21 marca świętowaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Z tej okazji klasa 2e pracowała metodą stacji zadaniowych. Taki sposób ćwiczeń kształtował w uczniach poczucie sprawczości i aktywizował do działania. Przygotowane różnorodne zadania były dla uczniów świetną okazją do doskonalenia technik szkolnych, umiejętności manualnych, koordynacji wzrokowo- ruchowej, orientacji przestrzennej, logicznego myślenia i kreatywności. Nie zabrakło też pierwszego wiosennego spaceru w celu aktywnego poszukiwania oznak wiosny.
Na tropie wiosny
- 19
Ogólnopolski Konkurs Czytelniczo-Fotograficzny „Moja ulubiona książka w cyfrowej odsłonie”
Dzień dobry!
Przekazujemy informację o Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczo-Fotograficznym „Moja ulubiona książka w cyfrowej odsłonie”,
zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ostrołęce.
Zadanie konkursowe polega na samodzielnym wykonaniu fotografii cyfrowej, promującej ulubioną książkę.
Cele konkursu są następujące:
- upowszechnianie i popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci;
- rozwijanie zainteresowań czytelniczych i fotograficznych uczniów;
- doskonalenie umiejętności w zakresie wykorzystania sprzętu fotograficznego oraz cyfrowej edycji zdjęć;
- popularyzacja fotografii jako aktywnej i twórczej formy spędzania wolnego czasu,
- rozwijanie wyobraźni, kreatywności i inwencji twórczej.
Regulamin oraz karta zgłoszenia uczestnictwa są dostępne na stronie:
http://bp.ostroleka.pl/2023/03/10/konkurs-12/
Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!
Emilia Jetka, Bogusława Bałdzikowska
" W oczekiwaniu na wiosnę".
Uczniowie z niecierpliwością oczekują wiosny, słońca i możliwości spędzania przerw na powietrzu. Żeby umilić ten czas uczniowie klas 4-5 wykonywali na plastyce prace o tematyce wiosennej. "Brzozy" - kolaż oraz "Wiosenny kwiat" - wydzieranka, to motywy przewodnie prac. Dodatkowo, kilka klas 4 - 6 wykonało prace o wiośnie, które biorą udział w wiosennym konkursie. Prezentuję kilka prac, pokazujących artystyczne zdolności naszych uczniów.
Konkurs „Zwierzęta z naszych lasów”.
W lutym odbył się plastyczny konkurs przyrodniczy dla klas 1-3 pt. „Zwierzęta z naszych lasów”. Zainteresowanie tematyką przyrodniczą wśród dzieci jest ogromne, dlatego też otrzymaliśmy bardzo dużo prac. Wszystkie były pięknie i bardzo starannie wykonane . Dlatego chciałybyśmy podziękować wszystkim uczestnikom. Macie ogromny talent! Musiałyśmy jednak nagrodzić tylko kilka wyjątkowych prac.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce : Konrad Jakusz – Gostomski kl. 1d
II miejsce: Nela Olejnik kl. 3e
III miejsce: Natan Burkowski kl. 2d
Wyróżnienia otrzymali:
Zofia Burczyk kl. 1b
Natalia Owsik kl. 3e
Agnieszka Głodny kl. 2d.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych!
Organizatorzy konkursu : Iwona Szwoch i Patrycja Zieman4
Spotkanie z przyrodnikiem - panem Marcinem Kostrzyńskim.
Dnia 24 lutego po raz drugi w naszej szkole gościł Pan Marcin Kostrzyński, autor książek, przyrodnik, filmowiec i edukator. Pan Marcin jest także youtuberem, który od kilku lat prowadzi swój kanał „ Marcin z lasu” , pokazuje tam autorskie filmy, nagrane w etyczny sposób , gwarantujący bezpieczeństwo podpatrywanych zwierząt leśnych . Na spotkaniu pan Marcin opowiedział niezwykłe historie ze swojego leśnego życia. W spotkaniu wzięło udział prawie 400 uczniów z klas 1-8. „Marcin z lasu” miał bardzo pracowity dzień w naszej szkole, ale jak sam powiedział, tak ciepłego przyjęcia nie miał w żadnej placówce i z chęcią zawita do nas kolejny raz.;) Dzieci również były zachwycone opowieściami i zafascynowane prezentowanymi filmami.
Bardzo zachęcamy do subskrypcji kanału Marcina z lasu.
Spotkanie dobyło się przy współpracy świetlicy szkolnej i biblioteki.
