• Międzynarodowy Dzień Ziemi

• Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się szereg działań . Zespół nauczycieli nauk przyrodniczych przygotował różne konkursy plastyczne związane z nasza planeta m. in. „Obieg pierwiastka w przyrodzie”; „Procesy biologiczne zachodzące w przyrodzie”; „Łańcuchy troficzne” ; „ Zjawiska fizyczne w obiektywie” . Efekty prac uczniów są zachwycające , a wystawę można obejrzeć na korytarzach szkoły. Punktem kulminacyjnym świętowania Dnia Ziemi było przestawienie pt. ”To i owo o ekologii” , przygotowane przez panią Wioletę Czerska i Patrycję Zieman. W przestawieniu brały udział uczniowe klas 4 i 8 , którzy występując udowodnili, ze król i królowa potrafią radzić sobie ze śmieciami, możliwy jest ekologiczny pokaz mody oraz udowodnili niewinność i pożyteczność żaby w ekosystemie. Przestawienie miało uświadomić młodszym i przypomnieć starszym uczniom o ważności podejmowania decyzji jeśli chodzi o ochronę naszej planety . Wiemy już,  że niektóre zmiany są nieodwracalne , jednak wszystko w rękach młodych pokoleń . A wierzymy ze tego typu akcje maja sens i przybliżają dzieciom w kreatywny sposób ważna wiedzę i wartości. I pamietajmy o jednym , tak naprawdę Dzień Ziemi jest codziennie 😊✌️Bez niej nie ma nas.  Gośćmi w naszej szkole były przedszkolaki z MPP Nr1 i MPP Nr 8, które z pewnością wyniosły duża dawkę wiedzy ekologicznej.