Konkurs przyrodniczy "Różne oblicza przyrody"
Dnia 07 grudnia 2017 zostały ogłoszone wyniki konkursu na najciekawszą i najbardziej pomysłową prezentację multimedialną w konkursie przyrodniczym pt. "Różne oblicza przyrody".
Komisja konkursowa w składzie: pani Wioleta Babińska i pani Magdalena Gawlik - Wełmińska nagrodziła następujące osoby:
- I miejsce- Antonina Wawrzyniak kl. VI g
- II miejsce- Kamil Bartoszewski kl. V e
- III miejsce- Julia Szydzikowska kl. VI f
- Wyróżnienie- Mateusz Kortas kl. VII a
Nagrodzonym gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.
Kartki świąteczne
W świątecznej atmosferze dzieci klasy II a wykonywały karty świąteczne. Przedstawiciele zespołów otrzymali instrukcje dotyczące wyglądu karty oraz niezbędne materiały papiernicze. Główny motyw wykonywanej pracy ukryty był w zagadce, po rozwiązaniu której grupy przystąpiły do pracy.
Szlachetna paczka
Wspólnymi siłami udało się nam zebrać solidną paczkę. Dokładnie było to 20 paczek wypełnionych wszelaką żywnością, środkami czystości, ubraniami, pościelami, kocami, kołdrami, zlewem, kabiną prysznicową. Do tego doszła jeszcze ponad tona węgla. Pan Zbigniew otrzymał te podarki w sobotę. Był szczęśliwy i wzruszony. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tworzenie tej Szlachetnej Paczki. Panu Zbigniewowi dziękujemy za życzenia i upominek.
Pomagajmy zwierzętom
W ramach akcji "Pomagajmy zwierzętom" uczniowie naszej szkoły wraz z panią Marią Nowak i panią Ewą Kruczek odwiedzili schronisko w Starogardzie Gd. Dzieci obdarowały milusińskich potrzebnymi artykułami.
Maraton Pisania Listów
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Maratonie Pisania Listów w obronie praw człowieka. Jest to wydarzenie mobilizujące ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Amnesty International. Akcja w naszej szkole trwała od 1 - 8 grudnia. Dzieci pisały listy po polsku lub angielsku. Napisane listy zostały posegregowane i zapakowane do dużej koperty, zaadresowane i wysłane. Napisaliśmy 489 listów. W akcji wzięli udział nauczyciele wraz ze swoimi klasami: pani Alicja Kaczyńska, pani Elżbieta Sikora, pani Gabriela Glińska, pani Justyna Stuba, pani Joanna Stylo, pani Alicja Mowińskia oraz pan Przemysław Larecki. Koordynatorem całej akcji była pani Agnieszka Cieślewicz-Kwaśniewska.
Mikołajki w klasie II a
Święty Mikołaj pamiętał o uczniach klasy II a. Okazało się, że zarezerwował dla dzieci tej klasy dwie godziny wspaniałej zabawy w sali zabaw "Honolulu". Po wejściu do Galerii Neptun, w poszukiwaniu Mikołaja, nikt nie spodziewał się, jaka czeka tam niespodzianka. Gdy okazało się, że mikołajkowy trop prowadzi do drzwi sali zabaw rozległy się okrzyki nieukrywanej radości. Była to wspaniała okazja do wspólnej zabawy i pokazania jakie pokłady energii drzemią w tych drugoklasistach.
XLVI Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym
Sukces sportowy Agaty i Anny Szurgot z klasy VI a
Dnia 28 listopada w Gdyni Babie Doły odbył się XLVI Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym. Dziewczęta z naszej szkoły trafiły do grupy A, gdzie zmierzyły się z drużynami z Miechucina oraz Sopotu. Pierwszy mecz z Miechucinem zakończył się dla nas pomyślnie wynikiem 3:0. Niestety drugie spotkanie z Sopotem, po bardzo emocjonującym przebiegu, przegrałyśmy 0:3. Wynik nie odzwierciedlał wyrównanej i zaciętej walki. W rezultacie Ania i Agata spotkały się w meczu o III miejsce ze szkołą z Sadlinek. Po pasjonujących meczach singlowych oraz deblowym to nasze zawodniczki cieszyły się z wygranego meczu 3:0 i ze zdobytego brązowego medalu.
Wielkie gratulacje dla dziewcząt, trenera Piotra Szurgota i nauczycieli wychowania fizycznego za wysoki poziom sportowy oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.
