Dziękujemy wszystkim, którzy podarowali bibliotece szkolnej książki w ramach akcji "Podaruj książki bibliotece, pozostaw po sobie ślad". Swoimi książkami podzielili się z nami: Patryk Janikowski, Kuba Rostowski, Martyna Żołynia, Jaś Franczak oraz pani Małgorzata Platta.
Kolejne nowości w szkolnej bibliotece.
Z wizytą w Starogardzkim Studiu Nagrań.
Klasy 1 b i 1 c w dniu 16 kwietnia 2024 roku wybrały się do Starogardzkiego Studia Nagrań. Uczniowie z ogromną radością nauczyli się słów i melodii utworu „ Moja planeta Ziemia”, każdy z nich miał okazję zaśpiewać przed klasową publicznością, zagrać na perkusji melodię poznanej piosenki. Dzieci z zaangażowaniem grały również na gitarze elektrycznej. Była to niezapomniana lekcja muzyki.
3
Kącik tematyczny "Na wsi"
W naszej szkole, na parterze segmentu klas 1-3 powstał kolejny kącik tematyczny , tym razem zatytułowany „ Na wsi”. Dzięki niemu uczniowie mają możliwość zobaczyć fragment życia wiejskiego. Mogą z bliska przyjrzeć się dużym figurom konia i krowy. Przedstawienie kurnika z grzędami, kanki z mlekiem, drewnianego wozu, prawdziwego siana pozwala poczuć klimat polskiej wsi. Drobne szczegóły wiążące się z tematyką gospodarstwa są nieodzownym elementem tego małego kawałka wsi. Starannie wykonane przez uczniów klasy 1 b i 1 c prace tematyczne, przedstawiające kury, konie, krowy i świnki są piękną ozdobą klimatycznego kącika.
Wycieczka do Wygonina
Kilka dni temu uczniowie klasy IIIe wrócili z wycieczki do Wygonina. Były to niespełna trzy dni spędzone w otoczeniu pięknej przyrody i przy niezwykle sprzyjającej pogodzie. Czas mijał szybko, bowiem był wypełniony do ostatniej minuty różnorodnymi zajęciami i zabawami. Nie starczyło czasu na nudę! Uśmiechnięci i zadowoleni uczniowie powrócili do swoich domów, by już następnego dnia z zapałem uczestniczyć w zajęciach szkolnych.
20
Zapraszamy do udziału...
Zawody powiatowe w drużynowych biegach przełajowych.
W dniu 09.04.2024 w miejscowości Skórcz odbyły się zawody powiatowe drużynowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły jeden zespół z klasy 4 oraz dwa zespoły z klas 7 i 8 dziewcząt i chłopców. Nasi zawodnicy bardzo dobrze zaprezentowali się w swoich kategoriach i trzykrotnie stawali na pudle. W kategorii chłopców klas czwartych - srebrny medal i tytuł wicemistrza powiatu. Klasy starsze zarówno dziewczęta jak i chłopcy zdobyli bardzo dobre trzecie miejsce w swoich kategoriach biegowych.
Uczniowie którzy brali udział w zawodach:
Z klas czwartych:
Arim Oliwier, Buda Maciej, Chyła Filip, Hejenkowski Jan, Kalwajtys Franciszek, Mielniczek Michał.
Dziewczęta z klas starszych:
Brejska Julia, Cherek Aleksandra, Fabrello Julia, Michałowska Maja, Szatkowska Agata, Wasielewska Zuzanna.
Wśród chłopców starszych z klasy siódmej: Robert Bara ,Tadeusz Rodziewicz, Kacper Wąsik, Sebastian Szamocki, z ósmej klasy: Augustyn Andreaczyk, Artur Kaczmarek, Tymon Rusiewicz.
Opiekunami/ trenerami zespołów byli: pani Weronika Piłat i Andrzej Sinicki.
24
Wizyta w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym
Dnia 12 kwietnia wzięliśmy udział w dniach otwartych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Nasza klasa gościła na Wydziale Farmaceutycznym. Mieliśmy możliwość poznania z bliska jednej z najlepszych uczelni medycznych w Polsce. Spotkaliśmy się ze studentami, posłuchaliśmy wykładowców, wzięliśmy udział w warsztatach i zwiedziliśmy budynki uczelni. W Bistro Młyn czekał na nas przepyszny poczęstunek.
