• Chwila z muzyką

• 01.12.2023 11:15

Chwila z muzyką:
          czas na klarnet.

W muzyczny, środowy poranek w świetlicy rozbrzmiały dźwięki klarnetu.
           Z takim koncertem przywitał uczestników  Szymon z klasy IVa, wykonując kilka utworów muzycznych, a podczas pogadanki omawiał zasady gry na przedstawionym instrumencie oraz historię i początki swojej dwuletniej nauki.
          Takie koncerty są zawsze mile widziane w świetlicy i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych chętnych gości, gotowych zaprezentować swoje hobby.

• Porozmawiajmy o jabłku

• 01.12.2023 11:01
        • Seria: zajęcia poznawcze.
          Standard  I: promocja zdrowia

Porozmawiajmy o jabłku

Jabłka, jako owoce najczęściej towarzyszące dzieciom w śniadaniówkach, jako zdrowa przekąska zasługują na szczególne uznanie. Uczestnikom świetlicy przedstawione zostały na prezentacji multimedialnej rodzaje i odmiany najbardziej popularnych i najczęściej dostępnych jabłek w Polsce.
          Do zadań praktycznych należała nauka obierania jabłka ze skórki,  które posłużyły jako dodatek do wykonanych i degustowanych gofrów z odrobiną cynamonu.
           Temat dopełniały prace plastyczne z jabłkiem w roli głównej.

• Plany SzPZ na rok szkolny 23/24

• 27.11.2023 09:18
        • Rok szkolny 2023/24

Planowanie działań w roku szkolnym 2023/24 będzie realizowane na podstawie standardów Szkoły Promującej Zdrowie:

Standard pierwszy - Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań.

Standard drugi - Klimat społeczny sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.

Założeniem programu „Szkoły Promującej Zdrowie” jest promowanie zdrowia i propagowanie zdrowego stylu życia, nabywanie doświadczeń i integrowanie w imię zasad zdrowotności całej społeczności szkolnej.
          Wszelkie działania i zadania dydaktyczne jak i wychowawcze do realizacji w ramach programu będą skupiały się wokół obowiązujących do tej pory standardów: I i II zgodnych z wytycznymi programu SzPZ.

Do planowanych zadań na bieżący rok szkolny można założyć:
          • Dzień Zdrowego Śniadania czyli „Śniadanie daje moc”
          • Dzień jabłka – porozmawiajmy o jabłku!
          • Spotkania muzyczne – posłuchajmy!
          • Turniej wiedzy owocowo-warzywnej dla klas IV
          • Organizowanie wystawek, gazetek ściennych zgodnie z ideą programu
          • Spotkanie z kucharzem pt „Kuchnia bez tajemnic”
          • Zajęcia otwarte: do każdej potrawy potrzebne są przyprawy.
          • Przeprowadzenie ewaluacji dla potrzeb programu
          • Szkolny Konkurs plastyczny dla klas I-III „Sportowo i zdrowo”
          • Mam chęć na makaron – prezentacja tematu dla potrzeb programu
          • Organizacja integracyjnej wyprawy fotograficznej – warsztaty fotograficzne w terenie
          • Organizacja integracyjnego Rajdu Rowerowego dla pracowników szkoły
          • Planowane spacery Nordic Walking dla społeczności szkolnej

• SZKOLNY  KONKURS  UKŁADANIA  KOSTKI  RUBIKA  NA  CZAS

• 21.06.2023 17:01
        • Seria: zajęcia edukacyjne

SZKOLNY  KONKURS  UKŁADANIA  KOSTKI  RUBIKA  NA  CZAS

Szkolny konkurs układania kostki Rubika na czas co roku skupia grono uczniów cieszących się znajomością metod układania,
          wśród uczniów całej szkoły to tylko niewielka grupa uczniów, zatem każdy z nich czuje się jak zwycięzca.
           W miarę możliwości organizowany jest w świetlicy szkolnej, a nauczyciele świetlicy są organizatorami tego przedsięwzięcia.
          W konkursie uczestniczą uczniowie, którzy opanowali różne techniki, liczy się całościowe ułożenie i oczywiście czas.
           Możliwość podziwiania uczestników konkursu, to oczywiście wielki podziw.
           Brawo!

• SPOTKANIE PRZY HERBATCE – ZAJĘCIE OTWARTE

• 20.06.2023 15:19

SPOTKANIE PRZY HERBATCE – ZAJĘCIE OTWARTE

Herbata jest popularnym napojem większości ludzi na świecie.
           O walorach herbaty postanowili opowiedzieć nauczyciele świetlicy podczas zajęć otwartych „Spotkanie przy herbatce”.
          Tematyka opierała się o genezę i kulturę picia herbaty, rodzaje herbat, naczynia i sposoby parzenia herbaty.
          Z tej wyjątkowej okazji panie prowadzące wystąpiły w strojach kolorystycznie dobranych do tematu: czyli herbatka czarna i herbatka zielona. W sali unosił się aromat herbaty, a na stole królowały popularne dodatki do herbatki.
          Pod koniec zajęć uczniowie wykonali prace plastyczne z wykorzystaniem zaparzonych saszetek herbaty.