• Dzień Eko Gier

• W dniu 26 kwietnia, klasa 3F zorganizowała wspaniałą inicjatywę - Dzień Eko Gier. Uczniowie poświęcili swój czas na stworzenie unikalnych gier z odpadów, co podkreślało, że niepotrzebne przedmioty mogą być przetworzone w nowe, użyteczne rzeczy. Praca uczniów przebiegała z dużym zaangażowaniem, a efekty ich kreatywności i umiejętności przetwarzania odpadów były godne podziwu.Podczas Dnia Eko Gier wszyscy uczniowie doskonale się bawili, korzystając z własnoręcznie wykonanych gier i przedmiotów, które wcześniej uważane były za niepotrzebne. Korki, które dawniej służyły jedynie do zamykania butelek, stały się wspaniałymi pionkami, a kostki do gry wykonane z kartonika były równie funkcjonalne jak te tradycyjne.Uczniowie stworzyli wiele różnorodnych gier, w tym popularne planszowe, takie jak młynek, domino, szachy, warcaby oraz memory. Oprócz tego, zaprojektowali planszę, na której gracze mieli za zadanie segregować odpady i umieszczać je w odpowiednich koszach. To doskonały sposób na zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o środowisko naturalne.

• Młodzi projektanci w akcji.

• Dnia 17 kwietnia na zajęciach dodatkowych uczniowie klas II - VI korzystali z klocków scribok. Powstały wspaniałe konstrukcje, mianowicie: pies, motyl, robot, smok i koszyk.

• ,,To i owo o ekologii"

• W piątek 21.04.2023 z okazji Dnia Ziemi uczniowie kl. 8c, 8e i 8a wraz z Panią Wioletą Czerską i Patrycją Zieman serdecznie zapraszają na bardzo emocjonujące przedstawienie pt. ,,To i owo o ekologii", na którym odpowiemy sobie na bardzo ważne ekologiczne pytania, posłuchamy nowoczesnej muzyki o treści ekologicznej, ale to nie wszystkie niespodzianki....

Przedstawienie odbędzie się na 3,4 i 5 lekcji.

3 lekcja- klasy 1-3 (ranna zmiana) i przedszkolaki z MPP Nr 1

4 lekcja - klasy 4a-e, 5a,d,e; 6a-c; 8a,e

5 lekcja- klasy 5b,c; 6d,e 7a-c; 8 b,c,d,f; klasy 1-3 (popołudniowa zmiana)

Do zobaczenia!

• Szkolny Konkurs Literacki o tematyce ekologicznej.

• Dnia 31 marca zakończył się Szkolny Konkurs Literacki o tematyce ekologicznej. Do udziału w nim zostali zaproszeni uczniowie klas 1-3. Tematem prac była ekologia, w szczególności związana z ochroną środowiska naturalnego oraz działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.Dnia 5 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród przyznanych autorom najciekawszych prac. W kategorii klas trzecich pierwsze miejsce zdobył Jan Hejenkowski, drugie miejsce przypadło Neli Olejnik, a trzecie zajął Oskar Bąkowski. W kategorii klas drugich również przyznano trzy nagrody. Pierwsze miejsce uzyskała Zuzanna Kulla, drugie miejsce zdobyła Kalina Figura, a trzecie przypadło Szymonowi Królowi.Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom zaangażowania w propagowanie w swoich tekstach proekologicznych działań. Mamy nadzieję, że ten konkurs zachęcił dzieci do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska i dbania o zrównoważony rozwój naszej planety.

• Dzień Zdrowia

• W bibliotece szkolnej z okazji Dnia Zdrowia pojawiła się okolicznościowa wystawka książek. Dzieci odwiedzające bibliotekę w tygodniu poprzedzającym Święta Wielkiej Nocy miały okazję posłuchać wierszyków zachęcających do jedzenia owoców i warzyw  (Anna Rolińska "Bukiet z warzyw"). Dziękujemy Oli i Dominice z klasy VI A, które pod opieką pani Justyny Stuba - Poppek wykonały piękną gazetkę, która ozdobiła nasza wypożyczalnię.

• Podziękowanie

• „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. ” - Jan Paweł II

Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie Plata ze Starzysk za wspaniały dar dla  biblioteki szkolnej.

• W KWIETNIU BĄDŹ NIEBIESKI

W KWIETNIU BĄDŹ NIEBIESKI

W poniedziałek 3 kwietnia, obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przygotowali jeden z symboli autyzmu – puzzle. Pani Iwona Cieślik wraz z Panią Elizą Wojewódką przybliżyła dzieciom temat, czym jest zaburzenie ze spektrum autyzmu oraz jakie są przykłady częstych zachowań u takich osób. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli filmik dotyczący tego jak wspierać oraz starać się ich zrozumieć. Uczniowie wykazali empatię, otwartość i zrozumienie dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wychodząc z zajęć dzieci otrzymały niebieskie serca, które wskazywały na jedność z osobami ze spektrum autyzmu oraz z dumą prezentowały je, wśród społeczności szkolnej.

• Spotkania z rodzicami - 13.04.2023

VIII d M. Lenz 17
            VIII e  R. Janicki    26
            VIII f W. Piłat Tech.

*  Nie dotyczy oddziałów, które mają ustalony inny termin lub inną godzinę spotkania.

• Rekolekcje 2023

• W dniach 29-30 kwietnia odbyły się dla naszych uczniów rekolekcje szkolne pod nazwą ,,7”. Wyjaśnialiśmy sobie znaczenie tej cyfry w kulturze oraz w Starym i  Nowym Testamencie. Wpatrywaliśmy się również w siedmiu błogosławionych męczenników z naszej diecezji, którzy ukazali swoim życiem prawdziwy wzór miłości i heroizm wiary. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom oraz dyrekcji za pomoc w organizacji tego czasu.

Zespół Katechetyczny.

• Międzynarodowy Dzień Teatru

• W poniedziałek 27 marca 2023 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy 1B zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej  na spotkanie z teatrzykiem kamishibai. Dzieci zapoznały się z historią kamishibai oraz obejrzały słowiańską baśń "Leszy. Opiekun puszczy" Agaty Półtorak. Na zakończenie spotkania wykonały samodzielnie papierowe kukiełki.