• Obchody 84. rocznicy masowych egzekucji w Lesie Szpęgawskim

• Cmentarz w Lesie Szpęgawskim to miejsce, w którym Niemcy dokonali zbrodni wojennych na początku II wojny światowej. Szacuje się, że w ramach niemieckiej akcji eksterminacji ludności na Pomorzu w samym Lesie Szpęgawskim zginęło od 4 do 7 tys. ludzi. W tym roku przypada 84. rocznica tych tragicznych wydarzeń.

24 września również nasza szkoła oddała hołd ofiarom tej zbrodni.

• Wizyta w Stacji Wygoda

• Dnia 22 września klasy 1d i 3a były na wyjeździe w Stacji Wygoda. W zielonym otoczeniu łąk i lasów dzieci bawiły się w namiocie Tipi, tropiły ślady w grze terenowej, wykonały własne amulety. Dodatkową atrakcją były zawody Hobby Horse oraz ognisko.

• Szkolny Maraton Czytelniczy 22/23

• W roku szkolnym 2022/23 odbył się już po raz siódmy  Szkolny Maraton Czytelniczy.  Był to projekt całoroczny realizowany w klasach II - VIII. Konkurs polegał na przeczytaniu co miesiąc jednej zaproponowanej przez organizatorów książki i rozwiązaniu testu. Wszystkie zaproponowane książki pochodziły z księgozbioru biblioteki szkolnej. Łącznie w sześciu etapach odbywających się od października do maja wzięło udział 55  uczniów (większość z nich brała udział systematycznie we wszystkich etapach, niektórzy dołączyli w trakcie trwania maratonu). Organizatorzy nagrodzili najbardziej zaangażowanych czytelników. Rozdanie nagród miało miejsce w przeddzień zakończenia roku szkolnego 2022/23.  Prosimy o odbiór nagród w bibliotece szkolnej tych laureatów, którzy nie odebrali swoich nagród w czerwcu: Adam Duzowski, Milena Ośka, , Jakub Dembiński, Antoni Zieliński, Jan Łaska, Jakub Tywusik, Emilia Budzińska, Kajetan Rybczyński, Kornelia Hoppe, Maria Alfut.

• Konkurs "Rodzina Franklina"

• W czerwcu 2023 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla uczniów klas I - III "Rodzina Franklina".  Laureatami konkursu zostali: Łukasz Teterka, Natan Burkowsk, Jakub Dembiński, Filip Bathis, Amelia Chmielecka, Olimpia Czapska, Kalina Figura, Zofia Milewska, Julian Walkusz, Oliwier Gutjer, Milena Ośka, Martyna Żołynia, Nadia Dygas, Kamila Jabłonka, Natalia Arendt, Emilia Budzińska, Michalina Wrońska, Edyta Poletewycz, Konrad Jakusz- Gostomski, Oliwier Skwarliński.

Prosimy o odbiór nagród w bibliotece szkolnej.

• Kampania BohaterOn – włącz historię

• We wrześniu nasi uczniowie kolejny raz  brali udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterOn – włącz historię, której celem jest upamiętnienie  uczestników Powstania Warszawskiego.  Podczas lekcji  historii  wykorzystano materiały  udostępnione przez organizatorów akcji.  Uczniowie zostali zapoznani z tematyką powstania,  śpiewali  również popularne wówczas pieśni.  Osoby chętne wykonywały plakaty promujące kampanię, które zostały wywieszone na korytarzu na I piętrze oraz w sali historycznej.  Poinformowano również uczniów o  wirtualnym miejscu pamięci  www.wpis.dumnizpowstancow.pl.

• Akcja Sprzątanie Świata w PSP 4

• W miniony piątek 15 września uczniowie naszej szkoły, pełni zapału i zaangażowania ruszyli w teren, aby wziąć aktywny udział w 30. Akcji Sprzątania Świata. Dzieci wykonały kawał naprawdę dobrej i ważnej pracy. Dziękujemy Wydziałowi Ochrony Środowiska przy Urzędzie Miasta w Starogardzie Gdańskim za otrzymane worki i rękawiczki.