Aktualności

        • Szkolny Maraton Czytelniczy, Czytelnik Roku
          • Szkolny Maraton Czytelniczy, Czytelnik Roku

          • Z ogromną radością informujemy o wynikach i laureatach Szkolnego Maratonu Czytelniczego w roku szkolnym 2025/2026.📚 Ogłaszamy również, że spośród uczniów naszej szkoły wyłoniono najaktywniejszego czytelnika oraz Czytelnika Roku. W tym roku szkolnym ten zaszczytny tytuł przypadł Julce z klasy Ic.💪👏

            Poniżej przedstawiamy laureatów Szkolnego Maratonu Czytelniczego i najaktywniejszych czytelników:👍

            S.M.Cz. rok szkolny 25/26:

            W kategorii kl. I:

            I m-ce Julia kl 1c

            II m-ce Zuzia kl 1b

            III m-ce Aleksander kl 1b

            Wyróżnieni uczniowie: Joel 1c i Maria 1c

            W kategorii kl. II:

            I m. Jakub kl 2e

            II Zosia k 2e

            Wyróżnieni: Nadia 2a i Lenka 2d

            W kategorii kl. III:

            I m. Lenka kl. 3d

            II m. Alicja kl 3b

            Wyróżnienie: Filip kl 3d

            W kategorii kl IV :

            I m. Zuzia kl 4b

            II m. Pola kl. 4b

            III Julia kl 4d

            W kategorii kl V:

            I m. Anastazja kl 5a

            II m Jan kl. 5d

            III Vira i Mikhailo kl. 5b

            W kategorii kl VI:

            I m. Justyna kl 6b

            II m. Tatiana kl 6a

            W kategorii kl VIII:

            I m Vanessa kl 8e

            Wyróżnieni:

            Weronika kl 8e i Marcelina kl 8e

            Najaktywniejsi czytelnicy:

            Julka 1c, Jakub 2d, Lena 2c, Marcelina 3b, Aleksander 3b,Aleksandra 3c, Lidia 3d, Filip 3d, Zosia, Iwo 2b, Aleksandra 7c, Zuzia 5d.

            Zapraszamy do biblioteki szkolnej uczniów, którzy nie odebrali swoich nagród w środę. 🙂

            Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy👏

            i życzymy pięknych, słonecznych i zaczytanych wakacji 📚🌞📖

          • Bal! Bal! Bal!

          • 10 czerwca odbył się bal ósmoklasistów, który na długo pozostanie w naszej pamięci. 

            Był to wyjątkowy wieczór pełen radości, tańca i wspólnej zabawy. Uczniowie mieli okazję spędzić czas w miłej atmosferze, świętując zakończenie ważnego etapu edukacji. 

            Nie zabrakło pięknych strojów, pamiątkowych zdjęć oraz wielu wzruszających chwil. Bal był doskonałą okazją do wspomnień i pożegnania się ze szkołą przed rozpoczęciem nowego rozdziału w życiu.

            Zdjęcia zamieszczone za zgodą organizatorów.

          • "Kreatywna pomoc logopedyczna".

          • Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Logopedycznym "Kreatywna pomoc logopedyczna".

            1 miejsce zajął Wojciech Erdman z klasy 2B

            Wyróżnienie otrzymała Fatima Gad z klasy 3B

            Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów.

          • Matematyczne Duety-rywalizacja drużynowa klas szóstych

          • Dnia 25 maja w czytelni odbyły się rozgrywki matematyczne klas szóstych. O mistrzowski tytuł walczyły dwuosobowe zespoły z wszystkich klas szóstych naszej szkoły. Każdy zespół miał do wykonania pięć zadań. Zwyciężył zespół reprezentujący klasę 6c, który stworzyli Miłosz i Tadek. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja klasy 6b-Justyna i Olivier, podium uzupełnił zespół składający się z Miłosza i Jasia, reprezentantów klasy 6d. Pozostałe dwa zespoły miały identyczną liczbę punktów zajmując tym samym czwarte miejsce. Rywalizacja była bardzo zacięta, a o kolejnych miejscach zdecydowały pojedyncze punkty.

          • Uczniowie klas 2b i 2c w Zagrodzie Kociewskiej.

