• BEZPIECZNIE do CELU

• 19.10.2022 10:27

BEZPIECZNIE do CELU

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest sprawą priorytetową.
          W jaki sposób bezpiecznie i z korzyścią dla zdrowia używać ulubionych gadżetów sportowych opowiadał i przypominał pan Tomasz Kłos, który każdego roku przeprowadza w naszej placówce egzamin dla chętnych uczniów klas IV na uzyskanie Karty Rowerowej. Przepisy o ruchu drogowym dokładnie określają sposoby korzystania z roweru, hulajnogi zwłaszcza elektrycznej, monocykla deskorolek, rolek czy wrotek. Posiadając taki sprzęt sportowy należy przed użytkowaniem zapoznać się gdzie bezpiecznie i zgodnie z przepisami będziemy go użytkować, stan techniczny również jest istotny.
          Pytań związanych z bezpieczeństwem było oczywiście mnóstwo,  a przedstawiony temat dostosowaliśmy do Europejskiego Tygodnia Mobilności, dawniej zwanym Tygodniem zrównoważonego transportu. Zatem korzystajmy zdrowo, mądrze i bezpiecznie.

• Działania na obecny rok szkolny

• 19.10.2022 10:15
        •
          Planowanie działań w roku szkolnym 2022/23 będzie realizowane na podstawie standardów Szkoły Promującej Zdrowie:

Standard pierwszy - Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań.

Standard drugi - Klimat społeczny sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.
        • „ZIELONO WOKÓŁ NAS”

• 28.04.2022 12:02
        • Od dwóch lat w świetlicy szkolnej realizowany jest projekt: Zielono wokół nas,

polegający na  tworzeniu doniczkowych kompozycji kwiatowych.

Pielęgnowaliśmy je z wielkim zapałem a większość z nich właśnie zakwitła i jest gotowa, aby zawitać w Państwa domach.

Naszym celem jest pozyskanie symbolicznych darowizn w zamian za wytwory naszej pielęgnacji na rzecz nowych elementów placu zabaw, które uatrakcyjnią czas spędzony na terenie szkoły. Czy plan uda się zrealizować, czy będą jego dalsze kontynuacje, czas pokaże, ale zawsze warto podjąć wyzwanie.

Zwracamy się z prośbą do Państwa o pomoc w rozpowszechnianiu, zapraszaniu i pozyskiwaniu chętnych osób, które chciałyby poprzez nabycie roślin doniczkowych z naszej cierpliwie wypracowanej kolekcji przyczynić się do wzbogacania szkolnego placu zabaw, aby dalej i lepiej służył obecnym uczniom i następnym pokoleniom.

Zapraszamy codziennie do świetlicy w godzinach 7.00-16.00.

Dodatkowo zapraszamy także podczas najbliższej wywiadówki szkolnej.

• Jajko, jajku nierówne.

• 28.04.2022 11:00
        •

Jakże miło powspominać zajęcie główne w świetlicy o tematyce jajecznej zainspirowane świętami.

Z prezentacji multimedialnej uczniowie mogli zapoznać się z budową jajka oraz podziwiać różne techniki zdobienia jaj.

Pani Emilia Jetka zaprezentowała jaja popularnego ptactwa z wiejskiej zagrody i rozpoczęły się zgadywanki do jakiego ptaka  należą, wielkości także robiły wrażenie.

Na koniec coś dla podniebienia czyli jajo na patelni? Ależ skąd, jajo ale z prezentowanego już wcześniej podczas zajęć kulinarnych urządzenia do robienia pizzy, ale jak widać do jaj sadzonych i omletu sprawdziło się znakomicie.

Smak, zapach  i przede wszystkim zdrowy - beztłuszczowy sposób wykonania przekonał wszystkich do serwowania jajecznych specjałów w taki sposób. Ponieważ degustacja bardzo przypadła wszystkim do gustu,

zapewne jeszcze nie raz powtórzymy tego typu zajęcia.

• TOWARZYSTWO  OPIEKI  NAD  ZWIERZĘTAMI  -  CZUWA  NAD  DOBREM  ZWIERZĄT
        • TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI - CZUWA NAD DOBREM ZWIERZĄT

• 12.04.2022 14:00

TOWARZYSTWO  OPIEKI  NAD  ZWIERZĘTAMI  -  CZUWA  NAD  DOBREM  ZWIERZĄT

„Dzień Zwierząt Bezdomnych” - 4 kwietnia był przypomnieniem, aby porozmawiać o bezdomnych zwierzętach

oraz zwierzętach potrzebujących pomocy z powodu zaniedbań człowieka.

Tego dnia  gościliśmy prezesa TOZ – Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w oddziale Starogardu Gdańskiego panią Mariannę Mazurowską,

która przybliżyła uczestnikom świetlicy szkolnej temat pomocy zwierzętom w potrzebie, apelowała o czujność i pozytywną reakcję na ich krzywdę.

W przedstawionej przez panią Mariannę prezentacji multimedialnej dzieci potrafiły dostrzec różnicę pomiędzy zaniedbanymi i dobrze zaopiekowanymi zwierzętami, potrafiły wskazać jaki element na zdjęciach zagraża życiu zwierząt a co zaprzecza ich prawidłowemu funkcjonowaniu  wśród naszej społeczności. Lekcja wywarła na dzieciach ogromne wrażenie, wzbudziła cel nieustannej czujności i otwartości na niesienie pomocy. Wspólna pogadanka pokazała, że temat prawidłowej opieki nad zwierzętami jest doskonale uczniom znany, domyślać się można, że jest to zasługa dobrej i empatycznej edukacji.

W przygotowywaniu zajęcia głównego z udziałem zaproszonego gościa pomagała pani Patrycja Zieman, która jest inspektorem w organizacji TOZ a jej gotowość działania dla dobra zwierząt jest bezcenna.