21 stycznia z okazji dnia Babci i Dziadka na spotkanie do biblioteki szkolnej zaprosiliśmy klasę II a. Książkę Anny Czerwińskiej - Rydel "Moja babcia kocha Chopina" czytały dzieciom babcie: pani Hania Prusiecka - babcia Borysa i pani Ewa Kajzer - babcia Maksia. Dzieci miały również okazję posłuchać utworów Fryderyka Chopina. Dziękujemy bardzo paniom: Ewie i Hani oraz pani Joli za ciekawie przeprowadzone zajęcia.
Dzień Babci i Dziadka w bibliotece szkolnej.
Klasa 1e w Galerii "A"
21 stycznia uczniowie klasy 1e wraz z wychowawcą wybrali się do Galerii "A" mieszczącej się w Starogardzkim Centrum Kultury, aby obejrzeć wystawę obrazów przedstawiających najpopularniejszą w Polsce górę- Giewont. Podczas podziwiania niepełna stu dzieł dzieci miały okazję zaobserwować różnorodność użytych technik malarskich i pomysłów artystów na przedstawienie krajobrazu górskiego. Wizyta w galerii to doskonała okazja do obcowania ze sztuką i budowania u dzieci wrażliwości w postrzeganiu otaczającego je świata. Poza tym jest to ogromna przyjemność podziwiać obrazy ukazujące góry w tak fascynujący i różnorodny sposób.
1
Paczuszka dla maluszka
W dniach od 28 grudnia 2021 r. do 6 stycznia 2022 r. trwała akcja Fundacji Małych Stópek pt. „Paczuszka dla maluszka”, w której nasza szkoła brała czynny udział . Zbiórka spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów i pracowników naszej szkoły. Zebraliśmy wiele artykułów , które bez wątpienia ucieszą podopiecznych Fundacji. Najaktywniejszą klasą w tym przedsięwzięciu okazali się wychowankowie p. Joanny Stylo - klasa V e. Serdecznie dziękujemy każdemu, kto dołożył swoją „cegiełkę” w tej akcji. Pamietajmy, że dobro zawsze powraca Dziękujemy również zespołowi katechetycznemu oraz naszym szkolnym wolontariuszom, bez których przeprowadzenie tej akcji byłoby niemożliwe .
1
Inspiracje malarskie
W roku szkolnym 2021/2022 pracujemy najczęściej stacjonarnie.
Niestety, z powodu pandemii, często musimy porozumiewać się zdalnie. Staramy się wykorzystywać zdobytą już wiedzę i umiejętności w naszych pracach. Poznajemy nowe techniki, aby urozmaicić nasze prace. Uczniowie klas 4-7 wykonywali różnorakie prace. Wykorzystywali różne materiały, wykazywali się dużą kreatywnością, dlatego prace są takie ciekawe...
W tym semestrze inspirowaliśmy się twórczością Vincenta van Gogha.
Uczniowie wykonywali swoje wersje znanych dzieł tego malarza. Mieli przy tym świetną zabawę.
Wesołych świąt
Biblioteczne kolędowanie
14 grudnia na tradycyjne spotkanie przedświąteczne ze śpiewaniem kolęd zaprosiliśmy do biblioteki szkolnej klasę IV e wraz z wychowawcą - panią Justyną Belicką. Dzieci bardzo chętnie włączyły się we wspólne śpiewanie kolęd. Miały też okazję posłuchać opowiadania na motywach "Opowieści wigilijnej", które przeczytała im pani Justyna. Gościem honorowym spotkania była pani Beata Komorowska, która jest "dobrym duchem" biblioteki i mimo, że już u nas nie pracuje, służy nam cały czas dobrą radą i pomocą. O oprawę muzyczną spotkania zadbała pani Beata Samulska.
5
Zdolni młodzi...
Laureaci Kociewskiego konkursu plastyczno-fotograficznego dla dzieci i młodzieży Krajobraz Kociewia - tradycje i współczesność:
Anotni Nowak kl. II e, Helena Korneluk kl. II d, Patrycja Engler kl. II d, Kevin Literski kl. II e, Nadia Badzioch kl. II d oraz Natalia Owsik kl. II e
WIRTUALNIE BIEGAMY DLA KOBIET
W sobotę 11 grudnia uczniowie klasy 5e wraz z rodzicami oraz wychowawcą, panią Joanną Stylo, wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno - społecznym „Wirtualnie biegamy dla Kobiet”. Celem akcji jest kształtowanie postaw społecznych u dzieci, uświadomienie im obecności osób chorujących na raka w ich najbliższym otoczeniu, tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych osób, integracja oddziałów szkolnych, propagowanie zdrowego stylu życia oraz współpraca nauczyciela i dzieci z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju.
Uczestnicy biegu przebyli trasę: Starogardzkie Centrum Kultury – Grodzisko Owidz – Starogardzkie Centrum Kultury, pokonując wspólnie dystans ponad 160 km i zrobili łącznie 210.000 kroków. Wszyscy byli pełni entuzjazmu, podczas przerwy na odpoczynek w Grodzisku była bitwa na śnieżki i zabawy na śniegu, a uczestnicy zgodnie stwierdzili, że akcja była w 100% udana.
Uczniowie klasy 5e wraz z wychowawcą zachęcają pozostałe klasy do wzięcia udziału w tym projekcie – przy okazji świetnej zabawy oraz integracji można zrobić coś dobrego dla innych, więc do dzieła!
Podziękowania dla pani Aliny Jeleń za pomoc w zorganizowaniu spotkania i zachęceniu rodziców do udziału w tym wydarzeniu.
II E i spotkanie z Mikołajem
Do klasy II E zawitał Mikołaj w towarzystwie miłych elfów. Dzieci otrzymały upominki. Było sympatycznie i świątecznie.
