Nawigacja

 • Sukces naszej nauczycielki pani Magdaleny Lenz

  Nasi uczniowie hucznie powitali nauczycielkę wychowania fizycznego panią Magdalenę Lenz, która niedawno zajęła 7. miejsce w kategorii wiekowej 30-34 kobiet na Mistrzostwach Świata w triathlonie, IRONMAN 70.3 w Republice Południowej Afryki.

  Pani Magda była bardzo wzruszona, kiedy uczniowie naszej szkoły przybiegli, by pogratulować jej sukcesu. W imieniu rodziców gratulacje złożyła pani Wioleta Strzemkowska-Konkolewska. Dzieci przygotowały plakaty, na których pojawiły się hasła, głoszące, jak bardzo są dumne ze swojej nauczycielki. Nie zabrakło kwiatów, balonów, tortu oraz piosenki „We are the champions”. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły ogromnie gratulują takiego sukcesu!!!

 • Uroczyste rozpoczęcie roku 2018/2019

  3 września 2018 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. W tym roku szkolnym po raz pierwszy w naszej szkole pojawiły się klasy ósme. Przed nimi wytężony rok pracy zakończony egzaminem. Wszystkich serdecznie powitała pani dyrektor Danuta Pawlish. Szczególnie ciepło przywitaliśmy uczniów klas pierwszych. Uczniom życzymy wysokich wyników w nauce, a nauczycielom i pracownikom satysfakcji z pracy.

  Zdjęcia - Serwis Internetowy "Nasz Starogard". Uroczyste rozpoczęcie roku 2018/2019 - Obrazek 1

 • Konkurs matematyczny dla klas piątych "O figurach wiem wszystko"

  W naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla klas piątych. Zgłosiło się do niego 14 osób. Uczniowie mieli możliwość napisania testu na swoich smartfonach, komputerowo lub w wersji papierowej. Czworo uczniów wybrało formę papierową, pięcioro komputerowo i pięcioro rozwiązało go na swoich telefonach.
  WYNIKI    KONKURSU:

  L.p.
  Nazwisko i imię uczestnika
  Liczba dobrych odp. (na 52 możliwe)
  Wynik w %
  1
  Landowska Stefania
  42
  81
  2
  Melka Kacper
  41
  79
  3
  Walczak Lena 
  39
  75
  4
  Osowski Paweł
  39
  75
  5
  Obernikowicz Maja
  39
  75
  6
  Menczykowska Amelia
  33
  63
  7
  Oller Zofia
  32
  62
  8
  Jabłońska Oliwia
  31
  60
  9
  Adamowski Nikodem
  27
  52
  10
  Walczak Paweł
  28
  54
  11
  Brzezińska Aleksandra
  37
  71
  12
  Glaner Katarzyna
  52
  100
  13
  Kortas Anna 
  49
  94
  14
  Bartoszewski Kamil
  44
  85
  I miejsce  - Katarzyna Glaner – klasa 5g
  II miejsce - Anna Kortas – klasa 5g
  III miejsce – Kamil Bartoszewski - klasa 5e
  Wyróżnienie - Stefania Landowska - klasa 5f
  Konkurs przygotowały i przeprowadziły pani Anna Kalinowska i pani Justyna Peplińska.
 • Program „Technologie z klasą” w klasie II a

  Z radością informujemy, że klasa II a zdobyła certyfikat programu "Technologie z klasą"! Serdecznie gratulujemy!
  Klasa II a przystąpiła do programu „Technologie z klasą”. Zrealizowaliśmy już jeden z zaproponowanych tematów „Do czego człowiek wykorzystuje roboty?”. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć się: Co potrafi robot? Jak powstawały samochody 100 lat temu? Co to jest automatyzacja? W trakcie realizacji tematu stworzyliśmy ręczne stanowisko montażowe. W czasie pracy dzieci dowiedziały się jak wyglądał warsztat, w którym Henry Ford pracował ręcznie nad swoim pierwszym prototypem samochodu.

