• „Zwierzę z recyklingu - podsumowanie”

20 marca mieliśmy zaszczyt gościć w świetlicy szkolnej wyjątkowych gości – przedstawicieli Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Starogardzie Gdańskim. Uczniowie zapoznali się z działaniami organizacji i po raz kolejny zostali uwrażliwieni na krzywdę zwierząt. Okazją do spotkania było przede wszystkim podsumowanie wyników szkolnego konkursu plastycznego „Zwierzę z recyklingu”, prezentacja prac oraz wręczenie nagród przez Panią Prezes TOZ-u Mariannę Mazurowską oraz Panią Dyrektor Monikę Sengerską.

Wszyscy jesteśmy przekonani, że niesione dobro pozytywnie wpłynie na młodsze pokolenia, a zwierzęta tylko na tym skorzystają.

• 27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru.

• Nasza czytelnia biblioteki szkolnej przez moment przeistoczyła się w scenę teatru, na której głównymi aktorami byli uczniowie klasy II c wraz z wychowawcą🙂 Zanim nasi aktorzy odegrali swoje role, to wcześniej wysłuchali informacji na temat teatru, jaką on rolę odgrywa w życiu człowieka oraz byli widzami teatru Kamishibai, w którym "wystawiona" została "Bajka o soli". Na koniec, sami uczniowie i  pani Iwona wcielili się w poszczególne role, tworząc spontaniczne przedstawienie opartego na podstawie baśni braci Grimm pt. "Czerwony Kapturek". Trzeba podkreślić, że aktorzy odegrali swoje role wybornie👍👏👍👏

• Integracja, nauka, zabawa – kulinarna potrawa.

Seria: zajęcia kreatywne.
            Seria: zajęcia praktyczne.

Integracja, nauka, zabawa – kulinarna potrawa.

Wśród tematycznych, cotygodniowych haseł tygodnia, jedno cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród uczestników świetlicy szkolnej, czyli „Tradycje kulinarne w Polsce i na świecie”. Oczywiście podczas tego tygodnia tematyka kulinarna z wykorzystaniem dostępnych elementów i materiałów w świetlicy przyniosła oczekiwane efekty i ciekawe prace. Jednak to praktyczne zajęcia kulinarne zadecydowały o popularności tego tygodnia. Uczniowie mieli okazję zaprezentować się i spróbować swoich sił w dwudniowych praktycznych zajęciach pt. „Dzień chrupiącego tosta” oraz „Dzień a la pizza”. Dzięki licznemu zainteresowaniu uczniów zajęciami kulinarnymi, nabyli oraz udoskonalili niezbędne umiejętności do wykorzystania w życiu codziennym, a przy tym wszyscy doskonale się bawili.

• Uwaga konkurs!

• Biblioteka szkolna ogłasza konkurs dla uczniów klas IV - VIII  "Moja prababcia/ mój pradziadek jest bohaterem"

Cele konkursu:

- kształtowanie poczucia dumy z historii własnej rodziny,

- kształtowanie umiejętności łączenia historii lokalnej z historia Polski,

- wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej, regionalnej i narodowej,

- kształtowanie świadomej postawy patriotycznej i obywatelskiej.

Zadanie konkursowe:

Na podstawie wywiadu z bohaterem/ członkami rodziny, dokumentów rodzinnych, zdjęć uczeń prezentuje w wybranej przez siebie formie temat "Moja prababcia/ mój pradziadek jest bohaterem".

Forma pracy ( do wyboru):

- plakat,

lapbook,

- album

Każda praca powinna zawierać opis bohatera (kto?), opis ważnej historii z jego życia (fakt) i miejsce wydarzeń (gdzie?)

Termin:

Gotowe, podpisane prace (imię, nazwisko, klasa) należy składać do końca kwietnia w bibliotece szkolnej.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na początku maja.

Pokonkursową wystawę prac będzie można oglądać w bibliotece szkolnej do końca maja. Termin wręczenia nagród zostanie podany w maju.

• Spektakl malowany piaskiem.

• W środę 6 marca młodsi uczniowie naszej szkoły udali się do sali Sokół na spektakl malowany piaskiem. To wyjątkowa gałąź sztuki teatralnej, która wprowadza widzów w magiczny nastrój i ciekawi kolejnymi etapami opowieści. Dzieci miały okazję zobaczyć znaną historię Kopciuszka w zupełnie nowym wydaniu.

• Dzień otwarty.

• We wtorek 5 marca w naszej szkole odbył się Dzień otwarty. Na licznie przybyłych gości, z dziećmi na czele, czekały różnorodne atrakcje 🚀🎼🎨🖌️🐻

• „Hejt i inne niepożądane zjawiska w Internecie”- spotkanie klas ósmych z adwokatem.

• Dnia 5 marca 2024 roku  klasy 8a, 8b i 8c wraz z wychowawcami uczestniczyły w spotkaniu z panią adwokat Darią  Kaczochą. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach programu edukacyjnego  „Adwokat przydaje się w życiu”, który właśnie obchodzi swoje dziesięciolecie.

W trakcie dwugodzinnego spotkania pani edukator omówiła temat „Hejt i inne niepożądane zjawiska w Internecie”. Uczniowie dowiedzieli się, jak reagować i co  grozi za stosowanie hejtu.

Wydarzenie spotkało się z zainteresowaniem młodzieży, która aktywnie brała udział w wykładzie, chętnie odpowiadając na zadawane pytania. Dostarczyło sporej dawki wiedzy w zakresie tego niepożądanego zjawiska oraz jego negatywnych skutków zarówno dla ofiar, jak i  jego sprawców.

• WIELKA PARADA PRAGADA - WYBORY MISTER GADA.

• 26 lutego z okazji Światowego Dnia Dinozaura w bibliotece szkolnej zorganizowana została WIELKA PARADA PRAGADA - WYBORY MISTER GADA.

W głosowaniu na Mister Gada brali udział uczniowie, rodzice i nauczyciele odwiedzający tego dnia bibliotekę.

Oddano 200 głosów :)

Przedstawiamy wyniki głosowania:

Praca nr 10 (Zofia Burczyk)-37 głosów

Praca nr 14 (Lena Zając)- 34 gł.

Praca nr 21 (Błażej Kurowski) 15 gł

Praca nr 24 (Nadia Dygas) 3 gł

Praca nr 26 (Mikołaj Klamann) 3 gł

Praca nr 27 (Martyna Żołynia) 3 gł