Konkurs „Mistrz rachunków matematycznych”
Dnia 23 listopada 2017 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu matematycznego, który odbył się 9 listopada w naszej szkole. Konkurs „Mistrz rachunków matematycznych” wzbudził szerokie zainteresowanie uczniów klas czwartych, którzy wykorzystali swoje umiejętności i spryt w wykonywaniu rachunków.
Komisja konkursowa w składzie: pani Małgorzata Wujec i pani Alina Bolduan nagrodziła następujące osoby:
I miejsce - Maks Kosiedowski kl. IV e
II miejsce – Mateusz Rogiński kl. IV a
III miejsce – Kinga Kaszubowska kl. IV c i Dawid Jendrzejewski kl. IV b.
Natomiast wyróżniono w tym konkursie:
Julia Wycichowska kl. IV b, Aleksander Szamszon kl. IV d i Kacper Chabowski kl.IV a.
Nagrodzonym gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs na najciekawszą ilustrację do legendy o początkach państwa polskiego
W listopadzie 2017 roku odbył się KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ ILUSTRACJĘ DO LEGENDY O POCZĄTKACH PAŃSTWA POLSKIEGO. Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów. Wzięło w nim udział osiemdziesięciu sześciu uczniów z klas IV-VI, którzy przekazali prace na konkurs.
Ostatecznie zostało wyróżnionych oraz nagrodzonych 6 prac: Jowity Karpały, Agaty Walentowskiej, Julii Hoppe, Roksany Bartkowiak, Zofii Czarnoty, i Natalii Mokwa. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom. Najciekawsze prace (35, w tym 6 wyróżnionych) zostały wywieszone na korytarzu na I pietrze, żeby wszyscy mogli je obejrzeć.
Program „Technologie z klasą”
Klasa II a przystąpiła do programu „Technologie z klasą”. Dziś zrealizowaliśmy jeden z zaproponowanych tematów „Do czego człowiek wykorzystuje roboty?”. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć się: Co potrafi robot? Jak powstawały samochody 100 lat temu? Co to jest automatyzacja? W trakcie realizacji tematu stworzyliśmy ręczne stanowisko montażowe. Podczas pracy dzieci dowiedziały się, jak wyglądał warsztat, w którym Henry Ford pracował ręcznie nad swoim pierwszym prototypem samochodu.
Dyktando Kociewskie
Dnia 24 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Żabnie odbył się XV Powiatowy Konkurs Ortograficzny pt. „Dyktando Kociewskie” pod patronatem Starosty Powiatu Starogardzkiego. Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Gidzińska z klasy VI B oraz Szymon Ćwikliński z klasy VII B.
Miło nam poinformować, że Amelia Gidzińska została laureatką tego konkursu, zajmując III miejsce. Gratulujemy sukcesu!
Konkurs ortograficzny klas IV - VII
Dnia 16 listopada 2017 r. w naszej szkole został przeprowadzony konkurs ortograficzny dla klas IV- VII. Wzięło w nim udział łącznie 54 uczniów, którzy przystąpili do napisania dyktanda. Oto wyniki uczniowskich zmagań z ortografią:
Klasy IV
I miejsce: Antoni Radimionas i Lena Guz
II miejsce: Julia Wycichowska
III miejsce: Amelia Rychlicka
Klasy V
I miejsce: Katarzyna Glaner
II miejsce: Martyna Wieczorek
III miejsce: Marta Karcz
Klasy VI
I miejsce: Amelia Gidzińska
II miejsce: Dominik Syrkowski
III miejsce: Lena Gomuła
Klasy VII
I miejsce: Szymon Ćwikliński
II miejsce: Weronika Klofczyńska
III miejsce: Agata Tekieli i Marta Starczewska
Wszystkim laureatom konkursu składamy gratulacje.
W XV Powiatowym Konkursie Ortograficznym pt. „Dyktando Kociewskie” naszą szkołę będą reprezentować: Amelia Gidzińska z klasy VI b oraz Szymon Ćwikliński z klasy VII b. Trzymamy za nich
Program "Kompetencje na szóstkę"
Klasa VI g wraz ze swoją wychowawczynią panią Wioletą Babińską rozpoczęła w listopadzie realizację programu "Kompetencje na szóstkę" organizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Klasa w ramach cyklu przeprowadzonych lekcji wychowawczych rozwinie swoje kompetencje społeczne, umiejętność kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów oraz nauczy się pracować w zespole.
Uczniowie poznali drogę do sukcesu znanych gwiazd, często usłaną licznymi porażkami. Oprócz tego odkryli swoje mocne strony i talenty. Szukali sukcesów wśród zwykłych, codziennych czynności.
