• Światowy Dzień Kota

• 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota z tej okazji w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z uczniami klasy Id.

Nasza biblioteka posiada dużo ciekawych książek dotyczących kotów. Przybliżyliśmy ideę samego święta i to, jaką rolę w życiu człowieka może odgrywać kot.W ramach spotkania przeczytaliśmy fragment książki Waldemara Cichonia "Gdzie jesteś Cukierku" oraz zostały przeprowadzone różne kocie konkurencje w których dzieci mogły brać udział.

• Co się kryje za zdjęciem?

• Seria: zajęcia poznawcze
            Co się kryje za zdjęciem - odkrywamy fotografię.

Podczas zajęć otwartych w świetlicy szkolnej pani Patrycja Zieman przedstawiała pasjonujący temat, który hobbystycznie towarzyszy jej każdego dnia „Zasady dobrej fotografii”.
            Wśród dostępnego sprzętu dostrzec mogliśmy: aparaty lustrzanki, aparaty bez lusterkowe, aparaty analogowe, aparaty kompaktowe, obiektywy, statywy, slajdy kliszowe itp.
            Mogliśmy dowiedzieć się o zasadach stosowania każdego z tych elementów w fotografii, poznaliśmy kilka podstawowych pojęć z zakresu fotografii, a także o tym, jakich unikać błędów podczas robienia zdjęć i na co zwracać uwagę, aby osiągnąć efekty w tej dziedzinie.
            Temat ten niezwykle zaciekawił uczestników świetlicy i wzbudził wiele pozytywnych emocji.  Dziękujemy za pasjonujący wykład!
        • "Mamy serca"

Seria: zajęcia kreatywne.

Mamy dla Was duże i małe serca

Wykonywanie symbolicznych serc z dostępnych w świetlicy, szablonów, materiałów, układanek, klocków to dla uczestników świetlicy szkolnej wielka frajda i to nie tylko w Walentynki. Pomysły na formę i wzór dla serc zdają się nie mieć końca i sprawiają uczniom wielką satysfakcję, a z okazji Walentynek pani Iwona Szwoch podczas zajęcia głównego czytała i  prezentowała wszystkim obecnym uczniom ulubioną książkę godną polecenia do indywidualnego czytania z serii „Książka od serca”.
              Popatrzcie i podziwiajcie, bo dla wszystkich mamy „wielkie serca”.

• Dzień gier planszowych.

• Dzień gier planszowych był świetną okazją do integracji klasy i nauki współpracy między rówieśnikami. Zaproponowane gry, takie jak BrainBox, Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza, Dobble, Bingo i Tangramy, wymagały dużej spostrzegawczości, refleksu, a także rozwijały wiedzę, myślenie przestrzenne i wyobraźnię. Ponadto, podczas gier dzieci uczyły się akceptowania porażek i szacunku dla wyników innych uczestników, co stanowiło doskonałe ćwiczenie radzenia sobie ze stresem. Dzień gier planszowych nie tylko zapewnił wspaniałą zabawę, ale był także cennym doświadczeniem edukacyjnym. To spotkanie na pewno zostanie docenione przez wielu trzecioklasistów.

• Walentynki

• W naszej szkole każdego dnia  okazujemy sobie sympatię, jednakże z okazji Walentynek świętowaliśmy  uczucia w wyjątkowy sposób, przekazując sobie wzajemnie kartki walentynkowe, serduszka, czekoladki , pluszowe misie ... Walentynki to święto, w którym obdarowują się serdecznościami  nie tylko  zakochane pary, ale i ulubieni  koledzy  czy koleżanki, dlatego w Czwórce jest bajecznie, uczuciowo i  serduszkowo 💕❣️❤️.

• Podziękowanie

• W ferie dotarło do naszej szkoły takie podziękowanie za  nasz udział w projekcie  "Bombka z Memmingen".

O akcji pisaliśmy wcześniej na naszej stronie.