• Warsztaty - "Recykling czyli drugie życie książek"

• W kwietniu - miesiącu szczególnie poświęconym trosce o naszą planetę- panie pracujące w bibliotece szkolnej przeprowadziły w świetlicy zajęcia warsztatowe dla uczniów klas I - III "Recykling czyli drugie życie książek". Panie: Emilia, Beata i Bogusia pokazały dzieciom w jaki sposób można wykorzystać zniszczone książki. Na zajęciach powstały ozdoby wiosenne: motylki, kwiatki i ptaszki. Pani Beata wykonała również z dziećmi piękny plakat promujący akcję wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu.

• Konkurs pięknego czytania

• 19 maja w czytelni biblioteki szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania dla klas I - III "Bohaterowie bajek i baśni". W konkursie wzięło udział 25 uczniów. Jury konkursu (panie: Teresa Wostal, Beata Komorowska i Bogusława Bałdzikowska) miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i pięknie interpretowali czytane bajki. Po długich naradach przyznano następujące nagrody:

na poziomie klas I

1 miejsce: Adam Duzowski 1 b

2 miejsce: Filip Płotka 1 e

3 miejsce: Jan Franczak 1e

na poziomie klas II

1 miejsce: Laura Kurowska 2 f

2 miejsce: Filip Gierszewski 2 b

3 miejsce: Nela Olejnik 2 e

na poziomie klas III

1 miejsce: Ksawery Wiśniewski 3 b

Agata Zalewska 3d

2 miejsce: Olek Sokołowski 3 e

3 miejsce: Amelia Guz 3 b

Wiktoria Szczesna 3 e

Gratulujemy! Rozdanie nagród odbędzie się na początku czerwca w bibliotece szkolnej.

• Wyniki konkursu "Bohaterowie bajek i baśni - krasnoludki"

• W kwietniu uczniowie klas I- III brali udział w konkursie plastycznym organizowanym przez bibliotekę szkolną "Bohaterowie bajek i baśni - krasnoludki". Organizatorzy nagrodzili następujących uczniów:

1 miejsce: Adam Michalak II f

2 miejsce: Jakub Dembiński I d

3 miejsce: Antonina Klukowska I a

Ola Szwoch III c

wyróżnienia: Nikola Seidel II d

Kornelia Hoppe I b

Zuzanna Kulaszewicz

dodatkowo za udział otrzymują nagrody:

Oliwia Rogalińska I a

Nikola Rogalińska I a

Oliwier Szramka I a

Edyta Poliatevych I a

Anastazja Gencza I a

Gratulujemy zwycięzcom! Nagrody można odebrać w bibliotece szkolnej.

• Rocznica urodzin Jana Pawła II

• 18 maja w rocznicę urodzin Jana Pawła II bibliotekę szkolną odwiedziła klasa II f.  Dzieci przyniosły ze sobą piękne laurki dla Ojca Świętego wykonane pod kierunkiem pani Anny Gawlik na lekcji religii. Obejrzały wystawę książek o Janie Pawle II. Wzięły udział w quizie o Wielkim Papieżu Polaku. Posłuchały też fragmentu książki Joanny Krzyżanek "Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem", który  przeczytała im pani Ania Gawlik. Na koniec dzieci zaśpiewały dla papieża tradycyjne "100 lat". Dziękujemy pani Ani za przyjęcie zaproszenia do biblioteki szkolnej i ciekawe zajęcia.

• "Noc Bibliotek"

• W nocy z 13 na 14 maja biblioteka szkolna gościła wyróżniających się uczestników Szkolnego Maratonu Czytelniczego z klas starszych oraz aktywnych członków Samorządu Uczniowskiego. Impreza "Noc Bibliotek" odbyła się na zakończenie Tygodnia Bibliotek i była podsumowaniem całorocznego projektu "Szkolny Maraton Czytelniczy". "Noc Bibliotek" rozpoczęła się o godz. 20.00 trwała do 7.00. W progach biblioteki przywitała dzieci pani Emilia Jetka, która pełniła w tym dniu rolę przewodnika po naszej bibliotece. Dzieci wzięły udział w zabawach integracyjnych przygotowanych przez panie: Hanię Kotkiewicz oraz Weronikę Piłat. Pod opieką pań uczniowie wzięli udział w nocnych podchodach. Rozwiązując kolejne zadania przygotowane przez panie pracujące w bibliotece (wszystkie dotyczyły lektur szkolnych) poznały tytuł książki, którą potem wspólnie czytały. Kolejną atrakcją była gra biblioteczna "Biblioteka Aleksandryjska". Dzieci podzielone na rywalizujące ze sobą grupy musiały odszukać wśród regałów z książkami kolejne informacje dotyczące Biblioteki Aleksandryjskiej i odpowiedzieć na pytanie: "Kto założył bibliotekę w Aleksandrii?". Młodzież doskonale poradziła sobie ze wszystkimi zadaniami. Podczas nocki w bibliotece był również czas na gry towarzyskie i wspólne zabawy. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu "Jumanji. Przygoda w dżungli". Dzieci spędziły w noc w bibliotece pod opieką pań: Hani Kotkiewicz, Weroniki Piłat i Bogusi Bałdzikowskiej.

• Akcja KWIATKI BRATKI

• W środę 27 kwietnia uczniowie klas 1-3 brali udział w akcji sadzenia kwiatków. Dzieci miały okazję przyjrzeć się różnorodności sadzonek roślin, które przyniosły. Samodzielnie lub z pomocą, jednak z wielkim zaangażowaniem wsadziły i podlały kwiatki. Przez najbliższy czas wszyscy będziemy obserwować i podziwiać ich kwitnienie. Była to doskonała, żywa lekcja przyrody, za którą bardzo dziękujemy zaangażowanym osobom.

• Regionalny Turniej Maszyn Wodnych

• Uczeń klasy 7c Olaf Fota wziął udział w Regionalnym Turnieju Maszyn Wodnych w Wejherowie, gdzie zakwalifikował się do konkursu ogólnopolskiego w Warszawie.

Olaf zaprezentował tam swoją maszynę. Mimo braku podium bardzo się cieszymy, że mamy tak zdolnych uczniów, którzy reprezentują naszą szkołę w Polsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Obchody Dnia Ziemi 2022

• Data 22 kwietnia od ponad 50 lat stanowi okazję do refleksji nad aktualną sytuacją naszej planety. Światowy Dzień Ziemi to również okazja do wzięcia udziału w różnych akcjach mających na celu zwrócenie uwagi na problematykę ochrony środowiska.

W tym roku zorganizowany został w naszej szkole  konkurs dla klas VII i VIII „ Dobre rady na odpady”.

Uczniowie wykonywali przedmioty użytkowe z różnego rodzaju materiałów ( zużyte  kartony, gazety , folie , nakrętki, butelki  plastikowe itp.) przeznaczonych do wyrzucenia.  Prace uczniów zaprezentowane zostały na holu szkoły i wzbudzały duże zainteresowanie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności .