Nawigacja

 • Wizyta w księgarni.

  Wszyscy wiemy jak ważne jest obcowanie z książką od najmłodszych lat, i dlatego klasa 1 C odwiedziła pobliską ksiegarnięCelem wycieczki było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, ukazanie różnorodności i bogactwa wydawanych publikacji. Dzieci dowiedziały się czym różni się księgarnia od biblioteki oraz poznały etapy powstawania książki. Pracując w zespołach same stworzyły własne książki wymyślając historyjki i je ilustrujac. Na koniec dzieci otrzymały kolorowe dyplomy.

 • Zapraszamy na spacer :)

  Zapraszamy na leśny spacer Nordic Walking wszystkich sympatyków PSP nr 4.

  Zbiórka na parkingu przy jeziorze w Starym Lesie o godz. 10.30.

  Jeśli ktoś nie ma kijków- nie ma problemu możemy pożyczyć, można też iść bez ;)

  Zabierz rodzinę, przyjaciół i dobry humor! 

  ;)

 • Sadzimy kwiatki

  Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów i wychowawców klas 1-3 przy naszej szkole powstały piękne, kwieciste rabaty. Dzieci z radością dokonały nasadzeń m.in.: bratków, stokrotek, begonii, goździków, niezapominajek, werben, aksamitek i pelargonii. W najbliższym czasie wszyscy będziemy podziwiać kwitnienie tych kolorowych roślin.

 • Witamy piękną wiosnę.

  Klasa I a i I b przywitały wiosnę spacerem do parku.

  Pogoda dopisała, a oznaki wiosny znalezione. 

 • Dzień Zdrowych Soków

  Kwiecień - miesiąc, który niosąc ze sobą wiosnę, uświetnia także Dzień Ziemi. Klasa 3F doskonale rozumie wagę ochrony naszej planety, dlatego stara się czerpać z niej jak najwięcej dobra. Przykładamy szczególną uwagę do segregacji odpadów, ale również doceniamy bogactwo naturalnych owoców i warzyw, jakie nam oferuje.

  Z tej pasji narodził się w klasie Dzień Zdrowych Soków. Wspólnie podzieliliśmy się na kilka małych grup, aby opracować własne, oryginalne przepisy na sok. Każdy z nich obfitował w cenne witaminy, niezbędne dla aktywnych sportowo dzieci. Zaskoczyło nas, że każdy sok miał swoje specyficzne zastosowanie i unikalny skład.

  Była to doskonała okazja, by kreatywnie wyrazić swoją pasję do zdrowego stylu życia. Dzieci z całej klasy pracowały nad reklamą swojego soku, korzystając z metody projektowej. Na zakończenie każda grupa przedstawiła swoją prezentację, pokazując, jak wiele poświęcenia i zaangażowania włożyła w stworzenie swego dzieła.

  Cieszymy się, że mogliśmy razem celebrować Dzień Ziemi w tak piękny sposób. Nasze aktywności przypominają nam, jak wiele możemy zyskać, dbając o naszą planetę i siebie nawzajem.

   

 • Międzynarodowy Dzień Ziemi

  Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się szereg działań . Zespół nauczycieli nauk przyrodniczych przygotował różne konkursy plastyczne związane z nasza planeta m. in. „Obieg pierwiastka w przyrodzie”; „Procesy biologiczne zachodzące w przyrodzie”; „Łańcuchy troficzne” ; „ Zjawiska fizyczne w obiektywie” . Efekty prac uczniów są zachwycające , a wystawę można obejrzeć na korytarzach szkoły. Punktem kulminacyjnym świętowania Dnia Ziemi było przestawienie pt. ”To i owo o ekologii” , przygotowane przez panią Wioletę Czerska i Patrycję Zieman. W przestawieniu brały udział uczniowe klas 4 i 8 , którzy występując udowodnili, ze król i królowa potrafią radzić sobie ze śmieciami, możliwy jest ekologiczny pokaz mody oraz udowodnili niewinność i pożyteczność żaby w ekosystemie. Przestawienie miało uświadomić młodszym i przypomnieć starszym uczniom o ważności podejmowania decyzji jeśli chodzi o ochronę naszej planety . Wiemy już,  że niektóre zmiany są nieodwracalne , jednak wszystko w rękach młodych pokoleń . A wierzymy ze tego typu akcje maja sens i przybliżają dzieciom w kreatywny sposób ważna wiedzę i wartości. I pamietajmy o jednym , tak naprawdę Dzień Ziemi jest codziennie 😊✌️Bez niej nie ma nas.  Gośćmi w naszej szkole były przedszkolaki z MPP Nr1 i MPP Nr 8, które z pewnością wyniosły duża dawkę wiedzy ekologicznej.