Wieczornica patriotyczna
Tradycją stało się w naszej szkole upamiętnienie wydarzeń związanych z walką naszych przodków o wolną Polskę. W tym roku, również odbyła się wieczornica, która przepełniona była duchem patriotyzmu. Uczniowie naszej szkoły śpiewali pieśni o zabarwieniu patriotycznym.
Uczniowie oraz zgromadzeni goście razem wykonywali znane i szanowane pieśni, takie jak: Rota, Pierwsza brygada, Biały krzyż oraz wiele innych utworów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim młodym wykonawcom, organizatorom oraz zgromadzonym gościom za wspólnie spędzony wieczór, w czasie którego mogliśmy przypomnieć sobie losy naszej ojczyzny.
Do zobaczenia w przyszłym roku, kiedy to będziemy świętować setną rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Konkurs "Rozpoznaj nauczycieli na starych fotografiach"
Dnia 17 listopada rozstrzygnięto konkurs pt. "Rozpoznaj nauczycieli na starych fotografiach". Zadanie polegało na rozpoznaniu jak największej liczby nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa. Zwyciężczyni Oliwia Wesołowska odgadła aż 16 osób. II miejsce zajęła Marta Pajkowska (15), a III - Agata Konkolewska (13). Gratulujemy!!!
Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Justyna Belicka, Lucyna Polachowska i Aleksandra Miczek.
Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Badmintonie Drużynowym Chłopców
Dnia 10.11.2017 w miejscowości Gniew odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Badmintonie Drużynowym Chłopców.
Chłopcy z PSP 4 Starogard Gd. pod wodzą pana Andrzeja Sinickiego rywalizowali w grupie B, w której minimalnie ulegli SP 8 Gdański oraz pokonali SP 5 Bytów.
W meczu o III miejsce z Nebrowem Wielkim miał miejsce prawdziwy sportowy horror - w setach byl remis 2:2 i w decydującym 5 meczu w trzecim ostatnim secie nasi zawodnicy przegrywali 2:6 by ostatecznie zwyciężyć 11: 9! Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3-2 i zdobyliśmy brązowy medal!
To się nazywa wiara i walka do ostatniej lotki !
Ostateczna klasyfikacja zespołów:
1. SP 3 Władysławowo
2. SP 8 Gdańsk
3. PSP4 STAROGARD GDAŃSKI
4. SP Nebrowo Wielkie
5. SP 12 Tczew
6. SP 5 Bytów
Zespół naszej szkoły wystąpił w składzie:
1. Maksymilian Gawlik VII D
2. Maciej Kwaśniewski VII D
3. Oskar Jankowski VII D
4. Ka
Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 11 listopada. To ważne wydarzenie dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Aby przybliżyć to święto naszym uczniom prowadzone były różnorodne zajęcia. Podczas nich dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem. Poznały też historię obchodów tego święta. Wspólnie przygotowały różnymi technikami kotyliony w barwach narodowych. 9 listopada uczniowie klas 1-3 spotkali się na uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów klasy II b pod kierunkiem pani Marzeny Chmielewskiej.
Z kolei dnia 10 listopada odbyła się uroczysta akademia dla klas IV - VII. Uczniowie uświetnili obchody 11 Listopada programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Betiny Kwaśniewskiej. Nad dekoracjami i oprawą audiowizualną czuwali: pani
Poranek literacki w bibliotece
24 października w bibliotece szkolnej odbył się "Poranek Literacki" dla dzieci klas I - III pod tytułem "Jesienią sady się rumienią". Zabawy, taniec, śpiew inspirowane poezją o tematyce jesiennej zachęcały dzieci do sięgania po wiersze - literaturę, która pozwala ciekawie zorganizować czas relaksu.
Z głową w niebie, nie w komórce
24 października rozpoczęliśmy realizację projektu „Z głową w niebie, nie w komórce”. W czasie pierwszych zajęć dowiedzieliśmy się skąd biorą się fazy księżyca, jak to się dzieje, że czasami księżyc zasłania Słońce. Zobaczyliśmy, gdzie jest gwiazda polarna i wiemy już, jak ją można znaleźć na niebie. Przez teleskop mogliśmy poczytać o gwiazdach i planetach. I tak naprawdę to tylko część rzeczy, o których rozmawialiśmy w czasie tego spotkania. Kolejne już 14 listopada.
Witaminowe stworki
Uczniowie klasy IIa podczas zajęć wykonywali witaminowe stworki czyli kukiełki z warzyw i owoców. Każde z dzieci realizowało własny pomysł. Wszyscy pracowali w skupieniu i z wielkim zapałem. Finał pracy przedstawiamy na fotografii.
Godziny dzwonków
Niedziela 24.11.2024Stołówka szkolna
Galeria
brak danych