          • Uczniowie klas 2b i 2c uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce do Zagrody Kociewskiej w Godziszewie. Podczas pobytu dzieci miały okazję aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, poznając uroki wiejskiego gospodarstwa i obcując ze zwierzętami.

            Jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu było samodzielne karmienie zwierząt. Uczniowie z dużym zaangażowaniem karmili lamy, kozy, kury, daniele, kaczki, ryby, konie oraz osiołki. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami dostarczył dzieciom wielu pozytywnych emocji, a także pozwolił zdobyć nowe doświadczenia i poszerzyć wiedzę przyrodniczą.

            Na uczestników czekało również wiele innych atrakcji, m.in. Figlarne Drzewo, Strefa Skoczych Wzgórz, Labirynt Zgubionych Królików, Retro Autka, Kozi Gaj, Stodoła Gospodarza, Poducha Wodna, Motorki, Kopalnia Złota oraz Muzyczna Polana. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także najmniejsze kury świata.

            Wyjazd był doskonałą okazją do wspólnej zabawy, integracji oraz aktywnego wypoczynku. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, pełni wrażeń, nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień.

          • Odwiedziny w Bibliotece

          • 15 czerwca 2026 roku uczniowie klasy 1 d odwiedzili Bibliotekę Miejską. Poznali zasady korzystania z biblioteki oraz jej zasoby. Dzieci oglądały książki dla najmłodszych, poznały audiobooki i narzędziotekę. Chętnie budowały z klocków LEGO i uczestniczyły we wspólnych zabawach. Uczniowie wysłuchali także opowiadania o pracowitej małpce, które stało się okazją do rozmowy o pracowitości i wytrwałości.

            Wizyta pokazała, że biblioteka to miejsce nie tylko do czytania, ale także do nauki, zabawy i rozwijania zainteresowań.

        • „Jak nie czytam, jak czytam”
          • „Jak nie czytam, jak czytam”

          • 12 czerwca, dokładnie o godzinie 10.00 uczestniczyliśmy w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” promującej czytelnictwo, której celem było łamanie stereotypów, że młodzież i dzieci nie czytają. W akcji brały udział dzieci z klas 1-3, które chętnie przedstawiały swoje ulubione książki.

            Podczas spotkania mieliśmy ogromną przyjemność

            gościć panią Małgorzatę Górecką, kierownika Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej-Filia Starogard Gd., która uczniom przeczytała fragment książki W.

            Cichonia z serii „ Cukierku ty łobuzie”

            Wierzymy, że wszyscy uczestnicy spędzili mito miło ten czas z książką.

          • X Powiatowy Konkurs Lingwistyczny Szkolny Poliglota

          •  

            Pod Patronatem Honorowym
            Starostwa Powiatowego oraz Kuratora Oświaty

            Naszą szkołę w drugim etapie konkursu, który odbył się 11 czerwca 2026 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 reprezentowało 2 uczniów, których zadaniem było rozwiązanie dwóch testów językowych (język angielski oraz język niemiecki). Do trzeciego etapu zostało wyłonionych 10 najlepszych uczniów z całego powiatu starogardzkiego, w tym nasi reprezentanci, którzy musieli wykazać się znajomością obu języków w części ustnej.
            Oto wyniki:

            Igor Niklas (8b) – finalista

            Kacper Pepliński (8b) – finalista 

            Gratulujemy!

        • „Spacer z misją ”
          • „Spacer z misją ”

          • Seria: zajęcia w terenie

            Standard I: uczestnictwo społeczności szkolnej w realizacji działań

            Standard II: klimat społeczny w szkole.