 • Dzień Eko Gier

  W dniu 26 kwietnia, klasa 3F zorganizowała wspaniałą inicjatywę - Dzień Eko Gier. Uczniowie poświęcili swój czas na stworzenie unikalnych gier z odpadów, co podkreślało, że niepotrzebne przedmioty mogą być przetworzone w nowe, użyteczne rzeczy. Praca uczniów przebiegała z dużym zaangażowaniem, a efekty ich kreatywności i umiejętności przetwarzania odpadów były godne podziwu.Podczas Dnia Eko Gier wszyscy uczniowie doskonale się bawili, korzystając z własnoręcznie wykonanych gier i przedmiotów, które wcześniej uważane były za niepotrzebne. Korki, które dawniej służyły jedynie do zamykania butelek, stały się wspaniałymi pionkami, a kostki do gry wykonane z kartonika były równie funkcjonalne jak te tradycyjne.Uczniowie stworzyli wiele różnorodnych gier, w tym popularne planszowe, takie jak młynek, domino, szachy, warcaby oraz memory. Oprócz tego, zaprojektowali planszę, na której gracze mieli za zadanie segregować odpady i umieszczać je w odpowiednich koszach. To doskonały sposób na zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o środowisko naturalne.

 • Kodeks młodego ekologa w klasie 1C

 • Młodzi projektanci w akcji.

  Młodzi projektanci w akcji.

  Dnia 17 kwietnia na zajęciach dodatkowych uczniowie klas II - VI korzystali z klocków scribok. Powstały wspaniałe konstrukcje, mianowicie: pies, motyl, robot, smok i koszyk.

 • ,,To i owo o ekologii"

  W piątek 21.04.2023 z okazji Dnia Ziemi uczniowie kl. 8c, 8e i 8a wraz z Panią Wioletą Czerską i Patrycją Zieman serdecznie zapraszają na bardzo emocjonujące przedstawienie pt. ,,To i owo o ekologii", na którym odpowiemy sobie na bardzo ważne ekologiczne pytania, posłuchamy nowoczesnej muzyki o treści ekologicznej, ale to nie wszystkie niespodzianki....

  Przedstawienie odbędzie się na 3,4 i 5 lekcji.

  3 lekcja- klasy 1-3 (ranna zmiana) i przedszkolaki z MPP Nr 1

  4 lekcja - klasy 4a-e, 5a,d,e; 6a-c; 8a,e

  5 lekcja- klasy 5b,c; 6d,e 7a-c; 8 b,c,d,f; klasy 1-3 (popołudniowa zmiana)

   

  Do zobaczenia!

 • Serdecznie dziękujemy!

 • Szkolny Konkurs Literacki o tematyce ekologicznej.

  Dnia 31 marca zakończył się Szkolny Konkurs Literacki o tematyce ekologicznej. Do udziału w nim zostali zaproszeni uczniowie klas 1-3. Tematem prac była ekologia, w szczególności związana z ochroną środowiska naturalnego oraz działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.Dnia 5 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród przyznanych autorom najciekawszych prac. W kategorii klas trzecich pierwsze miejsce zdobył Jan Hejenkowski, drugie miejsce przypadło Neli Olejnik, a trzecie zajął Oskar Bąkowski. W kategorii klas drugich również przyznano trzy nagrody. Pierwsze miejsce uzyskała Zuzanna Kulla, drugie miejsce zdobyła Kalina Figura, a trzecie przypadło Szymonowi Królowi.Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom zaangażowania w propagowanie w swoich tekstach proekologicznych działań. Mamy nadzieję, że ten konkurs zachęcił dzieci do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska i dbania o zrównoważony rozwój naszej planety.

 • Dzień Zdrowia

  W bibliotece szkolnej z okazji Dnia Zdrowia pojawiła się okolicznościowa wystawka książek. Dzieci odwiedzające bibliotekę w tygodniu poprzedzającym Święta Wielkiej Nocy miały okazję posłuchać wierszyków zachęcających do jedzenia owoców i warzyw  (Anna Rolińska "Bukiet z warzyw"). Dziękujemy Oli i Dominice z klasy VI A, które pod opieką pani Justyny Stuba - Poppek wykonały piękną gazetkę, która ozdobiła nasza wypożyczalnię.

