• Piłka nożna sposobem na wolny czas

• 17.01.2024 09:06

Piłka nożna sposobem na wolny czas

O piłce nożnej można mówić stale, ale najlepiej po prostu w nią grać. Do takich działań zachęcała nas Magdalena -  uczennica klasy VIII a, która  gościła w świetlicy szkolnej jako przedstawiciel klubu Beniaminek 03, w którym trenuje już od wielu lat. Całe spotkanie miało charakter warsztatów, wraz z przygotowaniem konkursu i quizu ogólnej wiedzy o piłce nożnej. Dla ciekawych tej dyscypliny nasz gość odpowiadał na wszelkie dotyczące tematu pytania, zapraszając i zachęcając do wstąpienia w szeregi klubu sportowego, a także indywidualnego trenowania.

• Muzycznie - świątecznie

• 29.12.2023 10:20

Świątecznie - muzycznie

We wtorek, 19 grudnia w świetlicy szkolnej, można było posłuchać instrumentalnych wersji kolęd i pastorałek, w wykonaniu zaproszonych gości: Kacpra z klasy VIIa z wykorzystaniem saksofonu oraz Vanessy i Aleksandra z klasy VIe z wykorzystaniem gitar. Taki świąteczny koncert to okazja do przybliżenia nastroju świąt, do przypomnienia tradycji świąt, ale przede wszystkim do podziwiania talentu muzycznego uczniów, poszanowania wyboru jakiego dokonali ucząc się gry na instrumencie. Uczestnicy zajęć mieli okazję do zadawania tematycznych pytań zarówno do muzykujących uczniów jak i do nauczyciela prowadzącego zajęcia, pana Mariusza Marchewicza.

• Chwila dla misia.

• 11.12.2023 11:59
          Seria: zajęcia kreatywne.
          Standard I: promocja zdrowia.

Chwila dla Misia
          Światowy Dzień Pluszowego Misia zawsze inspiruje uczestników świetlicy do przedstawiania wizerunku Misia na wiele sposobów. Do dyspozycji ulubionych układanek i mozaik wśród uczniów należą: kolorowe pinezki, porcelanowe kamyczki, nakładane koraliki. Jednak ponad wszystko uczestnicy świetlicy preferują konstruowanie z wszelkiego rodzaju klocków dostępnych w naszej świetlicy.
        • Śniadanie daje moc

• 01.12.2023 11:44

„Śniadanie daje moc” - świetlicowe, pomysłowe wariacje

Każdego roku, staramy się przypomnieć uczniom o ważności spożywania śniadania jako pierwszym posiłku w ciągu dnia. Od najmłodszych lat dzieci chętnie pomagają w planowaniu i komponowaniu wspólnych posiłków rodzinnych. Są świadomi potrzeby zdrowego odżywiania. W świetlicy w ramach programu „Śniadanie daje moc”odbyły się pogadanki oraz zajęcia kulinarne pokazowe a potem degustacja. Tym razem pani Eliza Wojewódka podczas zajęć prezentowała kompozycje i propozycje śniadań na ciepło. Niesamowity aromat niósł się po całej świetlicy, a uczniowie mogli poczęstować się zdrową przekąską przygotowaną pod czujnym okiem nauczycielek.

• „Niepodległość - pamiętamy”

• 01.12.2023 11:33

„Niepodległość - pamiętamy”

Lekcje o odzyskaniu  niepodległości przez Polskę mają miejsce także w świetlicy szkolnej.
          Uczniowie chętnie słuchają opowieści i pogadanek o tamtym trudnym dla Polski czasie, a mozaiki, układanki oraz klocki wykorzystywane są w nietypowych technikach do eksponowania symboli narodowych i dają wyraz przywiązania oraz szacunku dla ojczyzny.