• Integracja, nauka, zabawa – kulinarna potrawa.

• 14.03.2024 11:14
          Seria: zajęcia praktyczne.

Integracja, nauka, zabawa – kulinarna potrawa.

Wśród tematycznych, cotygodniowych haseł tygodnia, jedno cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród uczestników świetlicy szkolnej, czyli „Tradycje kulinarne w Polsce i na świecie”. Oczywiście podczas tego tygodnia tematyka kulinarna z wykorzystaniem dostępnych elementów i materiałów w świetlicy przyniosła oczekiwane efekty i ciekawe prace. Jednak to praktyczne zajęcia kulinarne zadecydowały o popularności tego tygodnia. Uczniowie mieli okazję zaprezentować się i spróbować swoich sił w dwudniowych praktycznych zajęciach pt. „Dzień chrupiącego tosta” oraz „Dzień a la pizza”. Dzięki licznemu zainteresowaniu uczniów zajęciami kulinarnymi, nabyli oraz udoskonalili niezbędne umiejętności do wykorzystania w życiu codziennym, a przy tym wszyscy doskonale się bawili.

• Co się kryje za zdjęciem?

• 23.02.2024 09:34
        • Seria: zajęcia poznawcze
          Co się kryje za zdjęciem - odkrywamy fotografię.

Podczas zajęć otwartych w świetlicy szkolnej pani Patrycja Zieman przedstawiała pasjonujący temat, który hobbystycznie towarzyszy jej każdego dnia „Zasady dobrej fotografii”.
          Wśród dostępnego sprzętu dostrzec mogliśmy: aparaty lustrzanki, aparaty bez lusterkowe, aparaty analogowe, aparaty kompaktowe, obiektywy, statywy, slajdy kliszowe itp.
          Mogliśmy dowiedzieć się o zasadach stosowania każdego z tych elementów w fotografii, poznaliśmy kilka podstawowych pojęć z zakresu fotografii, a także o tym, jakich unikać błędów podczas robienia zdjęć i na co zwracać uwagę, aby osiągnąć efekty w tej dziedzinie.
          Temat ten niezwykle zaciekawił uczestników świetlicy i wzbudził wiele pozytywnych emocji.  Dziękujemy za pasjonujący wykład!
        • "Mamy serca"

• 23.02.2024 09:20
          Seria: zajęcia kreatywne.

Mamy dla Was duże i małe serca

Wykonywanie symbolicznych serc z dostępnych w świetlicy, szablonów, materiałów, układanek, klocków to dla uczestników świetlicy szkolnej wielka frajda i to nie tylko w Walentynki. Pomysły na formę i wzór dla serc zdają się nie mieć końca i sprawiają uczniom wielką satysfakcję, a z okazji Walentynek pani Iwona Szwoch podczas zajęcia głównego czytała i  prezentowała wszystkim obecnym uczniom ulubioną książkę godną polecenia do indywidualnego czytania z serii „Książka od serca”.
            Popatrzcie i podziwiajcie, bo dla wszystkich mamy „wielkie serca”.

• Kostka Rubika: rozpoczynamy, zachęcamy, zapraszamy.

• 26.01.2024 09:49
          Seria: zajęcia kreatywne.
          Standard  I: promocja zdrowia i dobrego samopoczucia
          Kostka Rubika: rozpoczynamy, zachęcamy, zapraszamy.

1. Dla uczestników świetlicy nadeszła wyczekiwana chwila, gdyż uroczyście rozpoczynamy zajęcia w nauczaniu i doskonaleniu układania Kostki Rubika: poznajemy metody, zasady, algorytmy czyli źródło wiedzy do osiągnięcia celu, jakim jest ułożenie kostki.
          2. Poprzez uczestników świetlicy, zaciekawienie i zapał jaki posiadają, zachęcamy wszystkich uczniów, a właściwie całą społeczność szkolną do sprawdzenia siebie poprzez naukę i doskonalenie układania kostki.
          3. Oficjalnie ogłaszamy i z przyjemnością zapraszamy do udziału w: Konkursie układania Kostki Rubika na czas, który odbędzie się 17 kwietnia o 11.30 w świetlicy i współgra ze Światowym Dniem Układania Kostki Rubika.

• W karnawałowo – zimowym klimacie.

• 26.01.2024 09:39
          Seria: zajęcia kreatywne.

W karnawałowo – zimowym klimacie.
          Zimowa aura za oknem sprzyja uczestnikom świetlicy i zachęca do tworzenia tematycznych prac. Uczniowie chętnie uczestniczą w konkursach plastycznych, rozwiązują quizy i zagadki, konstruują z dostępnych klocków,
           a to wszystko w karnawałowo – zimowym klimacie.