Podziękowanie
Akcja BOHATERON
Pasowanie uczniów klas I na czytelników
W tygodniu poprzedzającym ferie zimowe bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klas I. Panie Emilka, Beata i Bogusia opowiedziały dzieciom w jaki sposób funkcjonuje biblioteka w naszej szkole. Pani Beata przeczytała dzieciom książeczkę Lecha Konopińskiego "Wśród książeczek w bibliotece". Dzieci poznały "Kodeks czytelnika" i dowiedziały się w jaki sposób należy traktować książki wypożyczone z biblioteki. Złożyły uroczystą obietnicę rozpoczynającą się od słów: "My uczniowie pierwszej klasy Tobie, książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy..." i stały się od tego momentu pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Każdy uczeń pierwszej klasy otrzymał w prezencie "wyprawkę czytelniczą", w skład której weszły książka dla dziecka "Pierwsze abecadło", broszura informacyjna dla rodziców "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" oraz kreatywny alfabet. Materiały te zostały przekazane nieodpłatnie szkole przez fundację Mała Książka, Wielki Człowiek. Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały piosenki promującej kampanię "Mała książka, wielki człowiek" w wykonaniu Mietka Szcześniaka.
13
Artystyczne talenty...
W grudniu i styczniu klasy realizowały lekcje w formie online, a obecnie klasy 4 mają lekcje stacjonarne. Nie przeszkadza to realizować ciekawych projektów, wykorzystujących różnorakie techniki, materiały oraz kreatywność. Od pomysłu do realizacji daleka droga, ale nasi uczniowie wykazują się dużą pomysłowością przy ich realizacji.
Z okazji zbliżających się Walentynek, uczniowie realizowali prace wykorzystujące motyw serca. Różną się między sobą, ze względu na stopień trudności wykonania. Przy ich realizacji mogli się wykazać nie tylko znajomością metod i technik plastycznych, ale również kreatywnością, a nawet poczuciem humoru.
Ze względu na czas zimowy, uczniowie klas 4-5 wykonywali ciepłe, zimowe sweterki dla papierowych milusińskich, a klasy 6 wykonały mini- ogródek zamknięty w plastikowej butelce. Wykorzystali przy niej materiały z recyklingu.
Niedługo idziemy na ferie, na zimowy odpoczynek. Życzę wszystkim udanego odpoczynku, śniegu pod nartami oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
68
Karnawał, karnawał...
Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy.
W środę 3 lutego 2022r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas I-III. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele pozytywnych emocji i wrażeń. Sale lekcyjne wyglądały inaczej niż na co dzień. Udekorowane kolorową bibułą, balonami i światełkami zachęcały do wesołej zabawy. Uczniowie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Wszyscy bawili się doskonale. Zapraszamy do galerii zdjęć.
56
Pasje, talenty, zainteresowania...
Pragniemy zaprezentować talenty oraz pasje naszych uczniów szerszemu gronu, w tym celu publikujemy prace wszystkich tych, którzy chcą sie nimi podzielić.
W tym artykule zapraszamy do zapoznania się z efektami pracy Lubomyra Poliatevycha, ucznia klasy 6B, którego wielką pasją jest układanie puzzli.
Lubomyr bardzo dobrze radzi sobie nawet z tymi najbardziej wymagającymi (kilka tysiecy elementów!), a efekty robią niesamowite wrażenie.
Zapraszamy do galerii prac ucznia i zachęcamy do prezentowania swoich zainteresowań, talentów i pasji :)
Liga zadaniowa - Zdolni z Pomorza
Jak co roku, tak i w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursach Ligi Zadaniowej z projektu Zdolni z Pomorza. Etap szkolny odbywał się w dniach 26.10-28.10.2021 i nasi uczniowie brali udział w konkursach z następujących przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, matematyka, kompetencje społeczne.
Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:
z biologii- Lena Pyryt kl.8b, Mateusz Rogiński kl.8a
chemii- Lena Pyryt kl.8b
fizyki- Maksymilian Krzykowski kl.8e
matematyki- Mateusz Rogiński kl.8a
kompetencji społecznych- Natalia Mokwa kl.8c, Lena Pyryt kl.8b
W etapie powiatowym uczniowie zmagali się z zadaniami, które musieli wykonać sami, a łatwe nie były. Ogłoszenie wyników etapu powiatowego miało miejsce 21.01.2022. Awans do etapu wojewódzkiego i tym samym tytuł laureata powiatowego otrzymali:
Z biologii I miejsce Lena Pyryt kl.8b, II miejsce Mateusz Rogiński kl.8a
Z chemii I miejsce Lena Pyryt
Z fizyki II miejsce Maksymilian Kosiedowski kl.8e
Z kompetencji społecznych II miejsce Lena Pyryt kl.8b, III miejsce Natalia Mokwa kl.8c
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Rozstrzygnięcie konkursu językowego pt. „KARTKA BOŻONARODZENIOWA”.
W styczniu został rozstrzygnięty szkolny konkurs językowy pt. „KARTKA BOŻONARODZENIOWA”. Konkurs miał na celu rozwijanie wyobraźni, pobudzanie aktywności twórczej oraz wzbudzanie zainteresowania językiem obcym.
W konkursie wzięło udział 41 uczniów z klas IV-VIII. Zadaniem uczestników było przedstawienie nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia w postaci kartki świątecznej wraz z umieszczonymi na niej życzeniami w języku obcym.
Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców: Zofia Bakuła, Magdalena Rezmer, Nina Cejrowska, Agata Warmbier, Milena Czech, Antoni Seweryn, Dominika Bator, Iwo Szczepański, Patrycja Wąsik.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.
Gratulujemy!
Organizatorki
Alicja Kaczyńska i Joanna Woźniak
Pamiątki dla babć i dziadków.
Z okazji dnia Babci i Dziadka uczniowie naszej szkoły, w ramach lekcji plastyki, wykonali własnoręcnie pamiatki, które wraz z życzeniami przekazali swoim babciom i dziadkom.
Dzień Babci i Dziadka w bibliotece szkolnej.
21 stycznia z okazji dnia Babci i Dziadka na spotkanie do biblioteki szkolnej zaprosiliśmy klasę II a. Książkę Anny Czerwińskiej - Rydel "Moja babcia kocha Chopina" czytały dzieciom babcie: pani Hania Prusiecka - babcia Borysa i pani Ewa Kajzer - babcia Maksia. Dzieci miały również okazję posłuchać utworów Fryderyka Chopina. Dziękujemy bardzo paniom: Ewie i Hani oraz pani Joli za ciekawie przeprowadzone zajęcia.
Klasa 1e w Galerii "A"
21 stycznia uczniowie klasy 1e wraz z wychowawcą wybrali się do Galerii "A" mieszczącej się w Starogardzkim Centrum Kultury, aby obejrzeć wystawę obrazów przedstawiających najpopularniejszą w Polsce górę- Giewont. Podczas podziwiania niepełna stu dzieł dzieci miały okazję zaobserwować różnorodność użytych technik malarskich i pomysłów artystów na przedstawienie krajobrazu górskiego. Wizyta w galerii to doskonała okazja do obcowania ze sztuką i budowania u dzieci wrażliwości w postrzeganiu otaczającego je świata. Poza tym jest to ogromna przyjemność podziwiać obrazy ukazujące góry w tak fascynujący i różnorodny sposób.
1
Paczuszka dla maluszka
W dniach od 28 grudnia 2021 r. do 6 stycznia 2022 r. trwała akcja Fundacji Małych Stópek pt. „Paczuszka dla maluszka”, w której nasza szkoła brała czynny udział . Zbiórka spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów i pracowników naszej szkoły. Zebraliśmy wiele artykułów , które bez wątpienia ucieszą podopiecznych Fundacji. Najaktywniejszą klasą w tym przedsięwzięciu okazali się wychowankowie p. Joanny Stylo - klasa V e. Serdecznie dziękujemy każdemu, kto dołożył swoją „cegiełkę” w tej akcji. Pamietajmy, że dobro zawsze powraca Dziękujemy również zespołowi katechetycznemu oraz naszym szkolnym wolontariuszom, bez których przeprowadzenie tej akcji byłoby niemożliwe .
1
Inspiracje malarskie
W roku szkolnym 2021/2022 pracujemy najczęściej stacjonarnie.