 • Wielkie Malowanie Ortografii

  Na przełomie maja i kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs Wielkiego Malowania Ortografii, który polegał na kolorowaniu ortogramów metodą Ortofrajdy. Laureatami konkursu zostali:
  w klasach IV - Mistrzowie Kolorowej Ortografii - Lena Guz z kl. IV d i Natasza Buniek z kl. IV b
  w klasach V - Mistrzowie Kolorowej Ortografii - Miłosz Hryniuk z kl. V d i Anna Kortas z V g
  w klasach VI - Mistrz Kolorowej Ortografii - Marta Alechniewicz z VI h, Wicemistrz - Nikodem Górczyński z VI j
  w klasach VII - wyróżnienia- Mateusz Juźwik z kl. VII a i Seweryn Elas z VII e
  W dodatkowej kategorii:
  Mistrz Kolorowej Ortografii - Andrzej Palmowski z V g oraz Amelia Burczyk z V h
  GRATULUJEMY!!!
  Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie Justyna Belicka i Aleksandra Miczek

 • Kultura moją wizytówką

  W dniach 14 – 18 maja nauczyciele bibliotekarze, wychowawcy świetlicy wraz z uczniami objętymi opieką świetlicową realizowali projekt pod hasłem ”Kultura moją wizytówką”. Pracowaliśmy nad kulturą osobistą z panią psycholog Magdaleną Szopińską. Określaliśmy cechy i zachowanie dobrego mówcy i słuchacza. Projektowaliśmy ubiór na różne okoliczności z uwzględnieniem pory roku. Doskonaliliśmy kulturę przy stole, przygotowaliśmy dekoracje stołów na wybrane okazje. Prezentowaliśmy zachowania w scenkach dramatycznych wyróżniając pozytywne wzorce. Projekt podsumowaliśmy prezentując dokonania uczniów w czytelni szkolnej w obecności zaproszonych gości: pani dyrektor Małgorzaty Godyckiej – Ćwirko i pani psycholog Magdaleny Szopińskiej. Projekt sporządziły i koordynowały pracownice biblioteki: panie Beata Komorowska i Teresa Wostal.

 • Zawody powiatowe w 4- boju dziewcząt Igrzysk Dzieci

  Dnia 22 maja na stadionie im. K. Deyny w Starogardzie Gd. odbyły się zawody powiatowe w 4 - boju dziewcząt Igrzysk Dzieci organizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Nasz zespół dziewcząt reprezentował nie tylko szkołę, ale również miasto Starogard Gdański. Po bardzo wyrównanych zmaganiach zespół naszej szkoły zdobył srebrny medal przegrywając z liderem minimalnie dwoma punktami.
  Skład srebrnych medalistek POWIATOWYCH IGRZYSK DZIEWCZĄT W 4 - BOJU LA:
  KARCZ LENA VI g – NAJSKUTECZNIEJSZA ZAWODNICZKA PSP4 Starogard Gdański (III MIEJSCE W POWIECIE)
  PRZEPIERA KATARZYNA VI e
  ZDROJEWSKA MARIETTA VI e
  MISZEWSKA PAULINA VI g
  NOWICKA WIKTORIA VI g
  BURCZYK AGATA VII b
  Każda z dziewcząt otrzymała pamiątkowy medal oraz baton.
  opiekun: Piłat Weronika
  SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 • Igrzyska w 4 - boju dziewcząt i chłopców