15
Mikołajki w bibliotece
W poniedziałek 6 grudnia z okazji mikołajek zaprosiliśmy do biblioteki szkolnej klasę 3a. Postać św. Mikołaja przybliżył dzieciom pan Karol Szarmański. Pan Karol przeczytał również uczniom książkę "Jak pracuje święty Mikołaj". Dzieci miały okazję obejrzeć znajdujące się w czytelni wystawki: "Historia choinki" i "Symbolika świąt Bożego Narodzenia". Na zakończenie spotkania otrzymały słodki upominek od św. Mikołaja. Dziękujemy panu Karolowi za za przyjęcie zaproszenia i ciekawe zajęcia. Wszystkie dzieci zapraszamy do biblioteki po książeczki o tematyce świątecznej.
Święto Pluszowego Misia
25 listopada czytelnię naszej biblioteki odwiedzili uczniowie klasy 2 e wraz ze swoimi maskotkami - pluszowymi misiami. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z okazji Święta Pluszowego Misia. Z wielkim zainteresowaniem goście wysłuchali bajki o misiach - "Rodzina niedźwiadków", którą przeczytała im pani Joanna Woźniak - nauczycielka języka niemieckiego. Dziękujemy bardzo pani Asi, że przyjęła nasze zaproszenie. Zapraszamy wszystkie dzieci do biblioteki szkolnej po ciekawe książeczki o misiach. Do końca tego tygodnia znajdziecie je na wystawie w wypożyczalni. Zapraszamy.
Dzień Kredki
23 listopada uczniowie klas młodszych obchodzili Dzień Kredki. W tym dniu kredka znajdowała się w centrum naszej uwagi, a przy okazji wszelkie działania skierowane były na naukę i zabawę.
Najpierw dzieci zapoznały się z historią i rodzajami kredek. Zauważyły także różnice i podobieństwa w kredkach, które posiadają. Dowiedziały się również gdzie i w jaki sposób powstają kredki. W ramach prac plastycznych nadały wesołe barwy literkom oraz nauczyły się rysowania zwierzątek. Był też czas na naukę liczenia, trening pamięci oraz układanie z kredek figur geometrycznych, budowli i wież. Ciekawym wyzwaniem okazało się tworzenie kredkowych fryzur oraz rysowane wyścigi. Tego dnia towarzyszyła nam piosenka pt. "Kolorowe kredki", którą dzieci chętnie śpiewały. Na koniec wszyscy stwierdzili, że kredki to prawdziwe skarby, ponieważ przenoszą na papier wszystko, o czym się pomyśli, a czarno-białym kolorowankom nadają najpiękniejsze barwy. To był przyjemny i kolorowy dzień...
15
Akcja "Szkoła do hymnu".
Już po raz czwarty odbyła się akcja "Szkoła do hymnu", która w symboliczny sposób ma upamietnić wydarzenia roku 1918. Dnia 10 listopda, o godzinie 11:11, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wspólnie odśpiewali hymn panstwowy.
Jednocześnie zachęcamy wszystkich aby a wziąć udział w akcji "Niepodległa do hymnu". 11 listopada, w samo południe, możemy uczcić odzyskanie niepodległości wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.
Pokażmy, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną i świętujmy razem jedno z najpiękniejszych polskich świąt.
Klasa III a w Stacji Dobrego Czasu w Tczewie
Dnia 3 listopada 2021 uczniowie klasy III a wybrali się do Stacji Dobrego Czasu w Tczewie.
Wyruszyli do Fabryki Świętego Mikołaja, aby świetnie się tam bawić. Wzięły udział w niezapomnianej zabawie z Elfami. Każde dziecko wykonało świątecznego skrzata używając do
tego niecodziennych przypraw, takich jak: pył z jednorożca, szczypta miłości, niebiański puch.
Były tańce, ratowanie renifera oraz bitwa na śnieżki. Był to dzień pełen wrażeń i radości.
39
XIII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego
Uczniowie klasy 2D, Antonina Lenz oraz Franciszek Kalwajtys reprezentowali naszą szkołę w XIII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego, w kategorii: prace plastyczne w grupie uczniów szkół podstawowych I-III.
Antonina otrzymała wyróżnienie, a Franciszek zdobył pierwsze miejsce.
Uczestnikom i opiekunom serdecznie gratulujemy.
Turniej maszyn wodnych 2021
Olaf Fota-uczen klasy 7c zajął I miejsce w regionalnych eliminacjach w PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2021, który odbyl się w Wejherowie. Olaf stworzyl maszynę wodną, która miala najlepsze parametry wydajności wśród innych maszyn skonstruowanych przez innych uczestników. Tym samym dostal sie do ogolnopolskiego finału w Warszawie, który odbędzie sie 6 listopada. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia.
Szlakiem Wierzycy
Kolejna wyprawa klasy 3A biegła szklakiem Natura 2000. Zaczęliśmy od Parku Miejskiego, przez który dotarliśmy na Piekiełka i weszliśmy na szlak wzdłuż naszej Wierzycy. Podziwialiśmy piękny krajobraz rozciągający się z tarasu widokowego. Przemierzyliśmy ścieżkę ciesząc się świeżym powietrzem, słońcem i urokami przyrody.
3A i Ogrody Raj
Wspaniała jesienna przyroda. Labirynt, ognisko i plac zabaw to kolejna wyprawa klasy 3 a. Pogoda dopisywała. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała o historii powstania ogrodów. Zmierzyliśmy się z pokonaniem labiryntu. Podziwialiśmy krajobraz z wieżyczki widokowej, bawiliśmy się na placu zabaw i zjedliśmy smaczne kiełbaski z ogniska. Dzień był niezwykle udany.
26
Archiwum Aktualności