STRONA GŁÓWNA

      • Nowa odsłona SzPZ w zakładce Projekty
      • Wpłaty na Radę Rodziców w wysokości 100 złotych proszę dokonywać wyłącznie na konto Rady Rodziców w Banku Spółdzielczym - nr konta: 28 8340 0001 0003 8898 2000 0001 Rada Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Starogardzie Gd., Al. Jana Pawła II 4 z dopiskiem - imię, nazwisko i klasa do której dziecko uczęszcza.
          • Bal! Bal! Bal!

            10 czerwca odbył się bal ósmoklasistów, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

            Był to wyjątkowy wieczór pełen radości, tańca i wspólnej zabawy. Uczniowie mieli okazję spędzić czas w miłej atmosferze, świętując zakończenie ważnego etapu edukacji.

            Nie zabrakło pięknych strojów, pamiątkowych zdjęć oraz wielu wzruszających chwil. Bal był doskonałą okazją do wspomnień i pożegnania się ze szkołą przed rozpoczęciem nowego rozdziału w życiu.

          • Matematyczne Duety-rywalizacja drużynowa klas szóstych

            Dnia 25 maja w czytelni odbyły się rozgrywki matematyczne klas szóstych. O mistrzowski tytuł walczyły dwuosobowe zespoły z wszystkich klas szóstych naszej szkoły. Każdy zespół miał do wykonania pięć zadań. Zwyciężył zespół reprezentujący klasę 6c, który stworzyli Miłosz i Tadek. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja klasy 6b-Justyna i Olivier, podium uzupełnił zespół składający się z Miłosza i Jasia, reprezentantów klasy 6d. Pozostałe dwa zespoły miały identyczną liczbę punktów zajmując tym samym czwarte miejsce. Rywalizacja była bardzo zacięta, a o kolejnych miejscach zdecydowały pojedyncze punkty.

          • Uczniowie klas 2b i 2c w Zagrodzie Kociewskiej.

            Uczniowie klas 2b i 2c uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce do Zagrody Kociewskiej w Godziszewie. Podczas pobytu dzieci miały okazję aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, poznając uroki wiejskiego gospodarstwa i obcując ze zwierzętami.

            Jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu było samodzielne karmienie zwierząt. Uczniowie z dużym zaangażowaniem karmili lamy, kozy, kury, daniele, kaczki, ryby, konie oraz osiołki. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami dostarczył dzieciom wielu pozytywnych emocji, a także pozwolił zdobyć nowe doświadczenia i poszerzyć wiedzę przyrodniczą.

          • Odwiedziny w Bibliotece

            15 czerwca 2026 roku uczniowie klasy 1 d odwiedzili Bibliotekę Miejską. Poznali zasady korzystania z biblioteki oraz jej zasoby. Dzieci oglądały książki dla najmłodszych, poznały audiobooki i narzędziotekę. Chętnie budowały z klocków LEGO i uczestniczyły we wspólnych zabawach. Uczniowie wysłuchali także opowiadania o pracowitej małpce, które stało się okazją do rozmowy o pracowitości i wytrwałości.

        • „Jak nie czytam, jak czytam”
          • „Jak nie czytam, jak czytam”

            12 czerwca, dokładnie o godzinie 10.00 uczestniczyliśmy w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” promującej czytelnictwo, której celem było łamanie stereotypów, że młodzież i dzieci nie czytają. W akcji brały udział dzieci z klas 1-3, które chętnie przedstawiały swoje ulubione książki.

            Podczas spotkania mieliśmy ogromną przyjemność

          • X Powiatowy Konkurs Lingwistyczny Szkolny Poliglota

            Pod Patronatem Honorowym
            Starostwa Powiatowego oraz Kuratora Oświaty

            Naszą szkołę w drugim etapie konkursu, który odbył się 11 czerwca 2026 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 reprezentowało 2 uczniów, których zadaniem było rozwiązanie dwóch testów językowych (język angielski oraz język niemiecki). Do trzeciego etapu zostało wyłonionych 10 najlepszych uczniów z całego powiatu starogardzkiego, w tym nasi reprezentanci, którzy musieli wykazać się znajomością obu języków w części ustnej.
            Oto wyniki:

        • „Spacer z misją ”
          • „Spacer z misją ”

            Seria: zajęcia w terenie

            Standard I: uczestnictwo społeczności szkolnej w realizacji działań

            Standard II: klimat społeczny w szkole.

            Z inicjatywy Zespołu Szkoły Promującej Zdrowie Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliusza Słowackiego zorganizowała akcję, której celem była integracja społeczności szkolnej i lokalnej „Spacer z misją”. Spędzając czas na wolnym powietrzu i spacerując w okolicach naszego miasta wspólnie z dyr. Moniką Sengerską, ze znajomymi, uczniami, rodzicami uczniów i sympatykami PSP nr4 w towarzystwie psiaków postanowiliśmy także wspomóc inne czworonogi – podopieczne TOZ w Starogardzie Gdańskim. To doskonała akcja, aby połączyć ruch z niesieniem pomocy. Zaopatrzeni w różnego rodzaju karmy dla czworonogów wyruszyliśmy, aby przekazać ją przedstawicielom TOZ-u, gdzie zostaliśmy zaproszeni przez prezydenta miasta Starogard Gdański pana Ja

        • „Pysznie i zdrowo w mojej śniadaniówce”
          • „Pysznie i zdrowo w mojej śniadaniówce”

            Seria: zajęcia pokazowe

            Standard I: uczestnictwo społeczności szkolnej w realizacji działań

            Standard II: klimat społeczny w szkole.