  Dnia 27 kwietnia na Stadionie Miejskim im. K. Deyny odbyły się IGRZYSKA DZIECI w 4 - boju dziewcząt i chłopców. Reprezentacje naszej szkoły po sportowej walce zajęły:
  I miejsce i ZŁOTE MEDALE  skład dziewcząt oraz III miejsce i BRĄZOWE MEDALE skład chłopców.
  ZŁOTA SIÓDEMKA: 
  KARCZ LENA VI g
  PRZEPIERA KATARZYNA VI e
  DANIELEK OLIWIA VI g
  MISZEWSKA PAULINA VI g
  NOWICKA WIKTORIA VI g
  BURCZYK AGATA VII b
  SZULC KORNELIA VII b
  Dziewczęta uzyskały awans na zawody powiatowe ponadto w złotej czwórce najlepszych spośród wszystkich szkół znalazły się aż trzy dziewczęta z naszej szkoły:
  KARCZ LENA, DANIELEK OLIWIA, BURCZYK AGATA.
  opiekun: PIŁAT WERONIKA
  BRĄZOWA  PIĄTKA:
  KWAŚNIEWSKI MACIEJ VII d
  KLOFCZYŃSKI ERYK VI d
  WIĄCEK DAMIAN VI c
  SKOLIMOWSKI TYMON V d
  ŻYJEWSKI NIKODEM IV d
  opiekun: SINICKI ANDRZEJ
  Gratulujemy!!!

 • Turnieju szczypiorniaka: ” CAŁE POMORZE GRA W PIŁKĘ RĘCZNĄ”

  Dnia 26 kwietnia zespół piłkarek ręcznych z naszej szkoły wziął udział w drugiej edycji turnieju szczypiorniaka: ” CAŁE POMORZE GRA W PIŁKĘ RĘCZNĄ”. Zawody odbyły się na szczeblu powiatowym w hali sportowej Zespołu Szkół w Kaliskach. Nasz zespół wyraźnie wygrał wszystkie mecze w swojej kategorii oraz awansował do fazy najlepszych w województwie. Skład zwycięskiej drużyny PSP 4 STAROGARD GDAŃSKI:
  KARCZ LENA                                VI g
  SZCZECH WIKTORIA                   VI g
  DANIELEK OLIWIA                       VI g
  MELKA WERONIKA                      VI g
  MISZEWSKA PAULINA                 VI g
  NOWICKA WIKTORIA                   VI g
  PRZEPIERA KATARZYNA            VI e
  SZRAMKA AGATA                         VI e
  ZDROJEWSKA MARIETTA           VI e
  NOWAK NIKOLA                           V c
  Dziewczęta zostały również wyróżnione w poszczególnych kategoriach:
  NAJLEPSZA BRAMKARKA TURNIEJU - MELKA WERONIKA
  NAJSKUTECZNIEJSZA ZAWODNICZKA TURNIEJU -  KARCZ LENA
  NAJSKUTECZNIEJSZA ZAWODNICZKA  PSP4 STAROGARD GDAŃSKI - NOWICKA WIKTORIA
  opiekun: Piłat Weronika oraz trener zespołu Piechowski Andrzej

 • Projekt „Witaminowy zawrót głowy”

  26 kwietnia uczniowie klas I-III spotkali się, aby podsumować pracę nad projektem „Witaminowy zawrót głowy”. Podczas zajęć rozmawiali na temat zasad zdrowego żywienia, wartości odżywczych i zdrowotnych owoców, warzyw i innych produktów, zbierali materiały oraz informacje o witaminach. Wykonali interesujące plakaty, które ozdobiły korytarz szkolny. Dzień ten upłynął pod znakiem kolorów, warzyw, owoców, a przede wszystkim witamin. Każda klasa przygotowała witaminową prezentację, a w nagrodę otrzymała torbę pełną jabłek oraz podziękowanie za udział w projekcie.

