Nawigacja

 • Harmonogram zwrotu podręczników.

 • Warsztaty Nordic Walking w świetlicy.

  Warsztaty Nordic Walking w świetlicy.

  W ramach programu szkoła promująca zdrowie w świetlicy zorganizowano warsztaty z instruktorem Nordic Walking.

  Nauka poprzez zabawę połączona ze spacerem na świeżym powietrzu przyniosła wszystkim lekkie orzeźwienie i radość .  

 • "Pastisz, czyli żarty w fotografii"

  Fotografia otacza nas niemal wszędzie – w prasie, na bilbordach, w internecie, w MMS-ach. Żyjemy w świecie obrazów. Autorzy zdjęć potrafią w inteligentny sposób odwołać się do znanych dzieł, motywów i bawić się skojarzeniami. Wymaga dużej wyobraźni, wyczucia i poczucia humoru. Taka twórczość nierzadko może być sztuką samą w sobie.
  Pastisz, jest z definicji utworem naśladującym, nienoszącym, jednakże cech fałszerstwa; tworzonym częściej dla pochwały niż krytyki – różni się więc w tym względzie od karykatury.

 • Dzień dziecka

  Dzieci z klasy 1c rozpoczęły obchody Dnia Dziecka wyjściem do kręgielni oraz na warsztaty małego kucharza, gdzie mogły samodzielnie zrobić swoją pizzę a następnie zjeść ją ze smakiem Niecierpliwie czekają na jutrzejszy festyn z okazji ich święta 

 • "Pozytywne Wsparcie 2023 - Fundusz Młodzieżowy". 

  Już w czerwcu w szkole odbędzie się Festiwal Gier Planszowych.

  Jest to możliwe dzięki trzem uczennicom z klasy 8e (Aleksandra Tomczyk, Natalia Stachelek, Anna Topolska), które przygotowały projekt, na który otrzymały finansowanie w ramach projektu "Pozytywne Wsparcie 2023 - Fundusz Młodzieżowy". 

  Szczegóły już niedługo. 

  Relację z wręczenia symbolicznych czeków można zobaczyć tu: 

  LINK

 • Ogród w szkole ? Naturalnie!

  Jesienią ściółkowaliśmy miejsce pod rabaty kompostem, teraz czas na zieleń. W sobotę, 27 maja z
  grupą rodziców i dzieci z klasy 2a posadziliśmy rośliny miododajne – jeżówki, rudbekie błyskotliwe,
  szałwie, kocimiętki, trawy. Każdy poranek dzieci rozpoczynają od podlewania naszych rabat. Na
  efekty jeszcze trochę musimy poczekać, ale ogród uczy cierpliwości.

 • Młodzi konstruktorzy z klasy 4c oraz 5a

  Młodzi konstruktorzy z klasy 4c oraz 5a
 • Nowoczesna podróż.

  Nowoczesna podróż.

  6c podczas godziny wychowawczej wybrała się w podróż, aby odwiedzić odległe zakątki naszej Ziemii oraz zobaczyć jak wygląda na Marsie. A to wszystko dzięki nowoczesnej technologii.

 • Wystawa

 • "Jak nie czytam, jak czytam"

  Zapraszamy wszystkich chętnym do udziału w akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Akcja odbędzie się 7 czerwca o godz. 10.00. Zapraszamy chętne klasy na plac przed bibliotekę szkolną. Każdy uczeń przychodzi z własną książką. Przez 10 minut czytamy. Możecie przynieść kocyki, materace i się rozłożyć w cieniu pod drzewami. Możecie też przerwać lekcje na 10 minut i w tym czasie czytać w klasie (w takim wypadku prosimy o przesłanie zdjęcia). Zapraszamy. Emilia Jetka, Bogusława Bałdzikowska

 • Z wizytą w Arboretum Wirty

  Pomimo swojej zmienności majowa pogoda sprzyja wyjazdom poza miasto, dlatego klasy 2e i 3f postanowiły wybrać się na drugą w obecnym roku szkolnym wycieczkę do Arboretum Wirty. Tym razem ogród dendrologiczny ukazał się uczestnikom w cudownej, wiosennej odsłonie. Wszyscy uwrażliwiali się zatem na piękno przyrody o tej porze roku i obok kolorowo kwitnących roślin nikt nie przechodził obojętnie. Uczniowie byli też uważni na obserwację zwierząt, co z pewnością wpłynie na kształtowanie się u nich postawy podziwu wobec otaczającego świata. Naturalną potrzebę ruchu 

  dzieci zaspokoiły podczas spaceru ścieżką edukacyjną z przewodnikiem oraz aktywności sportowych zorganizowanych przez opiekunów. Atrakcją był też przygotowany na ognisku bardzo smaczny posiłek, a pamiątką własnoręcznie wykonany przestrzenny obrazek z materiałów naturalnych. Uczestnicy wycieczki zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domów. Kolejnego dnia w szkole miło wspominali ten dzień. 

 • Uwaga konkurs...

 • Czy papież chodził w spodniach?