             

            Z inicjatywy Zespołu Szkoły Promującej Zdrowie Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliusza Słowackiego zorganizowała akcję, której celem była integracja społeczności szkolnej i lokalnej „Spacer z misją”. Spędzając czas na wolnym powietrzu i spacerując w okolicach naszego miasta wspólnie z dyr. Moniką Sengerską, ze znajomymi, uczniami, rodzicami uczniów i sympatykami PSP nr4 w towarzystwie psiaków postanowiliśmy także wspomóc inne czworonogi – podopieczne TOZ w Starogardzie Gdańskim. To doskonała akcja, aby połączyć ruch z niesieniem pomocy. Zaopatrzeni w różnego rodzaju karmy dla czworonogów wyruszyliśmy, aby przekazać ją przedstawicielom TOZ-u, gdzie zostaliśmy zaproszeni przez  prezydenta miasta Starogard Gdański pana Janusza Stankowiaka oraz panią Mariannę Mazurowską – prezeskę TOZ na multimedialną prezentację o działaniach organizacji.
             Możemy zapewnić, że takich inicjatyw będzie więcej, bo sprawiają one radość w tym przypadku zwierzętom i nam – spacerowiczom.

        • „Pysznie i zdrowo w mojej śniadaniówce”
          • „Pysznie i zdrowo w mojej śniadaniówce”

          •  

            Seria: zajęcia pokazowe

            Standard I: uczestnictwo społeczności szkolnej w realizacji działań

            Standard II: klimat społeczny w szkole.

                                                                                                                                      

            „Śniadaniówka” – taki uczniowski domek dla śniadanka, który ma w swoim wnętrzu kolorowe, pyszne i zdrowe przekąski, albo pierwsze lub drugie śniadanko.
             Tak właśnie kreatywnie przygotowane śniadaniówki w świetlicy prezentowali chętni uczniowie podczas szkolnego konkursu klas I-III, gdzie w godzinach 9.00-13.00 przekonywali, że w ich śniadaniówce jest wszystko apetyczne, ciekawe i zachęcające do zdrowego odżywiania.
             Jest co podziwiać, brawo!

          • Udział w konkursach recytatorskich.

          • Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w czasie konkursów recytatorskich. Dzieci z klas 1-3 oraz starszych- prezentowali piękne interpretacje poezji i prozy polskiej, Zaczynając od etapu szkolnego nasi reprezentanci dotarli do finałów konkursów zdobywając wysokie lokaty i wyróżnienia. Naszą szkołę reprezentowały z klas 1-3 w recytacji poezji i prozy Lena Fandrejewska i Aniela Korneluk.

            Ostatnim etapem był Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Polskiej, w którym Lena zdobyła II miejsce , Aniela wywalczyła wyróżnienie. Klasy starsze reprezentowały Martyna Kulaszewicz oraz Natalia Cyrzan- Martyna w etapie ejonowym zdobyła II miejsce, Natalia - wyróżnienie.

            Propagując gwarę kociewską, swoje umiejętności w konkursie "Recytujemy Poezję i Prozę Kociewską" w  rejonowym etapie konkursu na scenie SCK stanęli Maciej Wróblewski, Diana Gdaniec, Martyna Kulaszewicz i Natalia Cyrzan. Wszyscy dotarli do  finału 43 konkursu im. Antoniego Górskiego.

            W finale II miejsce zdobył Maciej Wróblewski z klasy 3a i Martyna Kulaszewicz z klasy 6a. Pozostali uczniowie zostali nagrodzeni wyróżnieniami.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy,życzymy powodzenia w przyszłych konkursach.

          • Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy EDI

          • W kwietniu uczniowie klasy 3a przystąpili do sprawdzenia swojej  wiedzy w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego EDI dla klas 1-3.  W całej Polsce do konkursu przystąpiło 399 uczniów.  Na początku czerwca nadeszły wyniki, czekamy jeszcze na nadesłanie dyplomów. W ogólnopolskim rankingu uczniowie klasy 3a uplasowali się na miejscach od 8 do 34. Miejsce 8 i 9 zostało nagrodzone dyplomem wyróżnienia, pozostali uczniowie otrzymają dyplomy uznania. Gratulujemy wszystkim, którzy przystąpili do konkursu , cieszymy się, że dzieci posiadają szeroką wiedzę z zakresu przyrody i ekologii. Zachęcamy wszystkich do sprawdzenia swojej wiedzy w kolejnej edycji za rok.