 • Podziękowanie

  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. ” - Jan Paweł II

  Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie Plata ze Starzysk za wspaniały dar dla  biblioteki szkolnej.

 • W KWIETNIU BĄDŹ NIEBIESKI
  05.04.2023 Seria: zajęcia poznawcze.
  Standard II: klimat społeczny w szkole.

  W KWIETNIU BĄDŹ NIEBIESKI

  W poniedziałek 3 kwietnia, obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przygotowali jeden z symboli autyzmu – puzzle. Pani Iwona Cieślik wraz z Panią Elizą Wojewódką przybliżyła dzieciom temat, czym jest zaburzenie ze spektrum autyzmu oraz jakie są przykłady częstych zachowań u takich osób. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli filmik dotyczący tego jak wspierać oraz starać się ich zrozumieć. Uczniowie wykazali empatię, otwartość i zrozumienie dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wychodząc z zajęć dzieci otrzymały niebieskie serca, które wskazywały na jedność z osobami ze spektrum autyzmu oraz z dumą prezentowały je, wśród społeczności szkolnej.

  GALERIA

   
 • Światowy Dzień Autyzmu w klasie 3d - "Niebieskie Igrzyska"

  Konkurencje był ciekawe, bawiliśmy się wspaniale!

 • Spotkania z rodzicami - 13.04.2023

  Wywiadówki kl. I-III – 13.04.2023

  15.30

  I A    H. Brzoskowska    7
  I B    H. Szwoch    8
  I E    M. Drewek    109
  II B    D. Kensicka    106
  II D    E. Prabucka    108
  III A    E. Kajzer    9
  III B    I.Wojewódka    6
  III F    J. Erdman    107

  16.30

  I C    I. Szwoch    107
  I D    N. Wrycza    9
  II A    L. Wartalska    7
  II C    B. Erdman    8
  III C    W. Łukiewicz    6
  III D    K. Kolasińska    108
  III E    M. Dudzińska    109

  II E   A. Gryniuk 106 - 18.04.2023

   

  Klasy IV - VIII – 13.04.2023 godzina 16.00*
          
  KLASY IV 
  IV a    L. Radtke    31
  IV b    G. Glinska    21
  IV c    A. Kaczyńska 5
  IV d    M. Miloch    207
  IV e    A. Korpecka 39

  KLASY V     
  V a    M. Pietrzak pla
  V b    L. Polachowska 30
  V c     A. Miczek    19
  V d    H. Kotkiewicz 37
  V e    M. Marchewicz 35

  KLASY VI 
  VI a     J. Stuba - Poppek 208
  VI b    A. Cieślewicz - Kwaśniewska 25
  VI c    J. Peplińska 23
  VI d    I. Ruszczyńska 206
  VI e    J. Stylo 44

  KLASY VII 
  VII a    A. Bolduan    43
  VII b    M. Wujec    209
  VII c    J. Kruszyńska 40

  KLASY VIII 
  VIII a I. Glińska    29
  VIII b D. Raszeja 24
  VIII c W. Czerska  38
  VIII d M. Lenz 17
  VIII e  R. Janicki    26
  VIII f W. Piłat Tech.

  *  Nie dotyczy oddziałów, które mają ustalony inny termin lub inną godzinę spotkania.

 • Rekolekcje 2023

  W dniach 29-30 kwietnia odbyły się dla naszych uczniów rekolekcje szkolne pod nazwą ,,7”. Wyjaśnialiśmy sobie znaczenie tej cyfry w kulturze oraz w Starym i  Nowym Testamencie. Wpatrywaliśmy się również w siedmiu błogosławionych męczenników z naszej diecezji, którzy ukazali swoim życiem prawdziwy wzór miłości i heroizm wiary. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom oraz dyrekcji za pomoc w organizacji tego czasu. 

  Zespół Katechetyczny.

 • Dzień Świadomości Autyzmu w bibliotece.

 • Międzynarodowy Dzień Teatru

  W poniedziałek 27 marca 2023 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy 1B zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej  na spotkanie z teatrzykiem kamishibai. Dzieci zapoznały się z historią kamishibai oraz obejrzały słowiańską baśń "Leszy. Opiekun puszczy" Agaty Półtorak. Na zakończenie spotkania wykonały samodzielnie papierowe kukiełki.

strona:
liczba odwiedzin: 4862117

 

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliusza Słowackiego
  al. Jana Pawła II 4
  83-200 Starogard Gdański
 • tel./fax (058) 5622081

Mapa