 • Wycieczka klasy VI c do Gdańska

  Dnia 16 maja klasa VI c wraz ze swoim wychowawcą panem Mariuszem Marchewiczem udała się na wycieczkę do Gdańska. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina od kulis. Po przybyciu na miejsce w oczekiwaniu na pana przewodnika sprawdziliśmy, czy nasze dłonie pasują do odcisków wybitnych artystów kultury i sztuki przed głównym wejściem oraz opanowaliśmy cały GDAŃSK.
  Następnie udaliśmy się do budynku filharmonii. Pan przewodnik oprowadził nas po wnętrzu budynku i w interesujący sposób opowiedział o historii i teraźniejszości tego miejsca. Po skończonym zwiedzaniu spacerkiem przeszliśmy do koła widokowego AmberSky. Z wysokości 50 m mogliśmy oglądać i podziwiać piękną panoramę Gdańska: starówkę, stocznię z zabytkowymi żurawiami, wzgórza morenowe. Gdy wróciliśmy na ziemię czekała już na nas pani Anna Sadowska – przewodnik po Gdańsku.
  Spacerując po Starówce odwiedziliśmy urokliwe miejsca i uliczki starego Gdańska (Zielony Most, Złota Brama, Żuraw, ulica Mariacka, kościół Mariacki, ulica Długa, Długi Targ i Brama Wyżynna).
  Ze starego miasta przeszliśmy do Centrum „Hewelianum”. Uczestniczyliśmy tam w warsztatach „ Łamigłówki”. Zwiedziliśmy wystawy „Dookoła świata” i „Z Energią” oraz „Zabawy z historią”. W drodze powrotnej do parkingu obejrzeliśmy Forty Góry Gradowej.
  Ostatnim punktem naszej wycieczki był największy park trampolin w Trójmieście JUMPCITY. Na 2000 m2 mogliśmy spełnić  nasze marzenia o lataniu i udowodniliśmy, że walka z grawitacją jest możliwa! Olbrzymi basen z gąbkami, największa trampolina sportowa na północy Polski, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami do ćwiczenia wsadów, arena do zbijaka, strefa gladiatorów oraz air track - to wszystko zrekompensowało nam trudy wycieczki.
  Po świetnej zabawie głodni i spragnieni udaliśmy się do McDonalda i w drogę powrotną do Starogardu.

 • Zajęcia z języka niemieckiego - „Schulmensa”

  Na przełomie kwietnia i maja uczniowie klas VII w ramach zajęć z języka niemieckiego zatytułowanych „Schulmensa” („Stołówka szkolna”), układali w parach menu dla stołówki, bądź restauracji. Całość musiała być napisana w języku niemieckim i przedstawiona w atrakcyjnej wizualnie formie.
  Najlepsze prace zostały wyróżnione:
  - I miejsce zajęły uczennice kl. VII b - Zofia Chęć i Marta Starczewska,      
  - II miejsce zajęły uczennice kl. VII c - Agnieszka Kunkel i Wiktoria Rożany oraz równorzędnie Wiktoria Kacała i Weronika Klofczyńska,
  - III miejsce zajęły uczennice kl. VII b - Agata Burczyk i Anna Kosiedowska oraz równorzędnie z kl. VIIc - Klaudia Princ i Oliwia Trzaskowska,
  - wyróżnienia otrzymały: Marta Makuch, Kinga Pałasz i Oliwia Rychlicka z kl. VII a oraz Oliwia Wesołowska z kl. VII e.
  Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 11.05.2018 r.
  Zapraszamy uczniów naszej szkoły do obejrzenia wystawy tych prac w stołówce szkolnej.

 • Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas III

  Dnia 10 maja br w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się IV Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas III. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Anna Topolska z III g oraz Julia Harasimowicz z III b. Anna Topolska zajęłą III miejsce. Jesteśmy bardzo dumni z jej osiągnięcia, bo poziom konkursu jest bardzo wysoki. Trzeba wykazać się wiedzą ponadprogramową oraz bogatym zasobem słownictwa.  Gratulujemy!!!

 • Wycieczka klasy IV A do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starogardzie Gd.