          • Zabytki Starogardu Gdańskiego - konkurs

          • W maju odbył się w naszej szkole konkurs na najciekawszą pracę przestrzenną przedstawiającą zabytek Starogardu Gdańskiego. Jego celem było pogłębienie wiedzy uczniów na temat zabytków oraz historii naszego miasta, rozwijanie zainteresowania regionem i jego dziedzictwem kulturowym. Ważnym celem  było również kształtowanie postawy  szacunku wobec  zabytków  i potrzeby ochrony dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń. Forma pracy umożliwiła dzieciom rozwijanie kreatywności i wyobraźni.

            Ze względu na wysoki  i wyrównany poziom prac konkursowych  komisja konkursowa zrezygnowała z przyznawania miejsc. Spośród 17 zgłoszonych prac przyznano 8 równorzędnych wyróżnień:

            Zofia Burczyk (4b),

            Tomasz Napiórkowski (4c),

            Iwo Gliniecki (4c),

            Małgorzata Chyła (6d),

            Lena Gostkowska (7a),

            Magdalena Ciesielska (7d),

            Weronika Stankowska (8a),

            Agata Brandt (8a).   

            Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie, kreatywność oraz wkład pracy włożony w przygotowanie pięknych prac.

             

          • Konkurs matematyczny dla klas IV-VI "Prezentujemy słynnych matematyków"

          • Pod koniec maja w naszej szkole został przeprowadzony konkurs matematyczny dla klas IV-VI "Prezentujemy słynnych matematyków". Do konkursu zgłoszono wiele ciekawych prac. Uczestnicy wykazali się kreatywnością, pomysłowością oraz zaangażowaniem. Prace były bardzo starannie wykonane, estetyczne i atrakcyjne pod względem wizualnym. Uczniowie zadbali o piękny wygląd prezentacji, wykorzystując różnorodne techniki i materiały. Na szczególne uznanie zasługuje ogrom pracy włożony w przygotowanie projektów. Uczestnicy zgromadzili wiele interesujących informacji o słynnych matematykach, przedstawiając je w przestępny i ciekawy sposób.

            Komisja konkursowa nagrodziła:

            W kategorii klas IV :

            1) Alicja Jastroch 4d

            2) Zuzanna Pisanko 4b

            3) Iwo Gliniecki 4c

            Wyróżnienie: Martyna Żołynia 4b

                        Nadia Dygas 4b

                        Weronika Klin 4d

            W kategorii klas V :

            1) Nikola Chyła 5d

            2) Anastazja Goncza 5a

            3) Szymon Buszczak 5b

            W kategorii klas VI :

            1) Franciszek Kalwajtys 6d

            2) Małgorzata Chyła 6d

            3) Lena Cejrowska 6d

            Wyróżnienie: Borys Brzeski 6c

            Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem  i pokazał, że matematyka może być inspirująca oraz rozwijać kreatywność.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział.

        • „Szkolny konkurs z kostką Rubika 3x3”
          • „Szkolny konkurs z kostką Rubika 3x3”

          • Seria: zajęcia poznawcze.

            Standard II: klimat społeczny w szkole.

             

            „Szkolny konkurs z kostką Rubika 3x3”

            Kolejny rok, kolejny konkurs, kolejni uczestnicy – pasjonaci układania kostki Rubika.Tak właśnie 24 kwietnia 2026 grono uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie

             „Układania Kostki Rubika na czas”.

            Chociaż uczestnicy doskonalą się w swojej pasji cały rok i z upragnieniem wyczekują dnia zawodów, a  emocje sięgają zenitu, to warto popatrzeć i podziwiać ich szybkość, ich skupienie, ich rywalizację, ich zaangażowanie, ale przede wszystkim dopisujący im humor.

            Brawo.

             

        • „Pasja układania – od koloru do wyboru”
          • „Pasja układania – od koloru do wyboru”

          • Seria: zajęcia poznawcze.

            Standard II: klimat społeczny w szkole.

            Dzielenie się to super sprawa. Na pomysł dzielenia się swoją wiedzą i pasją wpadli uczniowie klasy VII c – uczestnicy konkursu w układaniu kostki Rubika na czas, którzy zachęcali uczestników świetlicy do nauki i zdobywania sukcesów w tej dziedzinie. Wzorowo przygotowany pokaz i prezentacja z elementami multimediów, z historią kostki cieszył się zainteresowaniem wśród uczniów.