Wyniki konkursów biblioteki szkolnej.
29 listopada 2022 r. w bibliotece szkolnej rozstrzygnięto konkursy:
"Bajka zamknięta w pudełku" (klasy I- III)
Nagrody główne przyznano:
- Ivo Gliniecki IC
- Maryna Smirnova IIIB
- Borys Brzeski IIIF
- Tola Drożyńska IC
- Blanka Richter IC
- Wiktoria Bielang IA
- Wyróżniono prace:
- Justyna Walkowska
Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada na całym świecie.
Uczciliśmy więc to święto w atmosferze nauki i zabawy. Było bardzo wesoło!
21
NORDIC WALKING – LISTOPADOWY SPACER SYMPATYKÓW PSP NR 4.
Dnia 20 listopada odbył się kolejny spacer sympatyków PSP Nr4 .
Organizatorem spaceru był Zespół Szkoły Promującej Zdrowie, który zainicjował tym razem rodzinny wypad z kijkami trekkingowymi. Dzięki współpracy oraz sponsoringu „Restauracji K2” z Borzechowa , szkoła otrzymała 9 zestawów potrzebnego sprzętu do wędrówek, które zostały wykorzystane podczas wspólnego spaceru. Sympatycy szkoły mieli okazję skorzystać z pięknej jesienno-zimowej pogody, podziwiając wspólnie najstarszy w Polsce ogród dendrologiczny w Wirtach
„O Makaronach w kilku odsłonach”
Seria: zajęcia dydaktyczne.
Standard I – promocja zdrowia
Standard II - klimat społeczny w szkole.
„O MAKARONACH W KILKU ODSŁONACH” Makaron pod wieloma postaciami i przygotowywany na wiele sposobów gości na stołach u większości ludzi.
O walorach tego produktu, jego składzie, ro
„ŚNIADANIE DAJE MOC” PYSZNE I ZDROWE PASTY KANAPKOWE
Seria: zajęcia dydaktyczne.
Standard I – promocja zdrowia
Standard II - klimat społeczny w szkole.
„ŚNIADANIE DAJE MOC” PYSZNE I ZDROWE PASTY KANAPKOWE Śniadanie to podstawowy posiłek dnia ważny dla każdego człowieka. Przygotowanie zdrowego śniadania dla siebie lub rod
Osiągnięcia naszych uczniów w konkursach przedmiotowych
W ostatnich tygodniach w naszej szkole odbył się szereg konkursów przedmiotowych organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku dla uczniów klas 4-8 .
Ich celem było m.in. rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz pogłębienie wiedzy i umiejętności.
Oto lista uczniów, którzy wykazali się najwyższymi umiejętnościami i zakwalifikowali się do kolejnego, rejonowego etapu konkursu:
Konkurs Ortograficzny pt. DYKTANDO KOCIEWSKIE
17 listopada 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr6 odbył się XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny pt. DYKTANDO KOCIEWSKIE pod patronatem Starosty Powiatu Starogardzkiego.Nasza szkołę reprezentowała uczennica klasy 3e Nela Olejnik. Nela otrzymała wyróżnienie.Gratulujemy i jesteśmy z niej dumni.
Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka”
Od 3 lat nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Projekt ten został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Przekazanie wyprawki czytelniczej uczniom miało charakter uroczysty i odbyło się podczas pasowania na czytelnika.
Pasowanie na czytelnika
W dniach 15 i 16 listopada uczniowie klas I zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki szkolnej.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, posłuchali czytanej przez panią Emilię bajki "Alibaba i 40 rozbójników". Dzieci wspólnie doszły do wniosku, że biblioteka jest sezamem pełnym skarbów. Następnie zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika.
