POMORSKA LIGA ZADANIOWA
W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie biorą udział w Pomorskiej Lidze Zadaniowej organizowanej w ramach projektu Zdolni z Pomorza. Na etapie powiatowym mamy pierwsze sukcesy. Laureatami tego etapu z poszczególnych przedmiotów zostali: Karolina Zienkiewicz (kl. VIII a) z fizyki, matematyki, biologii i kompetencji społecznych; Aleksandra Mechlińska (kl.VIII b) Julia Bakuła (kl. VIII f) i Adam Reszka (kl. VIII d) z fizyki; Blanka Pyryt (kl. VII a) z biologii. Adam Reszka (kl.VIII d) i Kacper Przybyszewski (kl.VIII e) zostali finalistami etapu powiatowego z matematyki. Wszyscy laureaci będą brali udział w zmaganiach na etapie wojewódzkim w Gdańsku w dniach 14.03 i 28.03.2020. Życzymy dalszych sukcesów.
SUKCES NASZYCH UCZENNIC
Dnia 7 lutego w Wejherowie odbył się wojewódzki etap Konkursu Języka Polskiego dla uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice:
Aleksandra Mechlińska z klasy VIII B,
Martyna Buda z klasy VIII F,
Lena Gomuła z klasy VIII D
oraz Marta Alechniewicz z klasy VIII D.
Miło nam poinformować, iż wszystkie cztery uczennice uzyskały tytuły FINALISTEK Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
PROGRAM EDUKACYJNY „PRZYSTAŃ EKOLOGÓW”
W naszej szkole realizowany jest program ekologiczny, w którym udział biorą uczniowie klasy ósmej. Celem programu jest rozbudzenie świadomości ekologicznej wśród młodzieży, poznanie zagadnienia zrównoważonego rozwoju w oparciu o warsztaty i spotkania ze specjalistami ds. ochrony środowiska z zakładów chemicznych. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat:
JAK KARNAWAŁ, TO TYLKO ZABAWA!
Klasy I - III bawiły się na zabawie karnawałowej. Można było podziwiać piękne i pomysłowe stroje, które dzieci zaprezentowały w barwnym korowodzie. Zabawa była wspaniała.
40
KILOMETRY DLA SCHRONISKA
"Kilometry dla schroniska. Uśmiech dla jego podopiecznych." To hasło spotkania naszych ucznióz uczniami I LO w ramach projektu zwolnionych z teorii. Rozmowa na temat opieki nad zwierzętami i sposobu pomocy przebywającym w starogardzkim schronisku zwierzętom, to temat, który przedstawili dzieciom przesympatyczni uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego. Spotkaniu towarzyszyły wymiana informacji i wspaniałe zabawy ruchowe.
POMORSKIE MECZE MATEMATYCZNE
W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy nasza szkoła bierze udział w Pomorskich Meczach Matematycznych. Uczniowie klas siódmych i ósmych rywalizują w kategorii junior. Za nami już rozgrywki z drużynami z Malborka i Kwidzyna. 4 lutego czeka nas pojedynek z Gniewem.
Pomorskie Mecze Matematyczne to jedyne w swoim rodzaju drużynowe konkursy matematyczne prowadzone są w formule, która wspaniale promuje zarówno samą matematykę, jak i zajmowanie się matematyką oraz przede wszystkim uczniów, ich nauczycieli i macierzyste szkoły. Każdy mecz, bo o takiej rywalizacji tu mowa, poprzez swoją oprawę, staje się świętem matematyki. Rozgrywki owocują nowymi przyjaźniami między uczniami, nauczycielami i szkołami, współpracą kółek matematycznych, wspólnymi wyjazdami i innymi wydarzeniami. Mecz to nie tylko rywalizacja, ale także fantastyczna okazja by nauczyć się czegoś nowego, zdobyć doświadczenia w publ
ŻYWA LEKCJA PRZYRODY
Powrót do szkoły po świątecznej przerwie rozpoczęła ponownie "Żywa lekcja przyrody", podczas której nasi uczniowie już kolejny raz mogli obejrzeć z bliska żywe gady (kameleony, gekony), owady (modliszki, patyczaki, straszyki, liśćce, karaczany) i pajęczaki (pająki, skorpiony). Prezentowane zwierzątka były małe i duże, szare i kolorowe, piękne i budzące skrajne emocje.
