Uwaga konkurs!
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs dla uczniów klas IV - VIII "Moja prababcia/ mój pradziadek jest bohaterem"
Cele konkursu:
- kształtowanie poczucia dumy z historii własnej rodziny,
- kształtowanie umiejętności łączenia historii lokalnej z historia Polski,
- wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej, regionalnej i narodowej,
Spektakl malowany piaskiem.
W środę 6 marca młodsi uczniowie naszej szkoły udali się do sali Sokół na spektakl malowany piaskiem. To wyjątkowa gałąź sztuki teatralnej, która wprowadza widzów w magiczny nastrój i ciekawi kolejnymi etapami opowieści. Dzieci miały okazję zobaczyć znaną historię Kopciuszka w zupełnie nowym wydaniu.
Dzień otwarty.
We wtorek 5 marca w naszej szkole odbył się Dzień otwarty. Na licznie przybyłych gości, z dziećmi na czele, czekały różnorodne atrakcje 🚀🎼🎨🖌️🐻
12
„Hejt i inne niepożądane zjawiska w Internecie”- spotkanie klas ósmych z adwokatem.
Dnia 5 marca 2024 roku klasy 8a, 8b i 8c wraz z wychowawcami uczestniczyły w spotkaniu z panią adwokat Darią Kaczochą. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach programu edukacyjnego „Adwokat przydaje się w życiu”, który właśnie obchodzi swoje dziesięciolecie.
W trakcie dwugodzinnego spotkania pani edukator omówiła temat „Hejt i inne niepożądane zjawiska w Internecie”. Uczniowie dowiedzieli się, jak reagować i co grozi za stosowanie hejtu.
WIELKA PARADA PRAGADA - WYBORY MISTER GADA.
26 lutego z okazji Światowego Dnia Dinozaura w bibliotece szkolnej zorganizowana została WIELKA PARADA PRAGADA - WYBORY MISTER GADA.
W głosowaniu na Mister Gada brali udział uczniowie, rodzice i nauczyciele odwiedzający tego dnia bibliotekę.
Oddano 200 głosów :)
Przedstawiamy wyniki głosowania:
Światowy Dzień Kota
17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota z tej okazji w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z uczniami klasy Id.
Nasza biblioteka posiada dużo ciekawych książek dotyczących kotów. Przybliżyliśmy ideę samego święta i to, jaką rolę w życiu człowieka może odgrywać kot.W ramach spotkania przeczytaliśmy fragment książki Waldemara Cichonia "Gdzie jesteś Cukierku" oraz zostały przeprowadzone różne kocie konkurencje w których dzieci mogły brać udział.
Co się kryje za zdjęciem?
Seria: zajęcia poznawcze
Standard I: promocja zdrowia.
Standard II: klimat społeczny w szkole. Co się kryje za zdjęciem - odkrywamy fotografię.
Podczas zajęć otwartych w świetlicy szkolnej pani Patrycja Zieman przedstawiała pasjonujący temat, który hobbystycznie towarzyszy jej każdego dnia
"Mamy serca"
Seria: zajęcia poznawcze.
Seria: zajęcia kreatywne.
Standard II: klimat społeczny w szkole.
Mamy dla Was duże i małe serca
Wykonywanie symbolicznych serc z dostępnych w świetlicy, szablonów, materiałów, układanek, klocków to dla uczestników świetlicy szkolnej wielka frajda i to nie tylko w
Dzień gier planszowych.
Dzień gier planszowych był świetną okazją do integracji klasy i nauki współpracy między rówieśnikami. Zaproponowane gry, takie jak BrainBox, Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza, Dobble, Bingo i Tangramy, wymagały dużej spostrzegawczości, refleksu, a także rozwijały wiedzę, myślenie przestrzenne i wyobraźnię. Ponadto, podczas gier dzieci uczyły się akceptowania porażek i szacunku dla wyników innych uczestników, co stanowiło doskonałe ćwiczenie radzenia sobie ze stresem. Dzień gier planszowych nie tylko zapewnił wspaniałą zabawę, ale był także cennym doświadczeniem edukacyjnym. To spotkanie na pewno zostanie docenione przez wielu trzecioklasistów.
Walentynki
W naszej szkole każdego dnia okazujemy sobie sympatię, jednakże z okazji Walentynek świętowaliśmy uczucia w wyjątkowy sposób, przekazując sobie wzajemnie kartki walentynkowe, serduszka, czekoladki , pluszowe misie ... Walentynki to święto, w którym obdarowują się serdecznościami nie tylko zakochane pary, ale i ulubieni koledzy czy koleżanki, dlatego w Czwórce jest bajecznie, uczuciowo i serduszkowo 💕❣️❤️.
Podziękowanie
W ferie dotarło do naszej szkoły takie podziękowanie za nasz udział w projekcie "Bombka z Memmingen".
O akcji pisaliśmy wcześniej na naszej stronie.
Dziękujemy ❤️
Dziękujemy za bardzo piękne książki podarowane naszej bibliotece w ramach akcji "Podaruj książkę bibliotece, pozostaw po sobie ślad" uczniom; Olkowi Kosiedowskiemu, Maciejowi Langowskiemu i Patrykowi Janikowskiemu. 🙂🤗
Hej kolęda, kolęda. Ożywiamy zapomniane zwyczaje
26.01.24 r. do naszej biblioteki zawitali Kolędnicy. Byli to uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Starogardzie Gdańskim przy ul. Pelplińskiej. Do wspólnego kolędowania dołączyli do nas uczniowie kl 4a. Wspólnie przypomnieliśmy sobie o dawnym ludowym zwyczaju kolędowania nosząc ze sobą życzenia wszelkiej pomyślności. Poszerzyliśmy swoją wiedzę z zakresu etnografii sprawdzając ją rozwiązując krzyżówkę oraz obowiązkowo pośpiewaliśmy kolędy. To kolędowe spotkanie przyniosło nam dużo radości i mamy nadzieję, że uda nam się ten piękny, radosny zwyczaj pielęgnować i kontynuować.
Kostka Rubika: rozpoczynamy, zachęcamy, zapraszamy.
Seria: zajęcia poznawcze.
Seria: zajęcia kreatywne.
Standard I: promocja zdrowia i dobrego samopoczucia
Standard II: klimat społeczny w szkole.Kostka Rubika: rozpoczynamy, zachęcamy, zapraszamy.
1. Dla uczestników świetlicy nadeszła wyczekiwana chwila, gdyż uroczyście rozpoczynamy zajęcia w nauczaniu i doskonaleniu układania Kostki Rubika: poznajemy metody, zasady, algorytmy czyli źródło wiedzy do osiągnięcia celu, jakim jest ułożenie kostki.
W karnawałowo – zimowym klimacie.
Seria: zajęcia poznawcze.
Seria: zajęcia kreatywne.
Standard I: promocja zdrowia.
Standard II: klimat społeczny w szkole.
W karnawałowo – zimowym klimacie.
Zimowa aura za oknem sprzyja uczestnikom świetlicy i zachęca do tworzenia tematycznych prac. Uczniowie chętnie uczestniczą w konkursach plastycznych, rozwiązują quizy i zagadki, konstruują z dostępnych klocków,
a to wszystko w karnawałowo – zimowym klimacie.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Stołówka szkolna
Galeria
brak danych