20
Wiosna na rabatach
Nareszcie nastała wiosna! Klasa 3a wysprzątała rabaty po zimowych miesiącach. Zakwitły cebulowe kwiaty, które jesienią sadziliśmy. Mamy żonkile, narcyzy i kolorowe tulipany. Dzieci wygrabiały i wyrywały chwasty. W wolne miejsca posialiśmy kwiaty miododajne. Codziennie z okien obserwujemy zmiany na naszych rabatach i czekamy na kolejne kwiaty i zioła.
10
„Pomoc dla Agaty”
Zespół Szkoły Promującej Zdrowie zorganizował w dniach 3-4 kwietnia 2024r. akcję charytatywną „Pomoc dla Agaty”. Formą pomocy był bufet przekąsek owocowo-słodkich dla społeczności szkolnej, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze względu na urozmaicone wypieki przygotowane przez darczyńców i wolontariuszy. Chętnych osób do niesienia pomocy nie zabrakło, ponieważ akcja zakończyła się powodzeniem. Mamy nadzieję, że dochód w postaci darowizn za oferowane przekąski pomoże w dalszej rehabilitacji naszej uczennicy – Agaty.
Do podziękowań dołączają się także wdzięczni rodzice Agaty Glaza.
9
Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt i chłopców
10.04.2024 r 10 kwietnia 2024 r na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. W rozgrywkach MIMS dziewcząt wystartowały reprezentacje PSP3, PSP8, PSP4 i PSP1.
Wyniki dziewcząt z PSP4:
5-0 z PSP 1
0-0 z PSP 8
1-2 z PSP 3.
Dziewczęta po bardzo zaciętej rywalizacji zajęły ostatecznie trzecie miejsce.
Dziewczęta grały w składzie:
1 Burnicka Pualina
2 Cherek Aleksandra
3 Fabrello Julia
4 Michalska Julia
5 Michałowska Maja
6 Mik Magdalena
7 Ossowska Paulina
8 Rumak Oliwia
9 Stawarz Jagoda
10 Wasielewska Zuzanna
Opiekunem/trenerem zespołu była pani Weronika Piłat.
W rozgrywkach MIMS chłopców wystartowały reprezentacje aż sześciu szkół PSP1, PSP2, PSP3, PSP4, PSP6 i PSP8.
Najlepszą reprezentacją okazało się nasze PSP4.
Wyniki Chłopców:
Chłopcy rywalizowali w grupie z PSP 8 oraz PSP 1. Po dwóch przekonywujących zwycięstwach 4:0 oraz 4:2 wygrali grupę i trafili bezpośrednio do finału, w którym zmierzyli się ze szkołą nr 6 z Żabna.
Po bardzo zaciętym pojedynku wygrali ostatecznie dwa do jednego, chociaż wynik mógł być jeszcze wyższy.
FINAŁ PSP 6 – PSP 4 1:2
Skład zwycięskiego zespołu: Karol Bandemer, Robert Bara, Jakub Jedtka, Artur Kaczmarek, Ksawery Liczywek, Tadeusz Rodziewicz, Antoni Seweryn, Sebastian Szamocki, Kacper Wąsik, Kacper Zając
Opiekun/trener: Andrzej Sinicki
Każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom, medale oraz baton energetyczny.
Chłopcy w niedalekiej przyszłości będą reprezentowali miasto Starogard Gdański na zawodach powiatowych. Trzymamy kciuki !!!
8
Spotkania z rodzicami
Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci
Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci, to święto obchodzone co roku w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena tj. 2 kwietnia.
Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie czytania przez najmłodszych. Przy tej okazji uczniowie klasy 1c mogli zapoznać się z twórczością Andersena, którą można wypożyczyć w naszej bibliotece. Przy użyciu teatrzyku Kamishibai wysłuchali baśni " Brzydkie Kaczątko". Jako, że zabawa, sztuka, czytanie wzbogacają o nową wiedzę uczniowie 1c zmierzyli się z zadaniem narysowania ilustracji do baśni, której wcześniej wysłuchali, a w ramach szlifowania języka angielskiego pod bacznym okiem pani Sary przetłumaczyli tytuł baśni na język angielski. Przyjemne z pożytecznym 😀
4
Konkurs recytatorski "Historia w poezji zapisana"
Biblioteka szkolna z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja ogłasza konkurs recytatorski dla IV - VII "Historia w poezji zapisana"
Regulamin konkursu:
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV - VII.
2. W konkursie mogą wziąć udział 2 osoby z każdej klasy.
3. Każdy uczestnik konkursu przygotowuje jeden wiersz o tematyce historycznej lub patriotycznej.
4. Konkurs odbędzie się 29 kwietnia 2024 r o godz. 10.45 w czytelni biblioteki szkolnej.
5. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 6 maja 2024.
