• "Z ekologią na Ty"

• Klasy II e oraz III f rozpoczęły realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pod nazwą "Z ekologią na Ty". Jego celem jest doskonalenie rozumienia otoczenia, samodzielne doświadczanie, obserwowanie różnych zjawisk oraz tworzenie relacji z innymi i środowiskiem. Uczniowie z zaangażowaniem podjęli się pierwszych zadań, którymi było stworzenie Kodeksu Młodego Ekologa oraz próba ponownego wykorzystania odpadków. Dzięki uczniowskim staraniom powstały przepiękne przedmioty codziennego użytku, a do kosza trafiło mniej śmieci. Przed uczestnikami projektu stoją kolejne ekologiczne wyzwania. Dzieci jednogłośnie zapewniają, że nie będą próżnowały.

• Pierwszy dzień jesieni...

• Pierwszego dnia jesień tj. 23 września, klasy 3F i 2D wybrały się na wycieczkę szkolną do "Zagrody Kociewskiej" w Godziszewie. Ależ było atrakcji! Dzieci miały okazję karmić i pogłaskać zwierzęta gospodarskie. Na terenie gospodarstwa uczniowie skakali na Skoczej Górze, grali w mini golfa, jeździli retro autkami, przeszli przez ścieżkę zmysłów a także brali udział w kopaniu prawdziwego złota. Na zakończenie tych wielu atrakcji zorganizowano dla nas ognisko. Zjedliśmy pieczone kiełbaski i zakupiliśmy ładne pamiątki. W świetnych humorach wróciliśmy do domu.

• Upamiętniliśmy ofiary zbrodni w Lesie Szpęgawskim

• 25 września w Lesie Szpęgawskim odbyły się uroczystości upamiętniające 83. rocznicę zbrodni niemieckiej. Delegacje parlamentu, władz samorządowych, najważniejszych instytucji, partii politycznych, szkół oraz stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem poświęconym pamięci ofiar tych strasznych wydarzeń.

Naszą szkołę reprezentowali członkowie Szkolnego Pocztu Sztandarowego: Zuzanna Zielińska, Nikola Kaszubowska i Filip Klej.

Link do relacji

Foto: Agnieszka Cieślewicz-Kwaśniewska

• Laboratoria Przyszłości

• Dzięki przystąpieniu szkoły do programu Laboratoria Przyszłości i uzyskaniu środków na zakup nowoczesnego sprzętu nasi uczniowie mają możliwość rozwijania kompetencji przyszłości. Z wykorzystaniem klocków edukacyjnych SkriKit+ doskonalą nie tylko umiejętności manualne, ale także myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Własnoręczne złożenie konstrukcji według wzoru lub zgodnie ze swoim pomysłem pozytywnie wpływa na rozwój kreatywności, zdolności koncentracjiplanowania i organizacji miejsca pracy. Zajęcia z klockami Skrikit+ dają też uczniom wiele radości.

• Wycieczka klasy II e do Owidza

• W środę 21 września klasa II e udała się na wycieczkę do Owidza. Pobyt w grodzisku dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Poznały historię grodu i dawne zwyczaje, a także spróbowały swoich sił w rękodzielnictwie oraz wyzwaniach sportowych. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, nauki i integracji w otoczeniu pięknej owidzkiej przyrody.

• Akcja Sprzątanie Świata

• Pierwsza akcja Sprzątania Świata w Polsce odbyła się w 1994 r. i od tamtej pory co roku we wrześniu w całym kraju odbywa się jej finał. W piątek 16 września uczniowie naszej szkoły także włączyli się w wielkie sprzątanie. Wyposażeni w worki i jednorazowe rękawiczki tłumnie wyruszyli w teren. Z zaangażowaniem posprzątali z zalegających odpadków okoliczne skwery i jednocześnie zrozumieli, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska jest głównie zmiana nawyków w naszym codziennym życiu.