• Projekt "Bombka z Memmingen".

• W pierwszym tygodniu po przerwie świątecznej nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim projekcie Bombka z Memmingen. Dzięki współpracy kampanii BohaterOn- włącz historię z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej  do naszej szkoły dotarło słuchowisko „Bombka z Memmingen” dotyczące losów  Powstańca Warszawskiego, a następnie więźnia  obozu jenieckiego w Memmingen -  Aureliusza Dembińskiego.  Wspomnianą w tytule słuchowiska bombkę  Aureliusz Dembiński wykonał przebywając w obozie. W oparciu o słuchowisko zostały przeprowadzone lekcje, które przybliżyły uczniom historię  wyżej wymienionego bohatera, jak również  tradycje związane z Świętami  Bożego Narodzenia.  Uczniowie wykonali również własne ozdoby na wzór  bombki z Memmingen. Część z nich  ozdobiła salę historyczną, część zawisła  na szkolnej choince,  pozostałe uczniowie  zabrali do domu jako kontynuację tradycji bombki z Memmingen rozpoczętą przez  jeńca obozu w Memmingen.

• #BohaterONcenzura

•

Miło nam poinformować, że po świętach dotarła do naszej szkoły niespodzianka za  aktywny udział w akcji BohaterOn w Twojej szkole 2023  realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „BohaterOn- włącz historię” –  2 bezpłatne  egzemplarze gry  edukacyjnej „Cenzura”  (zaktualizowane o  100 nowych haseł  z zakresu II wojny światowej) do  wykorzystania w starszych klasach na lekcjach historii.

• ”Paczuszka dla maluszka”

• Akcja ”Paczuszka dla maluszka” dobiegła już końca. Serdecznie podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli w niej udział. Wasze upominki zostały już przekazane go Fundacji Małych Stópek, a stamtąd trafią do potrzebujących dzieci. Bardzo dziękujemy za Wasze piękne, dobre, ciepłe i wielkie serduszka 😘❤️

• Koncert kolęd i kiermasz świąteczny.

• Tuż przed świętami w naszej szkole odbyło się wspaniałe wydarzenie. Cała społeczność szkolna została zaproszona do udziału w Koncercie kolęd oraz kiermaszu. Na scenie bardzo licznie zaprezentowały się dzieci z klas 1-6. Był to niezwykły pokaz muzycznych zdolności naszych uczniów oraz okazja do wspólnego odczuwania atmosfery świąt. Dodatkowym, ciekawym akcentem okazała się kawiarenka, w której zgromadzeni goście chętnie nabywali słodkie smakołyki. Uwadze uczestników nie umknął kiermasz, podczas którego można było zakupić piękne, świąteczne ozdoby. Impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu wielu osób, a zwłaszcza Rodziców, którym bardzo dziękujemy.

• "Mała książka - wielki człowiek".

• Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie "Mała książka - wielki człowiek"., którego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Uczniowie klas pierwszych podczas pasowania na czytelnika otrzymali specjalne "Wyprawki Czytelnicze", w skład których wchodziły:  książka dla dziecka Justyny Bednarek "Wnuczka antykwariusza" oraz broszura dla rodziców "Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!". Projekt w całości finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. #wielkiczłowiek

• Pasowanie na czytelnika.

• Mamy przyjemność poinformować, że 18 grudnia2023 r. uczniowie klas pierwszych uroczyście przystąpili do pasowania na czytelnika. Ogromnie cieszymy się z faktu poszerzenia grona czytelników biblioteki szkolnej.

• BohaterOn

• Właśnie dotarł do nas dyplom za wrześniowy udział naszej szkoły w ogólnopolskiej kampanii BohaterOn - włącz historię. O szczegółach  akcji pisaliśmy już wcześniej na naszej stronie.

• Gratulacje

• Na przełomie listopada i grudnia 2023 odbył się w  naszej szkole konkurs Władcy Polski w rebusach. W konkursie wzięło udział 36 uczniów z klas IV- VIII.  Wyróżniono i nagrodzono  prace następujących uczniów: Pola Lewandowska, Borys Brzeski,  Tatiana Mandziara, Agata Zalewska, Kinga Kurowska, Ewa Żardecka, Maja Ossowska, Ines Lewandowska, Natalia Śliwicka, Julian Rydlewski.  Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.