14
ZBIÓRKA ZAKRĘTEK
W tym tygodniu, w czwartek i piątek 16 i 17 marca zostanie w naszej szkole przeprowadzona zbiórka zakrętek. Wolontariusze będą je zbierać od godziny 7.30 w obu wejściach szkoły, ponadto na 5 lekcji odwiedzą wszystkie klasy, które będą w te dni rozpoczynały lekcje o późniejszej godzinie. Zbiórką pragniemy wspomóc rehabilitację absolwentki naszej szkoły.
Z góry dziękujemy za właczenie się do akcji.
Literatura jest kobietą
8 marca biblioteka szkolna przygotowała wystawkę książek w nawiązaniu do Dnia Kobiet, zachęcając do korzystania z księgozbiorów biblioteki każdego dnia nie tylko od święta.
Bo przecież literatura jest piękna ;)
2
Pakiet książek dla naszych uczniów z Ukrainy.
Dziękujemy Fundacji Powszechnego Czytania za pakiet książek dla naszych uczniów z Ukrainy. Otrzymaliśmy od Fundacji 50 książek w języku angielskim i 10 książek w języku ukraińskim ( 5 książeczek to bajki dwujęzyczne polsko - ukraińskie) oraz ukraińskie wydanie książki cegiełki „Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie”. Książki można już wypożyczać. Zapraszamy do biblioteki!
4
Od projektu do efektu.
1 marca uczniowie 5B na zajęciach z wychowawcą p. Lucyną Polachowską, kształcili umiejętność budowania z klocków Skribot w ramach projektu Laboratoria przyszłości., a następnie kreatywni twórcy zaprezentowali efekty swojej pracy.
14
Profesorek Wodorek w PSP 4
23 lutego gościliśmy w naszej szkole Teatr Objazdowy Pomaranczowy Cylinder, który w spektaklu "Profesorek Wodorek i Superbohaterowie" poruszył tematyke dotyczącą higieny osobistej, palenia papierosów, zagrożenia ze strony bakterii i wirusów. Uczniowie kl. IV i V aktywnie uczestniczyli w spektaklu.
Oto mały skrót tego wydarzenia.
Spektakl „Koziołek Matołek”.
Uczniowie klasy IV „a” z paniami Lucyną Radtke i Mariolą Ross-Peplińską w elbląskim Teatrze im Aleksandra Sewruka. Uczniowie obejrzeli radosny spektakl z wartką akcją, kolorowymi kostiumami i wesołymi piosenkami. Spektakl „Koziołek Matołek” przeniósł nas w przyjazny, bajkowy świat niezwykłych przygód. Napisana prawie 80 lat temu, ale ciągle popularna i uwielbiana bajka Kornela Makuszyńskiego z telewizyjnych ekranów przeniosła się do teatru. Sympatyczny bohater wyrusza w drogę do rodzinnego Pacanowa, gdzie kują kozy. Przemierzając świat, odwiedza egzotyczne kraje i przeżywa wiele ciekawych, śmiesznych i niejednokrotnie groźnych przygód. Ulubieniec dzieci, łatwowierny Matołek, dzięki swoim przyjaciołom zawsze wyjdzie cało z każdej opresji.
9
Chemiczne Laboratoria Przyszłości
W dniu 20.02. 2023 odbyły się zajęcia z chemii z wykorzystaniem gogli VR. Uczniowie mieli możliwość obserwować planetarne modele atomów.
4
Śladami Wielkich Mistrzów
Nowa galeria Śladami Wielkich Mistrzów.
5
Pokażmy wsparcie dla Ukrainy
Karnawału czas.
Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W środę 8 lutego 2023 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele pozytywnych emocji i wrażeń. Uczniowie licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów wszyscy bawili się doskonale.
1
Projektujemy...
Prace walentynkowe
Nowa galeria - Prace walentynkowe!
7
REKRUTACJA
W zakładce REKRUTACJA zostały umieszczone informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2023/2024
Jak karnawał to zabawa!
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
W ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI nasza szkoła otrzymała zestawy do robotyki SkriBot pozwalające na samodzielne stworzenie robota edukacyjnego krok po kroku. Zestaw ten daje możliwość poznania podstaw mechaniki i elektroniki, rozwija kreatywność i umiejętności logicznego myślenia. Nasi uczniowie Kuba i Mateusz z klasy 6c, Olaf z 8c oraz Adam i Kacper z 5b mieli możliwość samodzielnie zbudować model robota, zaprogramować go i przetestować jego działanie. Zobaczcie jak się przy tym bawili
1
Archiwum Aktualności