  18 maja 2023 r. z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II do biblioteki szkolnej zostali zaproszeni uczniowie klasy 1D wraz z panią Anną Gawlik. Dzieci obejrzały wystawkę książek o Janie Pawle II, poznały najważniejsze fakty z życia Ojca Świętego oraz elementy stroju papieskiego. Posłuchały tez fragmentów książki Piotra Rowickiego "Czy papież chodził w spodniach". Tradycyjnie na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał urodzinowego cukierka.

 • "Media i sztuka"

  Klasy 7 często wykorzystują do realizacji swoich prac plastycznych telefony, komputery. Za ich pomocą tworzą filmiki, animacje. Często fotografują. Przydają się umiejętności wyniesione z lekcji informatyki lub swoje własne zainteresowania. Mogą się wtedy nimi pochwalić. Oto kilka przykładów: ​​​​​​​

 • Tydzień Bibliotek

  Od 8 do 14 maja obchodziliśmy w Polsce Tydzień Bibliotek. Z tej okazji na czytelników naszej biblioteki szkolnej czekały różne atrakcje. Odwiedzający bibliotekę uczniowie mogli obejrzeć wystawkę książek o bibliotece i książce, poczęstować się cukierkiem z cytatem oraz wziąć udział w Quizie wiedzy o książce i bibliotece.

  W Quizie wiedzy o książce i bibliotece największą wiedzą wykazali się:

  1 miejsce: Magda Zielke 7A

  2 miejsce: Joanna Jankowska 8E

  3 miejsce: Julia Jankowska 6A

                  Dominika Muszarska 6A

                  Julia Łęczyńska  6A

  wyróżnienia:

  Aleksandra Partyka 6A

  Robert Hildebrandt 7A

  Arek Kowalski 8E

  Magda Mik 7A

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

 • Nordic walking- leśny spacer sympatyków PSP Nr 4
  16.05.2023 Dnia 14 maja odbył się kolejny spacer sympatyków PSP Nr4. Tym razem udaliśmy się  w niedzielne przedpołudnie do Starego Lasu, gdzie wędrując leśnymi ścieżkami relaksowaliśmy się wtapiając w naturę.  Dopisała nam fantastyczna pogoda i dobry humor. Organizatorem spaceru był Zespół Szkoły Promującej Zdrowie. 
  Galeria
 • „Masz problem? Nie jesteś sam!!!”

 • Przegląd Mody Ekologicznej.

  W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się Przegląd Mody Ekologicznej, którego głównym celem było promowanie idei recyklingu. Podczas wydarzenia klasa 3F zaprezentowała inscenizację pt. "Ocean śmieci", w trakcie której uczniowie wcielili się w role mieszkańców oceanu i zwrócili uwagę na problem zanieczyszczenia wód oraz na potrzebę ochrony tych ekosystemów.

  W dalszej części imprezy na modowym wybiegu pojawili się wyjątkowi modele i modelki z klas 1-3. Zaprezentowali swoje starannie wykonane projekty ubrań i akcesoriów, które powstały z surowców wtórnych takich jak makulatura czy plastik. Było to niesamowite przedstawienie pokazujące kreatywność naszych uczniów oraz świetna zabawa dla wszystkich uczestników. Gratulujemy pomysłów!

 • Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin.

  W dniu 12 maja br. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin. Uczniowie klasy 2e i 3f odwiedzili targowisko miejskie, aby zapoznać się z różnorodnymi gatunkami kwiatów, które były dostępne w sprzedaży. Następnie udali się do szkółki roślin, gdzie mieli okazję dowiedzieć się, jakie czynniki wpływają na zdrowie roślin, a także poznali różnorodność ich gatunków. Warto podkreślić, że rośliny stanowią aż 80 procent żywności, jaką spożywamy oraz produkują 98 procent tlenu, którym oddychamy.

  W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa dostarczyła uczniom szkoły sadzonki stokrotek, które zasadzili na terenie szkoły. Była to doskonała okazja do połączenia teorii z praktyką oraz przypomnienia o znaczeniu zachowania równowagi ekologicznej na naszej planecie.

  Dzięki tej akcji uczniowie mieli okazję w praktyce przypomnieć sobie o znaczeniu dbałości o zdrowie roślin i ich wpływie na zdrowie naszej planety. Szkoła włączyła się w akcję na rzecz ochrony ekosystemu poprzez zasadzenie nowych roślin. Chcielibyśmy wyrazić szczególne podziękowanie dla Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa za dostarczenie sadzonek stokrotek dla naszych uczniów oraz liczymy na dalszą owocną współpracę. 

   

 • "Spontaniczny quiz historyczny"

  28 kwietnia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w bibliotece szkolnej odbył się "Spontaniczny quiz historyczny". Wzięło w nim udział 11 uczniów klas VI - VIII. Największą wiedzą wykazali się:

  I miejsce : Magda Zielke VII A

  II miejsce: Nina Pawłowska VII C

  III Aleksander Dembiński VI E

  Wyróżnienia otrzymali:

  Barbara Tulińska

  Robert Hildebrandt

  Arek Kowalski

  Marcel Mindykowski

  Jakub Szczepan

  Aleksandra Szwedowska

  Patrycja Januszewska

  Ines Lewandowska

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

strona:
liczba odwiedzin: 4862341

 

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliusza Słowackiego
  al. Jana Pawła II 4
  83-200 Starogard Gdański
 • tel./fax (058) 5622081

Mapa