Zapraszamy do udziału w konkursie. Prosimy, aby osoby chętne zgłosiły swój udział w konkursie do dnia 26 kwietnia.
„Zwierzę z recyklingu - podsumowanie”
Seria: zajęcia poznawcze.
Standard I: promocja zdrowia.
Standard II: klimat społeczny w szkole.
20 marca mieliśmy zaszczyt gościć w świetlicy szkolnej wyjątkowych gości – przedstawicieli Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Starogardzie Gdańskim. Uczniowie zapoznali się z działaniami organizacji i po raz kolejny zostali uwrażliwieni na krzywdę zwierząt. Okazją do spotkania było przede wszystkim podsumowanie wyników szkolnego konkursu plastycznego „Zwierzę z recyklingu”, prezentacja prac oraz wręczenie nagród przez Panią Prezes TOZ-u Mariannę Mazurowską oraz Panią Dyrektor Monikę Sengerską.
Wszyscy jesteśmy przekonani, że niesione dobro pozytywnie wpłynie na młodsze pokolenia, a zwierzęta tylko na tym skorzystają.
7
27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru.
Nasza czytelnia biblioteki szkolnej przez moment przeistoczyła się w scenę teatru, na której głównymi aktorami byli uczniowie klasy II c wraz z wychowawcą🙂 Zanim nasi aktorzy odegrali swoje role, to wcześniej wysłuchali informacji na temat teatru, jaką on rolę odgrywa w życiu człowieka oraz byli widzami teatru Kamishibai, w którym "wystawiona" została "Bajka o soli". Na koniec, sami uczniowie i pani Iwona wcielili się w poszczególne role, tworząc spontaniczne przedstawienie opartego na podstawie baśni braci Grimm pt. "Czerwony Kapturek". Trzeba podkreślić, że aktorzy odegrali swoje role wybornie👍👏👍👏
1
Integracja, nauka, zabawa – kulinarna potrawa.
Seria: zajęcia poznawcze.
Seria: zajęcia kreatywne.
Seria: zajęcia praktyczne.
Standard I: promocja zdrowia.
Standard II: klimat społeczny w szkole.
Integracja, nauka, zabawa – kulinarna potrawa.
Wśród tematycznych, cotygodniowych haseł tygodnia, jedno cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród uczestników świetlicy szkolnej, czyli „Tradycje kulinarne w Polsce i na świecie”. Oczywiście podczas tego tygodnia tematyka kulinarna z wykorzystaniem dostępnych elementów i materiałów w świetlicy przyniosła oczekiwane efekty i ciekawe prace. Jednak to praktyczne zajęcia kulinarne zadecydowały o popularności tego tygodnia. Uczniowie mieli okazję zaprezentować się i spróbować swoich sił w dwudniowych praktycznych zajęciach pt. „Dzień chrupiącego tosta” oraz „Dzień a la pizza”. Dzięki licznemu zainteresowaniu uczniów zajęciami kulinarnymi, nabyli oraz udoskonalili niezbędne umiejętności do wykorzystania w życiu codziennym, a przy tym wszyscy doskonale się bawili.
Zapraszamy na debatę.
Uwaga konkurs!
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs dla uczniów klas IV - VIII "Moja prababcia/ mój pradziadek jest bohaterem"
Cele konkursu:
- kształtowanie poczucia dumy z historii własnej rodziny,
- kształtowanie umiejętności łączenia historii lokalnej z historia Polski,
- wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej, regionalnej i narodowej,
- kształtowanie świadomej postawy patriotycznej i obywatelskiej.
Zadanie konkursowe:
Na podstawie wywiadu z bohaterem/ członkami rodziny, dokumentów rodzinnych, zdjęć uczeń prezentuje w wybranej przez siebie formie temat "Moja prababcia/ mój pradziadek jest bohaterem".
Forma pracy ( do wyboru):
- plakat,
lapbook,
- album
Każda praca powinna zawierać opis bohatera (kto?), opis ważnej historii z jego życia (fakt) i miejsce wydarzeń (gdzie?)
Termin:
Gotowe, podpisane prace (imię, nazwisko, klasa) należy składać do końca kwietnia w bibliotece szkolnej.
Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na początku maja.
Pokonkursową wystawę prac będzie można oglądać w bibliotece szkolnej do końca maja. Termin wręczenia nagród zostanie podany w maju.
Zapraszamy.
Uwaga konkurs!
Archiwum Aktualności