  9 maja 2018 klasa IV a wraz z nauczycielkami przyrody: panią Wioletą Babińską i panią Joanną Lamek miała możliwość odbycia zajęć przyrody w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starogardzie Gd. Pod kątem wyspecjalizowanych pracowników uczniowie mogli przeprowadzić małe doświadczenia. Nauczyli się też korzystać z wagi, łącząc pożyteczne z przyjemnością. Przyjrzeli się także bakteriom pod mikroskopami, a także tym wyhodowanym na specjalnych pożywkach. Dzieci pogłębiły wiedzę z zakresu zarażania się i zapobiegania salmonellozie. Poznały tajniki przeprowadzania badań mikrobiologicznych wody.
  Serdecznie dziękujemy laborantom panu Bartkowi, pani Karolinie i pani Teresie z PSSE.

 • Certyfikat dla klasy VI a i VI g w programie "Kompetencje na szóstkę”

  Z pewnością pamiętacie, jak kilka miesięcy temu klasa VI g poinformowała, że bierze udział w programie organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci, pt. "Kompetencje na szóstkę”.
  Przez wiele tygodni realizowali projekt w trakcie godzin wychowawczych z panią Wioletą Babińską. Rozwijali umiejętności współpracy i komunikowania się w grupie, kształcili umiejętność myślenia, argumentowania i wnioskowania.
  Za swoje zaangażowanie i pracę otrzymali dyplom i certyfikat.
  Miło nam poinformować, że do klasy VI g dołączyła też klasa VI a pod kierownictwem wychowawczyni pani Justyny Belickiej, która też otrzymała stosowny dyplom i certyfikat. Serdecznie gratulujemy!!!!

 • Wycieczka klasy VI g i V b do Gdańska

  25 kwietnia klasa VI g z wychowawcą panią Wioletą Babińską i klasa V b z wychowawcą panią Małgorzatą Wujec wybrała  się do Gdańska. Najpierw odwiedzili Loopy’s Word, gdzie przez trzy godziny bawili się na różnego typu zjeżdżalniach, ściankach wspinaczkowych, trampolinach, itp. Stoczyli także bitwę na głosy. W trakcie zabawy była pyszna lemoniada i obiad. Potem uczniowie wyruszyli do Ośrodka Kultury Morskiej, gdzie zwiedzili interaktywną wystawę "Ludzie, statki i porty”. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje wir wodny i tsunami, urządzali regaty w basenie ze zdalnie sterowanymi modelami statków. Odbyli też wirtualną wycieczkę batyskafem na dno morza. Potem klasy czekała wizyta w manufakturze CiuCiu, gdzie przyjrzeli się produkcji cukierków, po czym samodzielnie wykonali dla siebie pamiątkowego lizaka. Na zakończenie wycieczki spacerowali po ulicy Długiej, podziwiając najważniejsze zabytki Gdańska. Pokonali również 409 schodów na Wieżę Mariacką.

 • Wojewódzki Konkurs Ekologiczny dla klas I-III "Świat Gospodarskich Zwierząt Hodowlanych"

  W sobotę 21 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Bolesławowie odbył się Wojewódzki Konkurs Ekologiczny dla klas I - III "Świat Gospodarskich Zwierząt Hodowlanych" organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Starogardzie Gdańskim we współpracy z ZSZ w Bolesławowie.
  Konkurs obejmował zakres wiedzy i umiejętności z edukacji przyrodniczo - społecznej w nauczaniu zintegrowanym oraz wiadomości i umiejętności pozaprogramowe wynikające z tematyki konkursu. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie klas I - III szkół podstawowych województwa pomorskiego.
  Nasza szkoła zajęła w tym konkursie I miejsce. Uczniowie zdobyli nagrodę główną dla szkoły oraz indywidualne nagrody rzeczowe.
  Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Zuzanna Zielińska z klasy III d, Franciszek Froelke z klasy II c i Barbara Tulińska z klasy I b. Wszyscy uczestnicy pracowali w trzyosobowych drużynach. Uczniów przygotowywała do konkursu pani Ewa Prabucka.
  Tego samego dnia wręczono nagrody laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego klas I - III "Wiosną na pastwisku”. Nasi uczniowie i tym razem zajęli wysokie miejsca.
  Na poziomie klas pierwszych  - I miejsce zdobyła uczennica Agata Mikulska z klasy Id.
  Na poziomie klas trzecich - I miejsce zdobył uczeń klasy III d Jan Machnikowski. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy. smiley

