
  KARCZ LENA, DANIELEK OLIWIA, BURCZYK AGATA.
  opiekun: PIŁAT WERONIKA
  BRĄZOWA  PIĄTKA:
  KWAŚNIEWSKI MACIEJ VII d
  KLOFCZYŃSKI ERYK VI d
  WIĄCEK DAMIAN VI c
  SKOLIMOWSKI TYMON V d
  ŻYJEWSKI NIKODEM IV d
  opiekun: SINICKI ANDRZEJ
  Gratulujemy!!!

 • Turnieju szczypiorniaka: ” CAŁE POMORZE GRA W PIŁKĘ RĘCZNĄ”

  Dnia 26 kwietnia zespół piłkarek ręcznych z naszej szkoły wziął udział w drugiej edycji turnieju szczypiorniaka: ” CAŁE POMORZE GRA W PIŁKĘ RĘCZNĄ”. Zawody odbyły się na szczeblu powiatowym w hali sportowej Zespołu Szkół w Kaliskach. Nasz zespół wyraźnie wygrał wszystkie mecze w swojej kategorii oraz awansował do fazy najlepszych w województwie. Skład zwycięskiej drużyny PSP 4 STAROGARD GDAŃSKI:
  KARCZ LENA                                VI g
  SZCZECH WIKTORIA                   VI g
  DANIELEK OLIWIA                       VI g
  MELKA WERONIKA                      VI g
  MISZEWSKA PAULINA                 VI g
  NOWICKA WIKTORIA                   VI g
  PRZEPIERA KATARZYNA            VI e
  SZRAMKA AGATA                         VI e
  ZDROJEWSKA MARIETTA           VI e
  NOWAK NIKOLA                           V c
  Dziewczęta zostały również wyróżnione w poszczególnych kategoriach:
  NAJLEPSZA BRAMKARKA TURNIEJU - MELKA WERONIKA
  NAJSKUTECZNIEJSZA ZAWODNICZKA TURNIEJU -  KARCZ LENA
  NAJSKUTECZNIEJSZA ZAWODNICZKA  PSP4 STAROGARD GDAŃSKI - NOWICKA WIKTORIA
  opiekun: Piłat Weronika oraz trener zespołu Piechowski Andrzej

 • Projekt „Witaminowy zawrót głowy”

  26 kwietnia uczniowie klas I-III spotkali się, aby podsumować pracę nad projektem „Witaminowy zawrót głowy”. Podczas zajęć rozmawiali na temat zasad zdrowego żywienia, wartości odżywczych i zdrowotnych owoców, warzyw i innych produktów, zbierali materiały oraz informacje o witaminach. Wykonali interesujące plakaty, które ozdobiły korytarz szkolny. Dzień ten upłynął pod znakiem kolorów, warzyw, owoców, a przede wszystkim witamin. Każda klasa przygotowała witaminową prezentację, a w nagrodę otrzymała torbę pełną jabłek oraz podziękowanie za udział w projekcie.

 • Wycieczka klasy VI c do Gdańska

  Dnia 16 maja klasa VI c wraz ze swoim wychowawcą panem Mariuszem Marchewiczem udała się na wycieczkę do Gdańska. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina od kulis. Po przybyciu na miejsce w oczekiwaniu na pana przewodnika sprawdziliśmy, czy nasze dłonie pasują do odcisków wybitnych artystów kultury i sztuki przed głównym wejściem oraz opanowaliśmy cały GDAŃSK.
  Następnie udaliśmy się do budynku filharmonii. Pan przewodnik oprowadził nas po wnętrzu budynku i w interesujący sposób opowiedział o historii i teraźniejszości tego miejsca. Po skończonym zwiedzaniu spacerkiem przeszliśmy do koła widokowego AmberSky. Z wysokości 50 m mogliśmy oglądać i podziwiać piękną panoramę Gdańska: starówkę, stocznię z zabytkowymi żurawiami, wzgórza morenowe. Gdy wróciliśmy na ziemię czekała już na nas pani Anna Sadowska – przewodnik po Gdańsku.
  Spacerując po Starówce odwiedziliśmy urokliwe miejsca i uliczki starego Gdańska (Zielony Most, Złota Brama, Żuraw, ulica Mariacka, kościół Mariacki, ulica Długa, Długi Targ i Brama Wyżynna).
  Ze starego miasta przeszliśmy do Centrum „Hewelianum”. Uczestniczyliśmy tam w warsztatach „ Łamigłówki”. Zwiedziliśmy wystawy „Dookoła świata” i „Z Energią” oraz „Zabawy z historią”. W drodze powrotnej do parkingu obejrzeliśmy Forty Góry Gradowej.
  Ostatnim punktem naszej wycieczki był największy park trampolin w Trójmieście JUMPCITY. Na 2000 m2 mogliśmy spełnić  nasze marzenia o lataniu i udowodniliśmy, że walka z grawitacją jest możliwa! Olbrzymi basen z gąbkami, największa trampolina sportowa na północy Polski, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami do ćwiczenia wsadów, arena do zbijaka, strefa gladiatorów oraz air track - to wszystko zrekompensowało nam trudy wycieczki.
  Po świetnej zabawie głodni i spragnieni udaliśmy się do McDonalda i w drogę powrotną do Starogardu.

strona:
liczba odwiedzin: 131187

 

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliusza Słowackiego
  al. Jana Pawła II 4
  83-200 Starogard Gdański
 • tel./fax (058) 5622081

Mapa