            „Śniadaniówka” – taki uczniowski domek dla śniadanka, który ma w swoim wnętrzu kolorowe, pyszne i zdrowe przekąski, albo pierwsze lub drugie śniadanko.
            Tak właśnie kreatywnie przygotowane śniadaniówki w świetlicy prezentowali chętni uczniowie podczas szkolnego konkursu klas I-III, gdzie w godzinach 9.00-13.00 przekonywali, że w ich śniadaniówce jest wszystko apetyczne, ciekawe i zachęcające do zdrowego odżywiania.
            Jest co podziwiać, brawo!

          • Udział w konkursach recytatorskich.

            Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w czasie konkursów recytatorskich. Dzieci z klas 1-3 oraz starszych- prezentowali piękne interpretacje poezji i prozy polskiej, Zaczynając od etapu szkolnego nasi reprezentanci dotarli do finałów konkursów zdobywając wysokie lokaty i wyróżnienia. Naszą szkołę reprezentowały z klas 1-3 w recytacji poezji i prozy Lena Fandrejewska i Aniela Korneluk.

          • Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy EDI

            W kwietniu uczniowie klasy 3a przystąpili do sprawdzenia swojej wiedzy w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego EDI dla klas 1-3. W całej Polsce do konkursu przystąpiło 399 uczniów. Na początku czerwca nadeszły wyniki, czekamy jeszcze na nadesłanie dyplomów. W ogólnopolskim rankingu uczniowie klasy 3a uplasowali się na miejscach od 8 do 34. Miejsce 8 i 9 zostało nagrodzone dyplomem wyróżnienia, pozostali uczniowie otrzymają dyplomy uznania. Gratulujemy wszystkim, którzy przystąpili do konkursu , cieszymy się, że dzieci posiadają szeroką wiedzę z zakresu przyrody i ekologii. Zachęcamy wszystkich do sprawdzenia swojej wiedzy w kolejnej edycji za rok.

          • Zabytki Starogardu Gdańskiego - konkurs

            W maju odbył się w naszej szkole konkurs na najciekawszą pracę przestrzenną przedstawiającą zabytek Starogardu Gdańskiego. Jego celem było pogłębienie wiedzy uczniów na temat zabytków oraz historii naszego miasta, rozwijanie zainteresowania regionem i jego dziedzictwem kulturowym. Ważnym celem było również kształtowanie postawy szacunku wobec zabytków i potrzeby ochrony dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń. Forma pracy umożliwiła dzieciom rozwijanie kreatywności i wyobraźni.

          • Konkurs matematyczny dla klas IV-VI "Prezentujemy słynnych matematyków"

            Pod koniec maja w naszej szkole został przeprowadzony konkurs matematyczny dla klas IV-VI "Prezentujemy słynnych matematyków". Do konkursu zgłoszono wiele ciekawych prac. Uczestnicy wykazali się kreatywnością, pomysłowością oraz zaangażowaniem. Prace były bardzo starannie wykonane, estetyczne i atrakcyjne pod względem wizualnym. Uczniowie zadbali o piękny wygląd prezentacji, wykorzystując różnorodne techniki i materiały. Na szczególne uznanie zasługuje ogrom pracy włożony w przygotowanie projektów. Uczestnicy zgromadzili wiele interesujących informacji o słynnych matematykach, przedstawiając je w przestępny i ciekawy sposób.

        • „Pasja układania – od koloru do wyboru”
          • „Pasja układania – od koloru do wyboru”

            Seria: zajęcia poznawcze.

            Standard II: klimat społeczny w szkole.

            Dzielenie się to super sprawa. Na pomysł dzielenia się swoją wiedzą i pasją wpadli uczniowie klasy VII c – uczestnicy konkursu w układaniu kostki Rubika na czas, którzy zachęcali uczestników świetlicy do nauki i zdobywania sukcesów w tej dziedzinie. Wzorowo przygotowany pokaz i prezentacja z elementami multimediów, z historią kostki cieszył się zainteresowaniem wśród uczniów.

    • Nasi Partnerzy

      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Egzamin ósmoklasisty

      • Odnośnik: https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/
      • Odnośnik: https://www.oke.gda.pl/?page_id=9
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Stołówka szkolna

    • Galeria

      • brak danych
    • Certyfikaty/Programy

        • Odnośnik: https://czworkastg.edupage.org/photos/?eqa=Y21kPUdhbGxlcnlFZGl0b3ImZGlyaWQ9NzEyJmFsYnVtaWQ9YWxidW0%3D#photos:album:712
        • Odnośnik: https://czworkastg.edupage.org/photos/?eqa=Y21kPUdhbGxlcnlFZGl0b3ImZGlyaWQ9NzEyJmFsYnVtaWQ9YWxidW0%3D#photos:album:712
        • Odnośnik: https://czworkastg.edupage.org/photos/?eqa=Y21kPUdhbGxlcnlFZGl0b3ImZGlyaWQ9NzEyJmFsYnVtaWQ9YWxidW0%3D#photos:album:712
        • Odnośnik: https://czworkastg.edupage.org/photos/?eqa=Y21kPUdhbGxlcnlFZGl0b3ImZGlyaWQ9NzEyJmFsYnVtaWQ9YWxidW0%3D#photos:album:712
        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?