• „Pomoc dla Agaty”

Zespół Szkoły Promującej Zdrowie zorganizował w dniach 3-4 kwietnia 2024r. akcję charytatywną „Pomoc dla Agaty”. Formą pomocy był bufet przekąsek owocowo-słodkich dla społeczności szkolnej, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze względu na urozmaicone wypieki przygotowane przez darczyńców i wolontariuszy. Chętnych osób  do niesienia pomocy nie zabrakło, ponieważ akcja zakończyła się powodzeniem. Mamy nadzieję, że dochód w postaci darowizn za oferowane przekąski pomoże w dalszej rehabilitacji naszej uczennicy – Agaty.

Do podziękowań dołączają się także wdzięczni rodzice Agaty Glaza.

„Zwierzę z recyklingu - podsumowanie”

20 marca mieliśmy zaszczyt gościć w świetlicy szkolnej wyjątkowych gości – przedstawicieli Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Starogardzie Gdańskim. Uczniowie zapoznali się z działaniami organizacji i po raz kolejny zostali uwrażliwieni na krzywdę zwierząt. Okazją do spotkania było przede wszystkim podsumowanie wyników szkolnego konkursu plastycznego „Zwierzę z recyklingu”, prezentacja prac oraz wręczenie nagród przez Panią Prezes TOZ-u Mariannę Mazurowską oraz Panią Dyrektor Monikę Sengerską.

Wszyscy jesteśmy przekonani, że niesione dobro pozytywnie wpłynie na młodsze pokolenia, a zwierzęta tylko na tym skorzystają.