Niestety, z powodu pandemii, często musimy porozumiewać się zdalnie. Staramy się wykorzystywać zdobytą już wiedzę i umiejętności w naszych pracach. Poznajemy nowe techniki, aby urozmaicić nasze prace. Uczniowie klas 4-7 wykonywali różnorakie prace. Wykorzystywali różne materiały, wykazywali się dużą kreatywnością, dlatego prace są takie ciekawe...
W tym semestrze inspirowaliśmy się twórczością Vincenta van Gogha.
Uczniowie wykonywali swoje wersje znanych dzieł tego malarza. Mieli przy tym świetną zabawę.
Wesołych świąt
Biblioteczne kolędowanie
14 grudnia na tradycyjne spotkanie przedświąteczne ze śpiewaniem kolęd zaprosiliśmy do biblioteki szkolnej klasę IV e wraz z wychowawcą - panią Justyną Belicką. Dzieci bardzo chętnie włączyły się we wspólne śpiewanie kolęd. Miały też okazję posłuchać opowiadania na motywach "Opowieści wigilijnej", które przeczytała im pani Justyna. Gościem honorowym spotkania była pani Beata Komorowska, która jest "dobrym duchem" biblioteki i mimo, że już u nas nie pracuje, służy nam cały czas dobrą radą i pomocą. O oprawę muzyczną spotkania zadbała pani Beata Samulska.
5
Zdolni młodzi...
Laureaci Kociewskiego konkursu plastyczno-fotograficznego dla dzieci i młodzieży Krajobraz Kociewia - tradycje i współczesność:
Anotni Nowak kl. II e, Helena Korneluk kl. II d, Patrycja Engler kl. II d, Kevin Literski kl. II e, Nadia Badzioch kl. II d oraz Natalia Owsik kl. II e
WIRTUALNIE BIEGAMY DLA KOBIET
W sobotę 11 grudnia uczniowie klasy 5e wraz z rodzicami oraz wychowawcą, panią Joanną Stylo, wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno - społecznym „Wirtualnie biegamy dla Kobiet”. Celem akcji jest kształtowanie postaw społecznych u dzieci, uświadomienie im obecności osób chorujących na raka w ich najbliższym otoczeniu, tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych osób, integracja oddziałów szkolnych, propagowanie zdrowego stylu życia oraz współpraca nauczyciela i dzieci z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju.
Uczestnicy biegu przebyli trasę: Starogardzkie Centrum Kultury – Grodzisko Owidz – Starogardzkie Centrum Kultury, pokonując wspólnie dystans ponad 160 km i zrobili łącznie 210.000 kroków. Wszyscy byli pełni entuzjazmu, podczas przerwy na odpoczynek w Grodzisku była bitwa na śnieżki i zabawy na śniegu, a uczestnicy zgodnie stwierdzili, że akcja była w 100% udana.
Uczniowie klasy 5e wraz z wychowawcą zachęcają pozostałe klasy do wzięcia udziału w tym projekcie – przy okazji świetnej zabawy oraz integracji można zrobić coś dobrego dla innych, więc do dzieła!
Podziękowania dla pani Aliny Jeleń za pomoc w zorganizowaniu spotkania i zachęceniu rodziców do udziału w tym wydarzeniu.
II E i spotkanie z Mikołajem
Do klasy II E zawitał Mikołaj w towarzystwie miłych elfów. Dzieci otrzymały upominki. Było sympatycznie i świątecznie.
15
Mikołajki w bibliotece
W poniedziałek 6 grudnia z okazji mikołajek zaprosiliśmy do biblioteki szkolnej klasę 3a. Postać św. Mikołaja przybliżył dzieciom pan Karol Szarmański. Pan Karol przeczytał również uczniom książkę "Jak pracuje święty Mikołaj". Dzieci miały okazję obejrzeć znajdujące się w czytelni wystawki: "Historia choinki" i "Symbolika świąt Bożego Narodzenia". Na zakończenie spotkania otrzymały słodki upominek od św. Mikołaja. Dziękujemy panu Karolowi za za przyjęcie zaproszenia i ciekawe zajęcia. Wszystkie dzieci zapraszamy do biblioteki po książeczki o tematyce świątecznej.
Archiwum Aktualności