Spotkanie z panem Szymonem Góralczykiem
10 listopada 2022 r. w czytelni miało miejsce spotkanie z panem Szymonem Góralczykiem, bajarzem, opowiadaczem, podróżnikiem i zbieraczem opowieści. Pan Szymon przy dźwiękach bębna zabrał słuchaczy w niezwykłą podróż do krainy baśni, legend i mitów. Między naszym gościem a zgromadzonymi na spotkaniu dziećmi nawiązała się wspaniała relacja. Uczestnicy spotkania z zapartym tchem słuchali bajarza i aktywnie włączali się w jego opowieści. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I e wraz z panią Magdą Drewek oraz dzieci z klas I - III objęte opieką świetlicową wraz z panią Elizą Wojewódką. Dziękujemy panu Szymonowi za przyjęcie naszego zaproszenia i niezwykłe opowieści.
Dzień Postaci z Bajek
7 listopada obchodziliśmy w bibliotece szkolnej Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w wypożyczalni pojawiła się wystawka książek z baśniami, bajkami i bajeczkami. Każdy czytelnik odwiedzający tego dnia bibliotekę brał udział w błyskawicznym quizie "Zgadnij, jaka to postać z bajki". Za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymywały słodkie upominki. Największą popularnością wśród wypożyczających cieszyły się w tym dniu oczywiście książki z bajkami.
Bal Świętych
W oktawie Wszystkich Świętych w naszej szkole odbył się Bal Świętych. Bal rozpoczęliśmy w kościele św. Wojciecha wspólnym śpiewem i modlitwą, następnie przeszliśmy barwnym korowodem, świętych i aniołów przez miasto na hale sportową w naszej szkole, gdzie pod wodzą wodzireja dzieci, rodzice i wszyscy uczestnicy wspólnie się bawili, uczestnicząc w tańcach, śpiewach i różnych animacjach, a kto w trakcie zabawy zgłodniał mógł się posilić zupą dyniową, placuszkami i słodyczami. Serdecznie dziękujemy wszystkich zaangażowanym w organizację tej pięknej inicjatywy.
Udział w warsztatach w gospodarstwie agroturystycznym.
21 października 2022 roku klasy: II A, III B, III C, III D i III E gościły w Zagrodzie Powroty w miejscowości Szerbięcin, by aktywnie uczestniczyć w warsztatach gospodarstwa agroturystycznego. Uczniowie fascynowali się zwierzętami hodowlanymi, a obserwacja ich codziennego życia wyjaśniła wiele mechanizmów występujących w świecie człowieka. Ogrom radości dostarczyła przejażdżka wozem drabniastym , który ciągnęły dwie klacze. Inspiracją dla wielu okazała się jazda w siodle konnym. Dzieci miały możliwość karmienia, dojenia i zapoznania się z codzienną pracą ze zwierzętami gospodarskimi. Ogromnym doświadczeniem okazało się pranie na tarce, mielenie ziarna na mąkę, czy prasowanie żelazkiem z duszą. Obrzędy ludowe zaciekawiły każdego uczestnika wycieczki. Przygoda z wiejskim klimatem zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy wspólnym ognisku. Bliski kontakt z doświadczonymi i bardzo przyja
"Bitwa o plac"
Dnia 28 października klasa 6c stoczyła bitwę o plac. Uczniowie podzieleni na dwie drużyny: chłopców z placu Broni oraz czerwone koszule najpierw utworzyli z ławek i krzeseł dwie fortece. Następnie przygotowali broń – kule z papieru, na których zanotowali pytania do lektury „Chłopcy z placu Broni” F. Molnara.
Akcja "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie".
27 X nasza szkoła brała udział w III Międzynarodowej Edycji VII Ogólnopolskiej Akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Wydarzenie realizowano w ramach Międzynarodowego M-ca Bibliotek Szkolnych oraz Kampanii Społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".
W biciu rekordu w czytaniu na przerwie wzięli udział wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji. Czytano dosłownie wszędzie: w bibliotece, na korytarzach, w salach lekcyjnych, stołówce szkolnej a nawet w sekretariacie i w kuchni.
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Stołówka szkolna
Galeria
brak danych