 • XVI Konkurs Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej

  W ramach popularyzowania edukacji ekologicznej 21 kwietnia 2018 r. na terenie naszej szkoły odbył się XVI Konkurs wiedzy przyrodniczo – ekologicznej, którego celem jest promocja zasad ekorozwoju i wzbudzanie szacunku dla przyrody, rozwijanie zainteresowań wiedzą przyrodniczo – ekologiczną, kształtowanie proekologicznej motywacji do podejmowania właściwych działań na rzecz poprawy stanu środowiska, zachęcanie do wspólnych działań.
  Nasze uczennice: Karolina Zienkiewicz i Julia Szydzikowska, które przygotowały p. Lucyna Radtke i Wioleta Babińska, zajęły w nim V miejsce. GRATULUJEMY!!!
  Oto dokładne wyniki szkolnych eliminacji do konkursu:
  I miejsce  Karolina Zienkiewicz kl. VI a
  II miejsce Julia Szydzikowska  kl. VI f
  III miejsce Maria Jankowska kl. VI f, Martyna Buda kl. VI f, Natalia Kłos kl. V a
  IV miejsce Agata Konkolewska kl. VI a
  V miejsce Julia Królikowska  kl. VI e, Aleksandra Mechlińska kl. VI b, Bianka Froelke kl. V b
  Wszyscy laureaci konkursów i uczestnicy rejonowego konkursu wiedzy przyrodniczo – ekologicznej otrzymali nagrody książkowe, które ufundowali:

  • Urząd Miasta w Starogardzie Gdańskim,

  • Przedsiębiorstwo „STARKOM”,

  • ZUOK Stary Las,

  • Rada Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Starogardzie Gdańskim.

  Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Lucyna Radtke, Halina Napiórkowska, Maria Nowak i Wioleta Babińska.

 • Obchody Dnia Ziemi
  26.04.2018

  22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Po raz pierwszy święto obchodzono w Stanach Zjednoczonych 22 kwietnia 1978 r. Ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego ich świata. W tym dniu ludzie na całym świecie zastanawiają się, jakich spustoszeń dokonał człowiek na swojej planecie, jakie są skutki i w jaki sposób można to zmienić. Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku. Dołączamy do przyjaciół Ziemi i wspólnie z nimi zaczynamy walczyć o nasz dom!
  Z tej okazji w naszej szkole 20 kwietnia odbyło się przedstawienie, które przygotowała klasa VI g z wychowawcą panią Wioletą Babińską, klasa V a z wychowawcą panią Lucyną Radtke i klasa II b z wychowawcą panią Marzeną Chmielewską. Wszystkim zgromadzonym na sali przedstawienie bardzo się spodobało! smiley

 • FINAŁY WOJEWÓDZKIE W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH w Gdyni
  23.04.2018

  Dnia 16 kwietnia odbyły się FINAŁY WOJEWÓDZKIE W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH w Gdyni. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegach rocznika 2005 dziewcząt i chłopców. Pogoda nie rozpieszczała startujących zawodników, gdyż cały czas padało, a podczas biegu chłopców zaczęła się prawdziwa ulewa. Agata Burczyk w swojej kategorii zajęłą 31 miejsce na 113 uczestniczek, a Maksymilian Gawlik 42 na 105 uczestników. Opiekunem była pani Weronika Piłat. Serdecznie gratulujemy!

strona:
liczba odwiedzin: 118749

 

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliusza Słowackiego
  al. Jana Pawła II 4
  83-200 Starogard Gdański
 • tel./fax (058) 5622081

Mapa