• KTO SOKI PIJE, TEN DŁUGO ŻYJE!

• 08.04.2020 19:45
      • 9 marca uczniowie klasy 2e przyrządzali soki owocowo-warzywne oraz desery jogurtowe.
      • Soki mają kluczowe znaczenie dla prawidłowej pracy i rozwoju naszego organizmu. Te zrobione własnoręcznie są najzdrowsze, ponieważ nie zawierają dodatku cukru, sztucznych barwników i konserwantów. Dostarczają wielu cennych witamin oraz makro i mikroelementów, dlatego uodparniają organizm na choroby i dają mnóstwo energii. Natomiast desery jogurtowe zawierają żywe kultury bakterii, przez co wspomagają pracę jelit.

Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk dzieci zabrały się do pracy. Nasze soki powstawały głównie na bazie marchewek i jabłek, natomiast do deserów przydały się jogurty naturalne, nasiona Chia i inne owoce m.in. kiwi, pomarańcze, truskawki i banany.

Uczniowie przekonali się, że warzywa i owoce w postaci soków oraz jogurty naturalne ze zdrowymi dodatkami są przepyszne. Miejmy nadzieję, że na stałe wprowadzą je do swoich jadłospisów.

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