• „ KOSTKA  RUBIKA  NA  WIELE  SPOSOBÓW”
        • „ KOSTKA RUBIKA NA WIELE SPOSOBÓW”

• 25.03.2022 09:30
        • Seria: zainteresowania i talent.                        Standard II: klimat społeczny w szkole.

„ KOSTKA  RUBIKA  NA  WIELE  SPOSOBÓW”

Tymoteusz z klasy VII c

od kilku lat miłośnik zafascynowany układaniem Kostki Rubika, zgodził się podzielić swoim zapałem z uczestnikami świetlicy szkolnej.

Opowiadał jak stawiał pierwsze kroki i nie od razu zaprzyjaźnił się z układanką ale po jakim czasie jak sam wspominał miał już w swojej kolekcji niezły dorobek Kostek Rubika w wielu odmiennych wersjach i wciąż nie przestają go fascynować.

Każdy, kto zaczynał kiedyś naukę układania tej kostki wie doskonale, że to nie jest układanka dla każdego. Potrzeba mnóstwo zapału, motywacji, cierpliwości, logicznego myślenia oraz doskonałej pamięci aby pochłonęła nas do reszty, nie wszystkim się to udaje.

Organizując coroczne Zawody w Układaniu Kostki Rubika na czas mamy świadomość, że uczestnicy nie zgłoszą się masowo,

to zaledwie kilkanaście uczniów tej szkoły.

Tymek za pośrednictwem swojej kolekcji pragnął zainteresować i namówić do spróbowania pracy z kostką.

Satysfakcja z osiągnięcia celu: gwarantowana i warta poświęcenia. Uczniom, którym się udało często wspominają, że jest to jedna z niewielu dziedzin, gdzie umiejętnościami i zapałem można zachwycić chociażby swoich rodziców, co często sami rodzice potwierdzają.

Gratulacje.

• „ŻYWA   NATURA”
        • „ŻYWA NATURA”

• 25.03.2022 09:25
        • Seria: zainteresowania i talent

„ŻYWA   NATURA”

Bartosz z klasy Va obdarowany niezwykłym talentem plastycznym był gościem zajęcia głównego w świetlicy szkolnej,

podczas którego prezentował swój dorobek prac plastycznych wykonanych techniką graficzną pt: Żywa Natura.

Jak widać można pokochać ołówek i doskonale stosować go jako narzędzie malarskie.

Bartek już od pierwszej klasy jest stałym uczestnikiem świetlicy szkolnej, od zawsze kiedy pamiętamy interesował się biologią, jego domeną są owady i stąd taka tematyka pojawiła się na pracach plastycznych Bartka. Początki jego obecnych prac sięgają klasy IV, ale obecnie obserwujemy,

że nie ma dnia w świetlicy, bez narysowanej kolejnej pracy.

Dwie teczki, do których chowane są kolejne prace zanim trafią na szczególną tablicę talentów plastycznych po prostu pękają w szwach.

Przedstawiane prace są bardzo szczegółowe, na niektórych pojawiają się wspomniane owady, każde drzewo, krzew, bylinę, a nawet roślinę doniczkową w świetlicy na swoich pracach potrafi nazwać.

Po konsultacji i rozmowie z rodzicami dowiadujemy się, że Bartek nie pobierał żadnych profesjonalnych nauk w dziedzinie rysunku,

zatem z pewnością jest to talent. Bartek już przygotowuje następny temat prac z zakresu żywej natury, ale z elementami fantastyki.

Brawo Bartek, czekamy na Twoje kolejne prace i życzymy sukcesów.

• „PLASTYCZNE ANIMACJE”

• 25.03.2022 09:19
        • Seria: zainteresowania i talent

Standard II:
          klimat społeczny w szkole.

„PLASTYCZNE ANIMACJE”

Swoimi zainteresowaniami plastycznymi postanowiły podzielić się z uczestnikami świetlicy szkolnej uczennice:

Judyta oraz Julia klasy VIII b.

Ich prace pełne ekspresji, koloru od razu zwróciły uwagę dzieci. Na każdej widniały postacie, ich twarze oraz postawy,

najwyraźniej „miały coś do przekazania”.

Tematyka prac niezwykle trudna, szczegółowa, widać dopracowany każdy detal. Każdy drobiazg na przedstawianych postaciach był bardzo ważny dla autorek tych prac, miało się wrażenie jakby chciały uwidocznić „kawałek siebie”, zresztą same tak deklarowały.

Julia i Judyta nie tylko przedstawiły swoje prace, ale również opowiedziały o swoich początkach przygody z malowaniem,

szczególnie z tym tematem.

Ostatnia część zajęć miała charakter warsztatowy: dziewczyny bezpośrednio na białej tablicy prezentowały technikę malarstwa,

którą stosują malując animowane postacie.

Trzymamy kciuki za ich dalszy rozwój w tej dziedzinie.

• „ŚWIAT   W   NASZYCH   RĘKACH”
        • „ŚWIAT W NASZYCH RĘKACH”

• 25.03.2022 09:08
        • Seria: zainteresowania i talent.                                                                                      Standard II – klimat społeczny w szkole.

„ŚWIAT   W   NASZYCH   RĘKACH”

Uczniowie świetlicy szkolnej chętnie uczestniczą we wszelkiego rodzaju zajęciach plastycznych.

Tym razem pragniemy zaprezentować prace uczniów ze świetlicy szkolnej,

którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Ekologicznym Konkursie Plastycznym pt „Świat w naszych rękach”

organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Nowym Tomyślu.

Za szczególne zaangażowanie, przygotowanie i mobilizację uczniów podziękowania należą się pani Emilii Jetka.

• „ŚWIATOWY   DZIEŃ   NALEŚNIKA”
        • „ŚWIATOWY DZIEŃ NALEŚNIKA”

• 25.03.2022 09:01
        • Seria: zajęcia praktyczne kulinarne.                                                                                                                     Standard I – promocja zdrowia.

Standard II – klimat społeczny w szkole.

„ŚWIATOWY   DZIEŃ   NALEŚNIKA”

„Dzień Naleśnika” obchodzony jest 28 lutego i stał się inspiracją do zorganizowania zajęć kulinarnych, chociaż kilka dni później.

Lekcja rozpoczęła się od wyjaśnienia pochodzenia nazwy naleśnika, opowiadaliśmy uczniom o rodzajach ciast naleśnikowych,

pokazaliśmy naturalne sposoby wzbogacania kolorem i smakiem ciasta.

Przykładów inspiracji dekorowania było mnóstwo a okazję do samodzielnego tworzenia zostawiliśmy uczniom.

Ich zapał i zaangażowanie rodziców w powodzenie tej lekcji się opłaciło.

Pieczenie okazało się demonstracją spokoju i cierpliwości, ale oczywiście dzieci były przekonane, że było warto. Naleśnikarka pełniła rolę pokazu, jako nietrudnego, bezpiecznego i zdrowego urządzenia w pełni służenia koneserom naleśników.

Takie zajęcia to 100% integracji społeczności świetlicy: nauczycieli, dzieci i rodziców. Dziękujemy, bo lekcja na pewno zostanie powtórzona.