Nietypowe spotkanie z przyrodą okazało się bardzo interesujące. Poza zdobytą nową wiedzą na temat ich budowy, sposobu odżywiania i tego, gdzie występują, dzieci mogły niektóre z nich potrzymać na rękach - oczywiście pod okiem ich właściciela. Dostarczyło to wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
Żywa lekcja przyrody była dla uczniów bardzo cennym doświadczeniem. Z pewnością na długo zostanie w pamięci i być może będzie inspiracją do nowych zainteresowań wśród naszych milusińskich.
KONKURS ORTOGRAFICZNY
Prezentujemy wyniki szkolnego konkursu ortograficznego:
klasy V:
I miejsce: Elżbieta Witczak kl. V a
II miejsce: Nadia Kołodziejska kl. V c
III miejsce: Anna Topolska kl. V e
klasy VI:
I miejsce: Lena Guz kl. VI d
II miejsce: Amielia Rychlicka kl. VI d
III miejsce: Nikola Grabowska kl. VI c
klasy VII - VIII
I miejsce: Julia Witkowska kl. VIII f
II miejsce: Katarzyna Glaner VII c
III miejsce: Amelia Gidzińska kl. VIII b
wyróżnienia:
Tadeusz Banach kl. VII b, Blanka Pyryt kl. VII a, Kinga Jarzyńska kl. VIII c
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
SPOTKANIE Z PANEM MARCINEM KOSTRZYŃSKIM
Dnia 16 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Marcinem Kostrzyńskim, autorem książki "Gawędy o wilkach i innych dzikich zwierzętach". Pan Marcin jest przyrodnikiem, ma swój kanał na YouTube gdzie umieszcza nakręcone przez siebie filmiki - przyrodyjki, w których główną rolę odgrywają dzikie zwierzęta. Filmy te są nagrywane naturalnie, bez ingerencji człowieka. Na spotkaniu pan Marcin zaprezentował nam żywą przyrodyjkę. Jego wielka pasja i miłość do zwierząt oczarowała zarówno dzieci jak i nauczycieli. Spotkanie zostało zorganizowane przez nauczycieli świetlicy. Brało w nim udział ok. 300 dzieci z klas I - VIII. Pan Marcin obiecał, że jeszcze do naszej szkoły przyjedzie. 😊
WYCIECZKA DO FABRYKI ELFÓW KLAS II B I II C
Na tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy II B i C wybrali się na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów stacjonującej w Gdańsku. Motywem przewodnim zabawy było odnalezienie brakujących kart ósmej legendy, aby wspólnie złożyć opowiadanie i poczuć magię zbliżających się świąt. Podczas poszukiwań uczestnicy odwiedzili 10 stacji zadaniowych w towarzystwie sympatycznego Elfa, by w końcu dotrzeć do siedziby Świętego Mikołaja. Na pamiątkę spotkania z Mikołajem wszyscy otrzymali Dylom Pomocnika Elfa i książeczkę WFE. Wizytę zwieńczyły dodatkowo warsztaty malowania bombek. Radość i zadowolenie podczas pobytu w Fabryce Elfów najlepiej odzwierciedla fotorelacja.
PRZEGLĄD PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ I ZIMOWEJ
Dnia 11 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 uczniowie klas I - III wzięli udział w „Szkolnym Przeglądzie Piosenki Świątecznej i Zimowej”. Na początku koncertu swoje umiejętności wokalne zaprezentowały panie nauczycielki wraz z w- ce dyrektor śpiewając utwór „Last Christmas” zespołu Wham, którym następnego dnia na placu w Katowicach z udziałem artystki Cleo pobito Rekord Guinnessa. Wszyscy uczestnicy przeglądu wykazali się dużą pomysłowością, wyobraźnią i przepięknie zaśpiewali utwory o tematyce świątecznej. Podczas spotkania można było posłuchać kolęd, pastorałek oraz innych piosenek wprowadzających w świąteczny i zimowy nastrój. Dzieci wraz z wychowawcami wykazali się dużym zaangażowaniem i pracowitością. Można było podziwiać znakomite rekwizyty oraz kostiumy uczniów. Dzieci mistrzowsko zaprezentowały się zarówno w choreografii jak i w piosence. Każdy występ nagrodzony był
MIKOŁAJKOWE HONOLULU
Kolejne wyjście klasy I a do Honolulu. Tym razem był to prezent od Mikołaja dla dzieci. Od rana wszyscy oczekiwali na wizytę Mikołaja. Byli ciekawi, co też przyniesie. No i stało się – Mikołaj dostarczył zaproszenie na godzinną wizytę w Honolulu. Radość ogarnęła wszystkich.
