• Biblioteka szkolna

>REGULAMIN PRZYJMOWANIA, WYPOŻYCZANIA I UDOSTĘPNIANIA PODRĘCZNIKÓW<

Godziny pracy biblioteki: 7.30 - 15.00

Informacje:

- W bibliotece chętnie Cię widzimy.

- Udzielamy porad w doborze literatury.

- Organizujemy wystawy, konkursy, spotkania i akcje.

- Włączamy się w akcje ogólnopolskie: Narodowe Czytanie, Dzień Głośnego Czytania, Noc Bibliotek, Noc Muzeów/ Noc Kultury, "Przerwa na czytanie", Cała Polska Czyta Dzieciom, itp.

- Realizujemy projekty czytelnicze , np. projekt czytelniczy dla klas I - III "W świecie bajek i baśni"

Projekt czytelniczy - w świecie bajek i baśni

Konkursy i akcje

- "Podaruj książkę bibliotece, pozostaw po sobie ślad".

- "Szkolny Maraton Czytelniczy" dla klas II - VIII

Przypominamy regulamin konkursu:

1. SMC trwa od października 2022 do maja 2023.
          2. SMC przeznaczony jest dla uczniów klas II - VIII.
          3. Celem SMC jest podnoszenie poziomu czytelnictwa wśród uczniów.
          4. W każdym miesiącu organizatorzy podadzą listę lektur, z których uczestnik wybiera jedną pozycję.
          5. Na przeczytanie wybranej książki uczestnik ma ok. miesiąca,
          6. Znajomość treści książki sprawdzana jest w formie testu na początku kolejnego miesiąca. Termin testu podawany jest od razu po ogłoszeniu listy książek.
          7. Uczeń może przystąpić do wszystkich testów lub tylko do wybranych z nich,
          8. Przez cały okres trwania SMC uczestnicy gromadzą punkty. Wygrywają osoby z największą liczbą punktów. Przewidziano również nagrody dla wyróżniających się czytelników.

- "Wyzwanie czytelnicze " dla klas VII

1.  „WYZWANIE CZYTELNICZE” jest skierowane do wszystkich uczniów klas ósmych.

2.  Celem akcji jest:
          - czytanie;
          - zabawa;
           - promocja czytelnictwa.

3.  Czas trwania akcji: październik – grudzień 2022.

4.  Akcja polega na:
          a) przeczytaniu co najmniej jednej książki (nie lektury obowiązkowej, omawianej na lekcjach) w ciągu miesiąca, spełniającej podane kryteria:

„Książka, która:

październik: jest częścią serii.

listopad: jest napisana przez kobietę.

grudzień: ma na okładce kolor czerwony.”

b) systematycznym uzupełnianiu karty wyzwania (dostępnej w bibliotece szkolnej) i dostarczeniu do biblioteki do 5 dnia kolejnego miesiąca, ilustracji i krótkiej recenzji (maks. 7 zdań) przeczytanej książki. Ilustracje/recenzje z grudniowej lektury oddajemy 5 stycznia – po przerwie świątecznej.

5.  Najwytrwalsi i systematyczni uczestnicy wyzwania otrzymają atrakcyjne nagrody.

- konkursy plastyczne: "Moja pierwsza książka z biblioteki", "Bajka zamknięta w pudełku" (klasy I - III) , "Lektura zamknięta w pudełku"(klasy IV - VIII)

Zachęcamy do udziału w konkursach!