• „DLA DOBRA ZWIERZĄT”

• 25.03.2022 08:17
        • Seria: zajęcia otwarte. Standard II - klimat społeczny w szkole.

DLA DOBRA ZWIERZĄT”

O tym, że zwierzęta zasługują na godziwe traktowanie wie zapewne każdy człowiek a ich przywiązanie do niego od zawsze stanowi najważniejszą cechę. O przyjaźni człowieka i zwierząt oraz o ich wzajemnej integracji wspominała na zajęciach otwartych w świetlicy szkolnej podczas

Miesiąca Miłośników Zwierząt pani Anna Gawlik.

W ramach tematu”Dla dobra zwierząt” przypomniała najważniejsze cechy przyjaciela zwierząt, a przybliżając postać św. Franciszka i fragmenty jego życiorysu wskazała jak niewiele potrzeba, aby i Pan i jego ukochane Zwierzę po prostu byli szczęśliwi. Formą zajęć były: zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, film dydaktyczny oraz zabawy z historyjką i nutką humoru, który spontanicznie wnosiły dzieci podczas konstruowania fabuły kolejnych opowiastek.

Przedstawiony temat będzie ciągle aktualny, goście-obserwatorzy i dzieci-uczestnicy zajęć byli pochłonięci tematem do reszty, mamy więc nadzieję, że w życiu dokonają tylko dobrych wyborów i będą czynić wszystko co najlepsze dla dobra zwierząt.

• „HEALTHY  BREAKFAST  –  ZDROWE  ŚNIADANIE”
        • „HEALTHY BREAKFAST – ZDROWE ŚNIADANIE”

• 24.03.2022 11:35
        • Seria: zajęcia otwarte. Standard I – promocja zdrowia.

„HEALTHY  BREAKFAST  –  ZDROWE  ŚNIADANIE”

„Czwartki z językiem angielskim” – taki jest cykliczny plan zajęć głównych w świetlicy szkolnej, które prowadzi pani Natalia Wrycza-Tygar.

Tym razem podjęła wyzwanie organizując zajęcia otwarte „Healthy breakfast”o tematyce zdrowego odżywiania, a w szczególności śniadania, oczywiście zapoznając dzieci z tematycznym słownictwem w języku angielskim.

Okazało się, że uczniowie mają zadowalającą wiedzę na temat zdrowego odżywiania, dobór i komponowanie cennych dla zdrowia elementów śniadania bez problemu potrafiły łączyć w jedną całość.  W realizacji tematu pojawiły się wspólne wywody o zdrowym śniadaniu, piosenka, quiz, oraz ciekawostki na temat spożywania śniadań przez Brytyjczyków.

Warto więc przypominać o randze spożywania śniadań jako pozytywnej energii na cały dzień nie tylko 8 listopada podczas ogólnopolskiego święta „Dnia Zdrowego Śniadania” lecz każdego dnia.

• SzPZ - sprawozdanie za rok 2020-2021

• 18.10.2021 16:13
        • Rok szkolny 2020/21 należał do trudnych jeśli chodzi o planowanie działań. Pewne ograniczenia spowodowane przepisami dotyczącymi pandemii wymusiły na szkole ograniczenie działań, zwłaszcza z udziałem akcentów z zewnątrz. Ten fakt można myło jednak zniwelować poprzez realizację działań on-line na platformie Microsoft Teams.

• Nasza książka kucharska!

• 18.10.2021 16:06
        • „Sekrety naszej zdrowej diety”

to zbiór przepisów, które kochamy i polecamy stosować, którymi chcemy dzielić się i wymieniać jako zespół nauczycieli PSP Nr 4 w Starogardzie Gdańskim.