36
AGATA I ANIA SZURGOT Z VIII A – NASZE ZŁOTKA
Pod koniec listopada w Miechucinie odbył się XXI Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym. Był to czwarty finał naszych dziewcząt. Do tej pory Agata i Ania zdobyły dwa brązowe oraz srebrny medal. By awansować na ten szczebel zawodów corocznie dziewczęta musiały wygrywać zawody miejskie, powiatowe oraz półfinał wojewódzki. W ciągu czterech lat odwiedziły Pączewo, Kolbudy, Sobowidz, Straszyn, Gdynię i Miechucino. Na co dzień dziewczyny trenują pod okiem trenera, swojego taty, Piotra Szurgota w KS Beniaminek 03. W tym roku wspólnie mogliśmy cieszyć się z najwyższego miejsca na podium. Jest to pierwszy złoty medal w historii szkoły w tej dyscyplinie. Z tego powodu jesteśmy niezwykle dumni. Dziewczęta za swój ogromy sukces otrzymały gratulacje od Pani Dyrektor oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy.
Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było spotkanie uczniów klas pierwszych. Dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. W czasie „misiowego przyjęcia” atrakcją dla najmłodszych członków społeczności uczniowskiej była muzyka i pląsy oraz „misiowe konkurencje”, m.in.: zjadanie miodku z talerzyka, wykonanie portretu misia z zamkniętymi oczami.
Spotkanie przebiegło w radosnej, przyjaznej, ciepłej atmosferze i było naprawdę udane. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali „małe co nieco” w postaci słodkości. Uśmiech i zadowolenie na twarzach
DYKTANDO KOCIEWSKIE
Uczennica klasy III e BARBARA TULIŃSKA została laureatką POWIATOWEGO KONKURSU OTOGRAFICZNEGO - DYKTANDO KOCIEWSKIE. Basia wykazała się wspaniałą czujnością ortograficzną i wiedzą zasad dotyczących poprawnej pisowni. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .
8
SUKCES MICHALINY Z KLASY III E
Uczennica klasy III e Michalina Toczek została laureatką XII FESTIWALU TWÓRCZOŚCI KOCIEWSKIEJ im. ROMANA LANDOWSKIEGO oraz KONKURSU EKOLOGICZNEGO - UŻYJMY TO JESZCZE RAZ. Michalina z wielką ochotą podejmuje się nowych zadań, jej pracowitość zostaje zauważona i nagradzana. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
KONKURS "KRAJOBRAZ KOCIEWIA - TRADYCJE I WSPÓŁCZESNOŚĆ"
OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ zorganizowało konkurs plastyczno - fotograficzny pt. "KRAJOBRAZ KOCIEWIA - TRADYCJE I WSPÓŁCZESNOŚĆ". Na konkurs zgłoszono 265 prac. Wśród laureatów tego konkursu znalazły się dwie uczennice klasy III e - Alicja Lempkowska oraz Michalina Toczek. Obie otrzymały piękne nagrody, a ich prace plastyczne można obejrzeć w OPP w Starogardzie Gd. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
WARSZTATY Z BNP PARIBAS
Dzieci z klasy III e uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Bank BNP Paribas. Dzięki tym zajęciom mogły dowiedzieć się, jak rozwijać swoje talenty i jak stawiać czoła życiowym wyzwaniom. Było dużo śmiechu, radości i ciekawych pomysłów na wspólne zabawy.
50
AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA
Nasza szkoła przystąpiła do programu Akademia Bezpiecznego Puchatka. To ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w internecie. Uczniowie klasy I a zrealizowali pierwszy z 4 tematów „Jesteśmy bezpieczni w szkole i na wycieczce”. Uczniowie omówili zagadnienia dotyczące zachowania bezpieczeństwa w szkole i na wycieczce. Utrwalili też numery telefonów alarmowych do służb ratunkowych.
BIOFOTKA W PARKU
Kolejne wyjście w teren grupy biologiczno - fotograficznej „Biofotka” zaplanowaliśmy do starogardzkiego parku. W sobotnie lekko pochmurne przedpołudniowe godziny udaliśmy się do nowo wyremontowanego parku miejskiego. Spacer nowymi alejkami zaowocował licznymi obserwacjami przyrodniczymi, które utrwaliliśmy na fotografii. Tym razem towarzyszyli nam uczniowie klasy pierwszej i drugiej, którzy złapali bakcyla spacerów, obserwacji i fotografowania. Brawa dla Bianki i Julka. Towarzyszył nam również Edzio - czworonożny pupil Zośki. Była to kolejna udana wyprawa „Biofotki”.
Godziny dzwonków
Niedziela 24.11.2024Stołówka szkolna
Galeria
brak danych