• W KWIETNIU BĄDŹ NIEBIESKI

• 05.04.2023 13:13

W KWIETNIU BĄDŹ NIEBIESKI

W poniedziałek 3 kwietnia, obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przygotowali jeden z symboli autyzmu – puzzle. Pani Iwona Cieślik wraz z Panią Elizą Wojewódką przybliżyła dzieciom temat, czym jest zaburzenie ze spektrum autyzmu oraz jakie są przykłady częstych zachowań u takich osób. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli filmik dotyczący tego jak wspierać oraz starać się ich zrozumieć. Uczniowie wykazali empatię, otwartość i zrozumienie dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wychodząc z zajęć dzieci otrzymały niebieskie serca, które wskazywały na jedność z osobami ze spektrum autyzmu oraz z dumą prezentowały je, wśród społeczności szkolnej.

• ZAGRAJCIE DLA NAS - MUZYCZNE WTORKI

• 20.12.2022 14:04
        • Seria:   zajęcia poznawcze.
          ZAGRAJCIE DLA NAS - MUZYCZNE WTORKI
          Tradycją w świetlicy szkolnej stały się spotkania koncertowe z udziałem uczniów, którzy amatorsko lub profesjonalnie grają na różnych instrumentach. Tutaj prezentowali swój kunszt muzyczny, opowiadali o początkach przygody z instrumentem, prezentowali znane utwory, zachęcali do muzykowania.
          O każdym instrumencie, jego działaniu, genezie i zasadzie funkcjonowania opowiadał przy okazji nauczyciel muzyki w naszej szkole - pan Mariusz Marchewicz, a także sprawował opiekę merytoryczną dla przybyłych muzyków. Zagrali dla nas:
          Antonina Piątkowska – gitara
          Kacper Wąsik – obój
          Szymon Wąsik – klarnet
          Martyna Gołębiowska – saksofon
          Michalina Hryniuk - ukulele
          Wszystkich, chcących prezentować swój talent muzyczny w świetlicy serdecznie zapraszamy
          i do koncertowania zachęcamy.

• „O  Makaronach  w kilku odsłonach”
        • „O Makaronach w kilku odsłonach”

• 22.11.2022 12:02
        • Seria: zajęcia dydaktyczne.
          Standard I – promocja zdrowia
          Standard II - klimat społeczny w szkole.

„O  MAKARONACH  W  KILKU  ODSŁONACH”

Makaron pod wieloma postaciami i przygotowywany na wiele sposobów gości na stołach u większości ludzi.
           O walorach tego produktu, jego składzie, rodzajach, jakości, kształtach zgodziły się opowiedzieć zaproszone do świetlicy: koordynator SzPZ - pani Magdalena Miloch oraz intendent naszej szkoły - pani Michalina Kitowska.
           Tematycznie przygotowana prezentacja multimedialna, makaronowa wystawa oraz ciekawe opowieści o genezie makaronu zachęcały do słuchania i zadawania pytań.
           Wśród uczestników świetlicy gościła także klasa III c wraz z wychowawczynią, a całości pokazu przyglądali się zaproszeni goście. Po prezentacji wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o makaronach a chętni degustowali przygotowany odpowiednio makaron razowy.
           Było bardzo ciekawie.

•  „ŚNIADANIE  DAJE  MOC” PYSZNE  I  ZDROWE  PASTY  KANAPKOWE
        • „ŚNIADANIE DAJE MOC” PYSZNE I ZDROWE PASTY KANAPKOWE

• 22.11.2022 12:02
        • Seria: zajęcia dydaktyczne.
          Standard I – promocja zdrowia
          Standard II - klimat społeczny w szkole.

„ŚNIADANIE  DAJE  MOC” PYSZNE  I  ZDROWE  PASTY  KANAPKOWE

Śniadanie to podstawowy posiłek dnia ważny dla każdego człowieka. Przygotowanie zdrowego śniadania dla siebie lub rodziny wiąże się z przeznaczeniem czasu, ale dla zdrowia warto taki czas przeznaczyć.
           W  święto „Dzień zdrowego śniadania” uczestnikom świetlicy nauczyciele zaprezentowali jedną z form zdrowego śniadania  czyli pasty kanapkowe. Moda na komponowanie zdrowych, kolorowych i przede wszystkim pysznych past kanapkowych to kolejny sygnał że warto zainteresować się tym tematem. Oprócz past kanapkowych prezentowaliśmy praktyczne i nietrudne sposoby wykonywania tej formy posiłku. Uczestnicy świetlicy mieli mnóstwo pytań do tego tematu, a po spotkaniu była okazja do degustacji i oceny z punktu widzenia młodego uczestnika zajęć. Całej uroczystości przyglądali się zaproszeni goście, którzy uchylili rąbka tajemnicy na temat własnoręcznie przygotowywanych past dla siebie i swoich najbliższych.
           Zachęcamy do kulinarnej przygody, czyli wykonywania oraz degustowania własnych past kanapkowych.

• „JESIENNY SPACER SYMPATYKÓW PSP4 Z NORDIC WALKING”

• 19.10.2022 10:27
        • Seria:zajęcia poznawcze.

Standard II: klimat społeczny społeczności szkolnej

„JESIENNY SPACER SYMPATYKÓW PSP4 Z NORDIC WALKING”
          Dnia 10.10.2022 Zespół Szkoły Promującej Zdrowie zorganizował wspólny, godzinny spacer z kijkami trekkingowymi dla sympatyków PSP Nr 4 „Jesienny Nordic Walking z PSP Nr4”. W akcji wzięli udział wszyscy, którzy chcieli w tym dniu po prostu wspólnie pospacerować, z pożytkiem dla zdrowia i satysfakcji osobistej. Część sympatyków naszej szkoły zabrała ze sobą znajomych i rodzinę. W ten sposób uzbierała się grupa wielopokoleniowa, 24- osobowa.
           Zaszczytem dla nas był udział Pani Reginy Sikorskiej, która na co dzień organizuje wyjścia Nordic walking w SCK.
          Przed spacerem wszyscy brali udział w krótkiej rozgrzewce przed budynkiem szkoły, którą prowadziła koordynator akcji, nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole, instruktor nordic walking Pani Magdalena Miloch.
          Jesienna aura sprzyjała inicjatywie, więc wszyscy zadowoleni wspólnie przemaszerowali zaplanowaną wcześniej trasę, która przebiegała chodnikiem między innymi wzdłuż: Os. Kopernika, ul. Reymonta, ul. Armii Krajowej, ul. Pelplińskiej, ul. Kopernika, os. Szumana.
          Na zakończenie akcji chętne osoby udały się do szkoły na zdrowy poczęstunek .
           Wszyscy sympatycy już się nie mogą doczekać kolejnych spacerów , które na pewno odbędą się w niedługim czasie. Planujemy zimowy, wiosenny, letni i leśny spacer nordic walking, na który już zapraszamy wszystkich zainteresowanych a zwłaszcza sympatyków PSP 4.