• Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

• Szanowni Państwo,

Informujemy o rozpoczęciu naboru wniosków stypendialnych w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierających naukę na terenie województwa pomorskiego. Wszystkie informacje oraz generatory stypendialne (zostaną uruchomione 20.06.2022 r.) są dostępne pod poniższymi linkami:

1.       Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego finansowane z budżetu województwa pomorskiego (stypendia „budżetowe w zakresie edukacji ogólnej) – link

2.       Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu „Pomorski program pomocy stypendialnej – III edycja” (stypendia „unijne” w zakresie edukacji ogólnej) – link

Nabór wniosków stypendialnych będzie trwał do 1 sierpnia 2022 r.

• Podziękowanie za służbę...

• W imieniu całej społeczności szkolnej, bardzo serdecznie dziękujemy za służbę członkom Pocztu Sztandarowego, którzy w tym roku opuszczają mury naszej szkoły.

Dziękujemy i życzymy samych sukcesów!

• Szkolny Maraton Czytelniczy

• W roku szkolnym 2021/22 odbył się już po raz szósty Szkolny Maraton Czytelniczy.  Był to projekt całoroczny realizowany w klasach II - VIII. Konkurs polegał na przeczytaniu co miesiąc jednej zaproponowanej przez organizatorów książki i rozwiązaniu testu. Wszystkie zaproponowane książki pochodziły z księgozbioru biblioteki szkolnej. Łącznie w siedmiu etapach odbywających się od października do maja wzięło udział 50 uczniów (większość z nich brała udział systematycznie we wszystkich etapach, niektórzy dołączyli w trakcie trwania maratonu). Organizatorzy postanowili w tym roku nagrodzić najbardziej wytrwałych czytelników, którzy zdobyli najwięcej punktów:

W klasach II - III:

Borys Brzeski - 85 pkt.

wyróżnienie - Adam Duzowski z klasy I oraz uczniowie klasy II e za systematyczny i liczny udział w maratonie

klasy IV - V

Adam Fota - 86 pkt.

Kacper Pepliński - 86 pkt.

Stefan Koćma - 59 pkt.

Natalia Stasiszyn 56 pkt.

klasy VI - VIII

Magda Rezmer - 83 pkt.

Olaf Fota - 81 pkt.

Weronika Kruk - 76 pkt.

Zuzanna Zielińska - 64 pkt.

Gratulujemy laureatom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Zapraszamy laureatów 20 czerwca (godz.10.30) do biblioteki szkolnej na rozdanie nagród.

• Zajęcia Kółka Plastycznego

• Na ostatnich zajęciach kółka plastycznego w dniu 9.06.2022, gościliśmy kolejny raz znanego malarza pana Józefa Olszynkę. Nasz gość przeprowadził z dziećmi warsztaty pt. "Bezpieczne wakacje - postać w ruchu". Podsumowaliśmy udział uczniów we wszystkich konkursach plastycznych, w których brały udział. Dzieci otrzymały dyplomy i kartkę pocztową z ilustracją grupowej pracy "Mali artyści". Zajęcia zakończyły się słodkim poczęstunkiem.

• KARTKA Z KALENDARZA

• Przez cały rok szkolny w naszej bibliotece pojawiały się wystawki tematyczne z cyklu "Kartka z kalendarza" (np. "Dzień Ziemi", Żyj zdrowo i kolorowo", "Ogólnopolski Dzień Konia", "Ptaki" itp.). Celem akcji była wizualna prezentacja zasobów biblioteki szkolnej i zachęcenie uczniów do wypożyczania książek o różnorodnej tematyce. Na wystawki zapraszaliśmy dzieci objęte opieką świetlicową. Na holu biblioteki pojawiały się również kolaże związane tematycznie z wystawką książek. Autorką kolaży była pani Beata Samulska.

• Kolorowa muzyka

• Dzieci najlepiej rozwijają się wtedy, gdy działają. Ważne jest, aby ta dziecięca aktywność dawała radość. Tak właśnie było podczas projektu "Kolorowa muzyka", który przy współpracy ze Starogardzkim Centrum Edukacji Muzycznej zrealizowała w tym roku szkolnym klasa 1e.

• OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

• W piątek 3 czerwca na zakończenie XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w bibliotece odbyła się akcja "Poeci i dzieci". Wiersze polskich poetów (Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima) czytały dzieciom panie: Justyna Belicka, Beata Samulska, Natalia Wrycza - Tygar i Anna Gawlik. Na spotkanie zostały zaproszone klasy 1 c i 5 c oraz dzieci objęte opieką świetlicową.

• Dzień Dziecka

• Z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły przygotowywali prace plastyczne z wykorzystaniem informacji w Konwencji Praw Dziecka. Pracowali w grupach 4 osobowych. Sami dobierali elementy kompozycji, które najciekawiej i przejrzyście zilustrują wybrany punkt KP Dziecka. Do realizacji pomysły przyłączyli się uczniowie z oddziału przygotowawczego, w którym uczą się uczniowie z Ukrainy. Bardzo chętnie podchwycili pomysł. Kilka prac prezentujemy w szkolnej galerii.

• Quiz "W świecie bajek i baśni"

• 2 czerwca  w bibliotece szkolnej odbył się quiz dla dzieci z  klas I - III "W świecie bajek i baśni". W konkursie wzięło udział 20 uczniów, którzy musieli wykazać się znajomością najbardziej znanych bajek i baśni. Dzieci musiały odpowiedzieć m.in. na pytania: "Jaka to dziewczynka, ma roboty wiele, a na pięknym balu gubi pantofelek?" lub " Z jakiej bajki to wynika, aby unikać chatki z piernika?"

Jury w składzie: Beata Samulska, Emilia Jetka i Bogusława Bałdzikowska przyznało następujące nagrody:1 miejsce: Filip Gierszewski, Igor Szamszon, Greta Kełpin, Michalina Hryniuk, Ola Szwoch, Zuzanna Żurawska, Marta Jankowska ,Lena Gostkowska, Nela Olejnik

2 miejsce: Kornelia Wambier, Nikola, Kupper, Alicja Buchholc, Martyna Gołębiowska, Lena Pokojewska

3 miejsce: Ignacy Cejrowski, Julia Osowska

wyróżnienia: Małgorzata Bazga, Wiktoria Lis, Antonina Klukowska

Gratulujemy wszystkim uczestnikom quizu! Na rozdanie nagród zapraszamy 13 czerwca o 10.30

• "WF z AWF"

• Warto zachęcać dzieci do aktywności fizycznej i to od najmłodszych lat. Sport wzmacnia ciało, hartuje, uczy wytrwałości, pokory oraz dodaje pewności siebie.

Tak oto świetnie bawią się i trenują nasi uczestnicy pozalekcyjnych zajęć sportowych dla klas I-II realizowanych w każdym tygodniu w ramach projektu "WF z AWF".